Avtor: Avtor Objavljeno: 28. 01. 2023

Fara ob 18 h za + Alojz Rupnik in Ivan Krečič, Lan. 21

Ubeljsko ob 19 h: v dober namen

Blaž, škof

Prvi petek – obisk starejših in bolnih na domu

Fara ob 18 h: v dober namen, Hruševje 78

Oskar

Prva sobota; Na ŠG v Vipavi ob 9 h škofijsko srečanje izrednih delivcev obhajila.

Fara ob 18 h: + Rozalija in družina Vadnjal, Hrenovice 43

5. NEDELJA MED

LETOM

Agata

Ubeljsko ob 9 h: za + Aleksander Maver, Mala Brda

Fara ob 10.30 h: za župljane

JEZUSOVO DAROVANJE – SVEČNICA

S praznikom Jezusovega darovanja, po domače temu prazniku rečemo Svečnica, zaključimo božični čas. Ta dan je navada, da v cerkev k blagoslovu prinesemo sveče. Prosim, če sveče k blagoslovu prinesete od doma.

Prižgana sveča predstavlja Jezusa, ki je rekel: »Jaz sem luč sveta!« Starček Simeon pa je ob srečanju z Jezusom, ko sta ga Jožef in Marija prinesla v tempelj, vzkliknil: »Zdaj odpuščaš Gospod, svojega služabnika po svoji besedi v miru: kajti moje oči so videle tvoje zveličanje, ki si ga pripravil pred obličjem vseh narodov: luč v razsvetljenje poganov in slavo Izraela tvojega ljudstva.« Lk 2, 29-32

• PO SVEČNICI POSPRAVIMO JASLICE V CERKVI: Po prazniku Jezusovega darovanja oz. svečnici tudi v cerkvi pospravimo jaslice. Prosim jasličarje, da se dogovorite, kdaj v tem tednu boste to naredili. Že vnaprej iskrena hvala vsem, ki boste za to poskrbeli.

RESTAVRIRANJE SLIKE SV. JOŽEFA: V sredo, 18. januarja 2023 je restavratorka, v dogovoru z ZVKDS OE Nova Gorica, vzela sliko sv. Jožefa, iz levega stranskega oltarja v cerkvi na Ubeljskem, da jo bo restavrirala.  Najprej bo potrebno odstraniti svetleči premaz, nato pa sliko obnoviti, kolikor bo to potrebno. Ker je bila slika v oltarju zazidana, bo potrebno narediti tudi nov okvir.

NEKAJ VERSKE STATISTIKE ZA LETO 2022

V naši župniji je bilo v letu 2022  krščenih 8 otrok, cerkveno so se poročili 3 pari, cerkveno je bilo pokopanih 17 ljudi. Od teh so bili le 4 prevideni. Ta podatek kaže na  versko brezbrižnost domačih do ostarelih in bolnih članov družine. Bolniško maziljenje je prejelo 23 oseb. Vsak prvi petek v mesecu je župnik obiskal od 20 do 25 starejših in bolnih, ki so prejeli zakramente.

V župniji je bilo razdeljenih 5900 obhajil. Ob nedeljah je prihajalo k sveti maši povprečno 160 vernikov. Ob večjih cerkvenih praznikih je bilo to število še enkrat večje, kar kaže, da je v naši župniji veliko število obrobnih in oddaljenih.

Župnijsko katehezo je obiskovalo 106 otrok.

MAŠA ZA STARŠE, BOTRE, BIRMANCE IN PRVOOBHAJANCE:

Hvaležen sem posameznikom, ki ste dali pobudo, da bi v letu, do birme, imeli vsak mesec eno sveto mašo za starše, botre, birmance in prvoobhajance. Dogovorili smo se že za termine. V februarju bo maša po tem namenu v soboto, 18.2.2023.

Namen te svete maše je, da se starši, botri, birmanci in prvoobhajanci skupaj zberemo in prosimo za Božji blagoslov, razsvetljenje, poslušnost navdihom Sv. Duha in za našo skupno rast v veri, upanju in ljubezni, do Boga in med seboj. Še posebej je pomembno, da se skupaj pripravljamo in da se kot župnijska skupnost zavedamo poslanstva in skupne odgovornosti za versko življenje naših mladih in otrok.

MOLITVENI NAMENI ZA FEBRUAR 2023:

• Papež Frančišek prosi, da v februarju 2023: »Molimo, da bi župnije postavljale v središče  skupnost in vse bolj postajale skupnost vere, bratstva in sprejemanja najbolj ubogih.”
  • Župnik prosi, da v februarju 2023 molimo: Priporočajmo sami sebe, starše, otroke in mladino Sv. Duhu, da bi napredovali v osebni veri in ljubezni do Jezusa.

ZAHVALA: G. Rihardu Blažek se lepo zahvaljujem za nakup in zamenjavo pregorelih žarnic v cerkvi na Ubeljskem.

NAŠI POKOJNI: V domu starejših v Postojni je umrla + Marija Srebotnjak, iz Šmihela pod Nanosom. Pogreb bo v ponedeljek, 30.1.2023 ob 12 h, na pokopališču pri sv. Juriju, v Šmihelu. Pokojno in domače priporočam v molitev.

vaš župnik Vinko