Avtor: Avtor Objavljeno: 12. 02. 2023

Fara ob 18.30 h srečanje staršev 4., 5. in 6. razreda

Onezim, Julijana

Fara ob 18 h: za + Mejak, Goriče 21

Fara ob 18.30 h sestanek ŽK (župnijska karitas)

Mesrop Armenski

Ubeljsko ob 18 h: za + Henrik Fabčič, VU 29

Frančišek R. Clet

Informativni dan na Škofijski gimnaziji v Vipavi

Fara ob 18 h: čast Sv. Duhu, za birmance, starše in botre

Konrad iz Piacenze

Ubeljsko ob 9 h: za župljane

Fara ob 10.30 h: za + Adi Bajc, Hrenovice 23

• MOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Zakrament svete spovedi je zakrament  po katerem nas Bog, po Jezusu Kristusu, v Sv. Duhu sprejema kot svoje ljubljene otroke tudi takrat, kadar grešimo, se od njega oddaljimo ali prizadenemo drug drugega. Zakrament spovedi ni le zakrament odpuščanja, ampak je tudi zakrament po katerem prejemamo potrebno duhovno pomoč, za vztrajnosti v dobrem. Ta zakrament je zelo pomemben tudi za pravilno vzgojo in oblikovanje naše vesti, v skladu z evangelijem.

Prav je da k spovedi hodimo, kolikor je le mogoče redno, tudi če nam vest ne očita kakšnih večjih grehov. Na ta način lažje napredujemo v ljubezni do Boga in bližnjih.

Milost našega Gospoda Jezusa Kristusa, ljubezen Boga Očeta in občestvo Sv. Duha, naj bo vedno z vami vsemi.

V naši župniji je možnost za spoved pri Fari, vsak četrtek, 30 minut pred sveto mašo. Na Ubeljskem je možnost za spoved vsako nedeljo 30 minut pred mašo, ali pa ob petkih, kadar je maša na Ubeljskem. Za spoved ali duhovni pogovor sem vedno na razpolago, tudi druge dneve v tednu, vendar se moramo za termi dogovoriti.

• SREČANJE STARŠEV 4., 5. in 6. RAZREDA:

V sredo, 15.2.2023, po večerni maši, vabim starše 4., 5. in 6. razreda na skupno srečanje, ki bo v župnišču, pri Fari. Srečevanja staršev so zelo pomembna, za versko vzgojo v domači družini in izmenjavo dobrih izkušenj. Če je le mogoče, naj pride na srečanje vsaj eden od staršev.

• MAŠA ZA STARŠE, BOTRE IN BIRMANCE: V soboto, 18.2.2023 bo ob 18 h pri Fari maša za starše, botre in birmance. K tej maši ste seveda povabljeni tudi drugi, na poseben način pa starši, botri in birmanci. Skupaj bomo drug za drugega molili in prosili za potrebne milosti in razsvetljenje Sv. Duha ter njegove darove.

Za sodelovanje pri tej maši se bomo z birmanci dogovorili v tem tednu.

• MOLIVCI IN MOLIVKE ŽIVEGA ROŽNEGA VENCA: Skupina molivk in molivcev ŽRV je že kar nekaj let prisotna tudi v naši župniji. Vsak molivec se obveže, da bo vsak dan zmolil eno desetko rožnega venca, po namenu sv. očeta, za potrebe domače in vesoljne Cerkve. Po razporedu moli vsak mesec drugo desetko. Na ta način 5 molivk oz. molivcev zmoli vsak dan en del rožnega venca. 20 molivcev zmoli vsak dan vse 4 dele rožnega venca.

Molitev najbolj bogati tistega, ki moli, obenem pa z molitvijo lahko naredimo veliko dobrega za svoje bližnje in vse, ki potrebujejo Božjo pomoč, navdih in razsvetljenje. Molitev je močna vez, ki nas povezuje med seboj in z Bogom.

Ker je v zadnjih letih nekaj molivk in molivcev Gospodar življenja poklical k sebi, vabimo nove člane in članice, da se nam pridružite. Svojo odločitev sporočite župniku. Seznam in razpored molivk in molivcev je objavljen v prilogi teh oznanil.

• INFORMATIVNI DAN NA ŠGV: Kogar zanima vpis na Škofijsko gimnazijo v Vipavi, dobi več informaciji na www.sgv.si Informativni dnevi bodo 18. in 19.2.2023
  • VPIS V MALO SEMENIŠČE: Poleg Škofijske gimnazije v Vipavi obstaja tudi Malo semenišče, ki je namenjeno fantom, ki jih zanima duhovni poklic. Vpis v Malo semenišče je povezan z vpisom na ŠGV..
  • MOLITVENI NAMENI ZA FEBRUAR 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v februarju 2023: »Molimo, da bi župnije postavljale v središče  skupnost in vse bolj postajale skupnost vere, bratstva in sprejemanja najbolj ubogih.”
  • Župnik prosi, da v februarju 2023 molimo: Priporočajmo sami sebe, starše, otroke in mladino Sv. Duhu, da bi napredovali v osebni veri in ljubezni do Jezusa.

vaš župnik Vinko