Avtor: Avtor Objavljeno: 5. 02. 2023

Rihard

Razdrto ob 18 h: za + Pavla in Frančiška Blažek, Razdrto 14

Jožefina Bakhita

Prešernov dan – slovenski kulturni praznik

Fara ob 18 h: za + Ivan Korče, Goriče 7, 30 dan

Apolonija, Polona

Fara ob 18 h: za + družina Škvarča, Landol 21

Sholastika, A.Stepinac

Ubeljsko ob 18 h: za + M. Ferjančič in v dober namen

Lurška M. božja

Svetovni dan bolnikov

Razdrto ob 18 h: +Matevž in Silva Mohorčič in Ilija Zvirec

Evlalija

Ubeljsko ob 9 h: za župljane

Fara ob 10.30 h: za + Angela in Franc Ucin in + Ucin, Studenec 3

• DEKANIJSKO SREČANJE ZA CERKVENE PEVCE IN ZBOROVODDJE:

V nedeljo 5.2.2023 je v Slavini duhovna obnova za cerkvene pevce, organiste in zborovodje. Gost in voditelj bo prof. Gregor Klančič, ki je doma iz Mirna pri Gorici,  je profesor glasbe, še posebej cerkvene glasbe, je organist in zborovodja v ljubljanski stolnici in vodi zbor Consortium musicum, zbor Ave…

Srečanje se začne ob 15 h, ko bo z udeleženci imel tudi skupne pevske vaje, kjer se boste naučili nekaj preprostih in uporabnih pesmi. Srečanje se bo zaključilo ob 17.30 h, s petimi litanijami

Pevci, organisti ter zborovodje se morate na srečanje prijaviti. Lepo vabljeni! MOLIVCI IN MOLIVKE ŽIVEGA ROŽNEGA VENCA: Skupina molivk in molivcev ŽRV je že kar nekaj let prisotna tudi v naši župniji. Vsak molivec se obveže, da bo vsak dan zmolil eno desetko rožnega venca, po namenu sv. očeta, za potrebe domače in vesoljne Cerkve. Po razporedu moli vsak mesec drugo desetko. Na ta način 5 molivk oz. molivcev zmoli vsak dan en del rožnega venca. 20 molivcev zmoli vsak dan vse 4 dele rožnega venca.

Molitev najbolj bogati tistega, ki moli, obenem pa z molitvijo lahko naredimo veliko dobrega za svoje bližnje in vse, ki potrebujejo Božjo pomoč, navdih in razsvetljenje. Molitev je močna vez, ki nas povezuje med seboj in z Bogom.

Ker je v zadnjih letih nekaj molivk in molivcev Gospodar življenja poklical k sebi, vabimo nove člane in članice, da se nam pridružite. Svojo odločitev sporočite župniku. Seznam in razpored molivk in molivcev je objavljen v prilogi teh oznanil.

• ZIMSKE POČITNICE: Ta teden imajo šolarji počitnice, zato ta teden tudi ni župnijske kateheze.
  • INFORMATIVNI DAN NA ŠGV: Kogar zanima vpis na Škofijsko gimnazijo v Vipavi, dobi več informaciji na www.sgv.si Informativni dnevi bodo 18. in 19.2.2023
  • VPIS V MALO SEMENIŠČE: Poleg Škofijske gimnazije v Vipavi obstaja tudi Malo semenišče, ki je namenjeno fantom, ki jih zanima duhovni poklic. Vpis v Malo semenišče je povezan z vpisom na ŠGV.
  • SVETOVNI DAN BOLNIKOV: Na praznik Lurške Matere božje obhajamo v Cerkvi svetovni dan bolnikov, ki ga je razglasil sveti papež Janez Pavel II 1992. Papež je zapisal: «Z Marijo pod križem je zaznamovano tudi trpljenje vsakega človeka.« Papež sv. Janez Pavel II. je kot romar prvič obiskal Lurd 15.avgusta 1983; tja bi moral iti že julija 1981 ob sklepu mednarodnega evharističnega kongresa, pa ga je zaustavil atentat na Trgu sv. Petra v Rimu 13. maja tistega leta. Zadnjič je romal v Lurd 15. avgusta 2004, ko se je vključil v reko bolnikov, ki tam Marijo prosijo ne le za zdravje, ampak tudi, da bi z njeno pomočjo vdano nosili križ bolezni in trpljenja.

Molimo za bolne in trpeče in jim po svojih močeh pomagajmo v preizkušnjah.

• MOLITVENI NAMENI ZA FEBRUAR 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v februarju 2023: »Molimo, da bi župnije postavljale v središče  skupnost in vse bolj postajale skupnost vere, bratstva in sprejemanja najbolj ubogih.”
  • Župnik prosi, da v februarju 2023 molimo: Priporočajmo sami sebe, starše, otroke in mladino Sv. Duhu, da bi napredovali v osebni veri in ljubezni do Jezusa.
  • ZAHVALA: Vsem, ki ste kakor koli pomagali pri postavljanju in pospravljanju jaslic v različnih cerkvah v župniji, se za vašo zavzetost, požrtvovalnost in čut za župnijsko skupnost, najlepše zahvaljujem.

vaš župnik Vinko