Avtor: Avtor Objavljeno: 25. 12. 2022

Svetovni dan miru

Ubeljsko ob 9 h: za župljane

Fara ob 10.30 h: za + družina Doles, Landol 12

• BOŽIČNO VOŠČILO VSEM ŽUPLJANOM:

Jezusovo rojstvo nam razodeva neizmerno Božjo ljubezen do človeka. Prihaja zaradi nas in za nas. Na prvi božič se je rodil v hlevu, na Betlehemskih poljanah, kjer sta ga z ljubeznijo sprejela Marija in Jožef ter preprosti pastirji. Rodil se je ob angelskem petju in oznanilu: »Slava Bogu, mir ljudem!«

Tudi letos prihaja v naš »človeški hlev«, kjer je pogosto veliko zunanjega blišča, pa  malo žive vere, trdnega upanja in zastonjske ljubezni. Ta hlev, v katerega Jezus prihaja danes, ni nič boljši, kot je bil začasa cesarja Avgusta, kralja Heroda in velikih duhovnikov Ana in Kajfa. Močno pa se je povečalo število človeških otrok, zaradi katerih prihaja – na zemlji nas je že več kot 8 milijard.

Dragi župljani, iz srca vsem želim, da za letošnje božične praznike odprete Jezusu vrata svojega srca, svoje duše in življenja in mu dopustite, da vanj prinese svoj mir, ljubezen, opuščanja in božično veselje. Naj nas poveže v eno družino bratov in sester. Lepe, notranje doživete in blagoslovljene božične praznike voščim in privoščim vsem!

• BOŽIČNI OFER ZA POTREBE ŽUPNIJE: Na Božič  bo na Ubeljskem in pri Fari, pri vseh mašah, tako pri polnočnici kot tudi pri dnevni maši ofer (darovanje), za potrebe župnije.
  • BOŽIČNA OSMINA: Po prazniku Jezusovega rojstva obhajamo božično osmino. V tem tednu vas lepo vabim k sveti maši.
  • BLAGOSLOV KONJ NA PRAZNIK SV. ŠTEFANA: Prvi dan po Božiču  je praznik svetega Štefana. Na ta dan bo maša ob 9 h v Stranah in ob 10.30  h v Šmihelu.
         V Stranah bo po maši blagoslov konj.
  • DRUGI SVETI VEČER: Na silvestrovo, zadnji dan koledarskega leta, vas lepo vabim k sveti maši, ki bo ob 16 h pri Fari, da se Bogu in drug drugemu zahvalimo za vse , kar smo prejeli v iztekajočem letu.
    Maša je namenoma tako zgodaj, da lahko doma obhajate drugi sveti večer, ko blagoslovimo svoj dom in skupaj molimo za Božji blagoslov.
  • OTROCI ZA OTROKE: Od novega leta pa najpozneje do praznika svetih Treh kraljev naj otroci prinesejo k jaslicam v cerkvi  svoje darove za potrebne vrstnike v misijonih.
  • KOLEDNIKI: Na Ubeljskem vabim  strežnike, da se dogovorite kdaj in kako boste  kot koledniki – sveti trije kralji obiskali družine. Predlagam, da to naredite pred novim letom, ker bo po novem letu kmalu  začel pouk  v šoli in verouk v župniji.
  • ZAKONSKI JUBILANTI:  Na praznik sv. Družine, v petek 30. decembra, vabim k sveti maši in posebnemu blagoslovu za zakonce vse zakonske pare, ki letos obhajate okrogle jubileje skupnega zakonskega življenja oz. poroke. Do sedaj ste se prijavili 3 pari, dva pri Fari in eden na Ubeljskem. Hvala.
  • BIRMANSKI BOTRI IN BIRMA: Do danes (23.12.2022) ste mi starši in birmanci prijavili oz. sporočili imena 7 birmanskih botrov in boter, ki so iz naše župnije. Ker je bil rok za prijavo do Božiča 2022, sklepam, da boste ostali birmanci imeli botre iz drugih župnij.  Vsi botri, ki so iz drugih župnij, mi morajo najmanj en mesec pred sveto birmo prinesti potrdilo domačega župnika (župnija stalnega bivališča).
    S strani škofije smo prejeli predlog, da bo birma v naši župniji zelo verjetno v nedeljo, 14. maja 2023. Dokončno bo datum potrjen, ko bo škofija objavila in potrdila uradni seznam vseh birm, ki bodo v letu 2023.
  • MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v decembru 2022: »Molimo, da bi združenja prostovoljcev in neprofitne humanitarne organizacije našle primerne ljudi, ki bi se zavzemali za skupno dobro in iskali vedno nove poti za sodelovanje na mednarodni ravni.«
  • Župnik prosi, da v decembru 2022 molimo: »Molimo za naše družine, da bi se v adventnem času večkrat zbrale k skupni molitvi ob adventnem vencu in Marijini podobi.«
  • ZAHVALA: Lepo se zahvaljuje birmancem in birmankam za mah, ki ste ga nabrali za jaslice v cerkvi. Zahvaljujem se vsem, ki ste sodelovali in pomagali postaviti jaslice v cerkvi na Ubeljskem in pri Fari. Hvala tudi vsem drugim sodelavcem v župniji, ki skrbite za popravila pri razsvetljavi v cerkvah in vsem, brez katerih bi težko obhajali lepo in urejeno praznično bogoslužje. Naj vam Gospod povrne z večnimi darovi!

vaš župnik Vinko