Avtor: Avtor Objavljeno: 8. 01. 2023

Tatjana, Tanja

Fara ob 18 h: za + Marjan in Angela Mozetič , Landol 41

Hilarij, Radovan

Dopoldne obisk starejših in bolnih

Ubeljsko ob 18 h: za + starše Skočir,

Oton, Sava

Ob 9 h v Vipavi škofijsko srečanje tajnikov ŽPS

Fara ob 18 h: za birmance, starše, botre in prvoobhajance

Nedelja verskega tiska

Ubeljsko ob 9 h: za župljane

Fara ob 10.30 h: za + Rajko Doles, V. Brda 2

• SLOVO ZASLUŽNEGA PAPEŽA BENEDIKTA XVI.

Na zadnji dan leta 2022 se je s tega sveta poslovil zaslužni papež Benedikt XVI. In odšel v Očetovo hišo. V svoji duhovni oporoki je med drugim zapisal: »Molim, da bi moja dežela ostala dežela vere in vas prosim, dragi rojaki: ne pustite se odtrgati od vere… Kar sem rekel svojim rojakom, zdaj povem vsem, ki so bili zaupani mojemu služenju v Cerkvi: stojte trdno v veri! Ne dajte se zmesti!... Jezus Kristus je resnično pot, resnica in življenje – Cerkev pa je v vseh svojih pomanjkljivostih resnično Njegovo Telo.«

• POMEN VERSKEGA TISKA: Pokojni pesnik Tone Pavček je nekoč izrekel pomenljive besede: »Če ne bomo brali, nas bo pobralo!« Če to misel naobrnemo na področje verskih in duhovnih vsebin, ki  jih v vaše domove prinaša verski tisk, lahko rečemo: »Če ne boste brali nič verskega, ste v nevarnosti, da bo pobralo vaše krščansko prepričanje«  Morda je to nekoliko pretirana trditev, vendar ima v sebi precej resnice.  Danes smo »zasuti« z vsemogočimi novicami, informacijami, sporočili, revijami in časopisi, ter še bolj z različnimi elektronskimi mediji.

Verski tisk je za marsikoga ne-zanimiv, vendar je toliko bolj potrebe, kolikor bolj smo pod vplivom plehkega rumenega tiska in elektronskih sporočil  ki ne vzgajajo za resnico, ki jim ni mar za resnično dobro in za pravo svobodo.

Zelo vam priporočam, da imate v vsaki družini naročen vsaj en verski časopis.  Na ta način podpiramo Cerkev in njena prizadevanja, obenem pa največ dobrega naredite zase.

• OBNOVITVENA IN VZDRŽEVALNA DELA V LETU 2022

V letu 2022 smo v župniji opravili naslednja obnovitvena in vzdrževalna dela:

- Nov brezžični mikrofon za župnijsko cerkev pri Fari: 240,45 €
- Popravilo orgel v župnijski cerkvi pri Fari: 223,24 €
- Popravilo zvonjenja v cerkvi v Stranah ( material): 100,00 €
- 2 manjši pateni za cerkev na Razdrtem in v Stranah: 225,00 €
- Manjši kelih za cerkev v Goričah: 200,00 €
- Dostop do cerkve v Hraščah (donacija): 300,00 €
- Dva nova svečnika za cerkev na Ubeljskem: 758,08 €
- Na novo pozlačena vratca tabernaklja v cerkvi pri Fari: 820,00 €
- Betonska plošča v zvoniku pri Fari: 3.823.53 €
- Obnova zidu pod cerkvijo pri  Fari: 29.014,96 €
- Arheološke raziskave pri obnovi zidu: 645,38 €

Za obnovo zidu pod cerkvijo pri Fari smo se prijavili na občinski razpis. Na razpisu smo za ta obnovitvena dela dobili s strani Občine Postojna 8.786,69 €. Za to pomoč se Občini Postojna in g. županu, Igorju Marentiču iskreno zahvaljujem.

V letu 2022 je bilo v župniji, na številnih področjih, opravljenega tudi veliko ur prostovoljnega dela.  Iskrena hvala vsem, ki v župniji na tih in nevsiljiv način pomagate, sodelujete, svetujete in prispevate svoj čas in delo za skupno dobro vseh.

• MOLITVENI NAMENI ZA JANUAR 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v januarju 2023: Molimo, da bi bili vzgojitelji verodostojni pričevalci, da bi učili bratstvo, in ne tekmovalnosti, in še posebej pomagali najbolj ranljivim mladim.
  • Župnik prosi, da v januarju 2023 molimo: Za birmanske botre, da bi s svojim zgledom in molitvijo podpirali birmance v pripravi na sv. birmo.
  • VAŠI DAROVI: Na Božič ste pri ofru darovali za potrebe cerkve, na Ubeljskem – pri polnočnici: 807,10 €, pri dnevni maši: 461,75 €. Pri Fari ste pri polnočnici darovali   989,80 €, pri dnevni maši 706,81 €.
  • Koledniki so na Ubeljskem zbrali za potrebe slovenskih misijonov 718,20 €.
  • Za lačne otroke na Madagaskarju  (kjer je delala Lucija Čuk) ste dobrotnik v letu 20222 darovali  3.600 €.
  • Za milijonarje dobrote ste v letu 2022 darovali 240 €
  • Ob pogrebu + Ivana Korče, iz Gorič ste za potrebe župnije darovali 340 €, žena pokojnega pa še 400 €.

Vsem dobrotnikom se najlepše zahvaljujem. Bog vam povrni!

vaš župnik Vinko