Avtor: Avtor Objavljeno: 1. 01. 2023

Tretji sveti večer

Gospodovo razglašenje

Gašper, Miha, Boltežar

Ubeljsko ob 17.30 h: za vse dobrotnike cerkve (ustan.)

Fara ob 18.30 h: za +  Ivan Korče, Goriče 7, 8 dan

Rajmund, Valentin

Vipava ob 10 h srečanje kolednikov iz naše škofije

Fara ob 18 h: za + Peter Vadnal, Studenec 15, 30 dan

NEDELJA JEZUSOVEGA KRSTA

Severin Noriški

Ubeljsko ob 9 h: za + Sergej Stegel, MU 11

Fara ob 10.30 h: za župljane

Postojna ob 19 h  božični koncert  vokalne skupine Kresnik

• NOVO LETO 2023: Neka molitev pravi takole: »Gospod, vsi ljudje tečemo za časom. Ure so prekratke, dnevi so prekratki, življenje je prekratko.

Ti, ki bivaš izven časa, daješ ljudem čas, vsakomur si dal tisti čas, da naredi, kar ti hočeš, da napravi.

Gospod, ne prosim te za čas, da bi storil to in ono, prosim te za milost, da bi v času, ki mi ga daješ, vestno delal tisto, kar želiš, da delam.«

MARIJINE PODOBE: V adventnem času je po vaših družinah romala podoba Svetogorske Matere Božje. Predlagam, da z romanjem teh podob zaključimo najpozneje do 8. januarja 2023, ko obhajamo nedeljo Jezusovega krsta. Marijine podobe spravite doma, ali jih prinesite v župnišče, da bodo na razpolago za naslednje leto.

• BOŽIČNI KONCERT: V ponedeljek, 2. januarja bo ob 18 h v Slavini maša in božični koncert komornega zbora Ave. Vabim in priporočam.

V nedeljo, 8. januarja pa bo ob 19 h v župnijski cerkvi v Postojni koncert božičnih pesmi vokalne skupine Kresnik. Vabljeni.

• PRAZNIK GOSPODOVEGA RAZGLAŠENJA ali praznik sv. Treh kraljev obhajamo 6. januarja. Modri so kot predstavniki poganskih ljudstev prišli k Jezusu, Kralju vseh kraljev in mu s svojimi darovi izkazali božje češčenje, slavo in vdanost. Tudi mi se ta dan pridružimo kraljem in z veseljem pridemo k bogoslužju v cerkev..
  • SESTANEK ŽGS: V torek, 3.1.2023, ob 18 h, vabim člane ŽGS na sestanek, ki bo v župnišču, pri Fari.
  • SESTANEK ŽPS bo v ponedeljek, 9.1.2023 ob 18 h, v župnišču, pri Fari. Zapisnik zadnje seje in  vabilo z dnevnim redom boste člani prejeli v začetku tedna.
  • PRVI PETEK V JANUARJU:  Ker je v januarju prvi petek na praznik Gospodovega razglašenja in sem bolne in starejše obiskal tik pred Božičem, jih bom v januarju obiskal v petek, 13.1.2023, dopoldne
  • OTROCI ZA OTROKE: Od novega leta pa najpozneje do praznika svetih Treh kraljev naj otroci prinesejo k jaslicam v cerkvi  svoje darove za potrebne vrstnike v misijonih.
  • ŽUPNIJSKA KATEHEZA: Po novem letu zopet začenjamo z redno župnijsko katehezo, razen v ponedeljek, 2.1.2023, ko je še dela prost dan.
  • NAROČANJE SV. MAŠ: Sprejemam naročila za svete maše v letu 2023.
    Prosim, da pri naročanju mašnih namenov upoštevate sledeče:
    • Posamezna družina lahko v koledarskem letu naroči največ eno sveto mašo na nedeljo ali zapovedan praznik. Ostale mašne namene razporedite na delavnike med tednom.
    • Prosim, da mi mašne namene oddate v pisni obliki. Lahko mi jih naročite tudi ustno, vendar tako, da jih vpričo vas vpišem v razpored za maše. Lahko mi pošljete  tudi naročilo po e- pošti: vincencij.lapajne@rkc.si. Okvirno lahko napišete tudi datum, kdaj želite, da bi bila maša opravljena. Kolikor bo mogoče, bom to upošteval.
    • Naročil za maše ne sprejemam po telefonu.
    • Dar za mašo poravnate, ko je maša opravljena.
    • Pogrebne maše in maše za osmi in 30 dan imajo prednost pred naročenimi mašami.
  • MOLITEV:
  • Papež Frančišek prosi, da v januarju 2023: Molimo, da bi bili vzgojitelji verodostojni pričevalci, da bi učili bratstvo, in ne tekmovalnosti, in še posebej pomagali najbolj ranljivim mladim.
  • Župnik prosi, da v januarju 2023 molimo: Za birmanske botre, da bi s svojim zgledom in molitvijo podpirali birmance v pripravi na sv. birmo.

vaš župnik Vinko