Avtor: Avtor Objavljeno: 19. 02. 2023

Fara ob 18.30 h biblična skupina

Pepelnica

Sedež ap. Petra

Začetek postnega časa – dan strogega posta, pepeljenje

Ubeljsko ob 17 h: za + Marija Premrl, MU 15

Fara ob 18 h: za + Franc in Mihela Posega, Šmihel 61

Polikarp

Fara ob 18 h: po namenu, Dilce 23

Matija, ap.

Ubeljsko ob 18 h: za + Zvonimir in Jože Nedoh, VU 11a

Valburga

Postojna ob 10 h – srečanje za birmance

Fara ob 18 h: za + Tavčar in Kontelj

1. POSTNA NEDELJA

Aleksander, Branko

Ubeljsko ob 9.00: za župljane

Fara ob 10.30: za + Ljudmila in Anton Kljun, Hren. 45

• NAŠA PRIZADEVANJA V POSTNEM ČASU: Kdor hoče zares doživeti globino, veselje in notranjo moč velikonočnih praznikov se mora odločiti za dobro pripravo. Brez priprave, zlasti notranje priprave, bodo velikonočni prazniki zgolj priložnost za obnavljanje  neke tradicije in običajev, ki nimajo moči, da se nas dotaknejo v globini in ne morejo imeti vpliva na naše življenje.
    Zato nas Cerkev vabi k temeljiti notranji pripravi, ki traja 40 dni postnega časa.
    Postni čas je namenjen duhovnemu treningu, vajam v obvladovanju naših neurejenih navad, sebičnosti, lenobe in površnosti in grešnosti. Te vaje, ta trening mora vsak sprejeti prostovoljno, zavestno, iz ljubezni do sebe, bližnjih in Boga. Vsak dan postnega čas naredimo nekaj dobrega v sebi in za druge.
    V postnih prizadevanjih bomo hitro omagali in popustili, če bomo računali le na lastne moči. Potrebujemo podporo skupnosti, družinskega in župnijskega občestva in predvsem Boga, ki želi vsakemu od nas resnično srečo, veselje in mir. V molitvi prosimo Gospoda za milost vztrajnosti in prizadevanja za dobro.
    Post v najširšem pomenu ni najprej in predvsem odrekanje, omejevanja in odpoved, ampak predvsem prizadevanje in skrb za duhovno zdravje, za notranji mir, za poglobitev in utrditev osebne vere in ljubezni do Boga in bližnjih. Teh vrednot pa ni mogoče doseči drugače kot tako, da se borimo proti različnim razvadam, mehkužnosti, neurejenosti in drugim človeškim slabostim.
    Pomembno je, da najprej odrasli, zlasti starši pokažete lep zgled v postnih prizadevanjih. Tako bodo tudi otroci razumeli in sprejeli pomen različnih postnih vaj.
    Molimo drug za drugega in se spodbujamo pri postnih prizadevanjih.
  • POSTNA POSTAVA: Cerkev za postni čas določa posebne oblike spokornosti. Strogi post kristjane veže na pepelnico in na veliki petek. Strogi post pomeni, da se ta dan zdržimo mesnih jedi, tisti, ki so dopolnili 18 let starosti, do vključno 60 let pa se lahko do sitega najemo le enkrat na dan. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14 leta starosti, do smrti, vse petke v postnem času. Izven postnega časa lahko zdržek od mesnih jedi nadomestimo s kakšnim drugim dobrim delom. Zdržek od mesnih jedi odpade, če pride petek na cerkvene, družinske ali državne praznike. Strogi post pa nikoli ne odpade in ga ni mogoče nadomestiti.
  • MOLITEV KRIŽEVEGA POTA: V postnem času molimo in premišljujemo Jezusovo trpljenje in smrt, ki jo je sprejel za naše odrešenje. V ta namen se radi zbiramo k molitvi križevega pota. Pri Fari bomo križev pot molili v cerkvi vsak četrtek in vsako nedeljo, 20 minut pred sveto mašo. Na Ubeljskem pa vsak petek pred sveto mašo, ob 18 h kadar je maša na Ubeljskem.
    Na 2. postno nedeljo, 5. 3. 2023 bomo molili križev pot z Malega Ubeljskega do Stran. Na 4. postno nedeljo, 19.3.2023 pa bomo molili križev pot iz Gorič k Fari. Obakrat se zberemo ob 15 h.
  • SREČANJE ZA BIRMANCE V POSTOJNI:
    Birmanci imajo v soboto 25.2.2023 skupno srečanje v župnišču v Postojni, ob 10 h.
    Gost srečanja bo g. Janez Kavčič, ekzorcist.
  • MOLITVENI NAMENI ZA FEBRUAR 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v februarju 2023: »Molimo, da bi župnije postavljale v središče  skupnost in vse bolj postajale skupnost vere, bratstva in sprejemanja najbolj ubogih.”
  • Župnik prosi, da v februarju 2023 molimo: Priporočajmo sami sebe, starše, otroke in mladino Sv. Duhu, da bi napredovali v osebni veri in ljubezni do Jezusa.

vaš župnik Vinko