Avtor: Avtor Objavljeno: 18. 12. 2022

Evgen

Fara ob 18 h: za Alojz Peter Vadnal, Studenec 15, 8 dan

Peter Kanizij

Dopoldne obisk starejših in bolnih pred božičnimi prazniki

Fara ob 18 h: za + Peter Magajna, Dilce 24

Frančiška Cabrini

Fara ob 18 h: za + Jožef in družina Cej, Hrašče 75

Janez Kancij

Strane ob 18 h: za + družina Premrl, Strane 22

Adam in Eva

PRVI SVETI VEČER – blagoslov doma

Ubeljsko ob 22 h: za župljane

Fara ob 24 h: za + Svetko Gregorič, po namenu cer. pevcev

BOŽIČ

Gospodovo rojstvo

Ubeljsko ob 9 h: v dober namen

Fara ob 10.30 h: za + Ivanka Gruden, Šmihel 57a

• LUČ MIRU IZ BETLEHEMA:  Na 4. adventno nedeljo, 18.12.2022 bodo skavti po maši delili »Luč miru iz Betlehema«, ki prihaja k nam z geslom: »Vstani in sveti!« Na Ubeljskem in pri Fari jo bodo delili v pritličju župnišča. Vse , ki imate doma ohišja (posodico za lučko) iz prejšnjih let, prosimo, da jo prinesete s seboj, da bo čim manj odpadkov.
  • OBISK STAREJŠIH IN BOLNIH PRED BOŽIČNIMI PRAZNIKI: Starejše in bolne, ki za božične praznike ne bodo mogli v cerkev bom obiskal na domu v sredo, 21.12.2022 dopoldne.  Poleg tistih, ki jih obiščem vsak prvi petek v mesecu , se lahko prijavite tudi drugi. Prosim, da me pokličete, z veseljem vas bom obiskal.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED PRED BOŽIČNIMI PRAZNIKI: Na 4. adventno nedeljo, je od 14 h dalje priložnost za adventno-božično spoved pri Fari. Nekaj možnosti bo za spoved pred prazniki še prve dni prihodnjega tedna, dopoldne, v Postojni, od 9 h do 11 h.  Dekanijski duhovniki pa vas lepo prosimo, da ne odlašate s spovedjo na zadnje dni pred prazniki, ko imamo duhovniki največ dela.
  • JASLICE V CERKVI: Možje in fantje – skupina jasličarjev, bo v tem tednu, v cerkvi na Ubeljskem in pri Fari postavila jasice. Prosim, če se  sami dogovorite z vsemi, ki boste pri tem sodelovali. Prosim, da birmanci, ki ste nabrali mah, le tega prinesete v cerkev oz. župnišče najpozneje do ponedeljka, 12.12.2022.
  • BOŽIČNA DEVETDNEVNICA IN VEROUK. Na božične praznike se kristjani pripravljamo z božično devetdnevnico. Otroci do novega leta nimajo župnijske kateheze, namesto tega naj se udeležujejo božične devetdnevnice v cerkvi.
  • PRVI SVETI VEČER TER BLAGOSLOV DRUŽINE IN DOMA: V prilogi teh oznanil (TUKAJ) imate predlog za družinsko bogoslužje na prvi sveti večer ter za blagoslov družine in doma. Pravočasno se dogovorite, kdaj in kako boste to naredili v vaši družini. Po družinskem bogoslužju ste lepo povabljeni v cerkev k župnijskemu praznovanju Jezusovega rojstva.
  • BLAGOSLOV KONJ NA PRAZNIK SV. ŠTEFANA: Prvi dan po Božiču  je praznik svetega Štefana. Na ta dan bo maša ob 9 h v Stranah in ob 10.30  h v Šmihelu.

V Stranah bo po maši blagoslov konj.

• ZAKONSKI JUBILANTI:  Na praznik sv. Družine, ki ga bomo letos obhajali v petek 30. decembra, vabim k sveti maši in posebnemu blagoslovu za zakonce vse zakonske pare, ki letos obhajate okrogle jubileje skupnega zakonskega življenja oz. poroke. V času covida to ni bilo mogoče, zato bomo veseli če se pridružite tudi tisti zakonci ki ste jubileje obhajali prejšnji dve leti.

Vse pare, ki se boste udeležili tega srečanja, lepo prosim, da se prijavite župniku najpozneje do 25. decembra 2022.

• BIRMANSKI BOTRI: Na srečanju staršev birmancev 27. oktobra 2022 smo se dogovorili, da najpozneje do Božiča 2022 sporočite župniku kdo bo boter oz. botra vašemu birmancu oz. birmanki. To še posebej velja za tiste botre, ki bivajo v naši župniji. To je potrebno zato, da pravočasno izberete take birmanske botre, ki bodo spolnjevali vsaj osnovne pogoje za to poslanstvo.

Tisti birmanci, ki boste imeli botre iz drugih župnij pa bodo morali prinesti potrdilo svojega župnika en mesec pred sveto birmo. Prosim, da za to pravočasno poskrbite!

• MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v decembru 2022: »Molimo, da bi združenja prostovoljcev in neprofitne humanitarne organizacije našle primerne ljudi, ki bi se zavzemali za skupno dobro in iskali vedno nove poti za sodelovanje na mednarodni ravni.«
  • Župnik prosi, da v decembru 2022 molimo: »Molimo za naše družine, da bi se v adventnem času večkrat zbrale k skupni molitvi ob adventnem vencu in Marijini podobi.«
  • POKOJNI:  V soboto, 17. decembra se bomo  poslovili od + Rudija Štavarja, duhovnika – lazarista, v Zagorju pri Pivki.  Na dan pogreba bo od 9 h ležal v cerkvi sv. Helene v Zagorju. Ob 13 h bo sveto mašo za pokojnega duhovnika daroval koprski škof dr. Jurij Bizjak. Pokojnega duhovnika, ki je doma iz naše dekanije, priporočam v molitev.

župnik  Vinko