Avtor: Avtor Objavljeno: 25. 02. 2023

Fara ob 18 h: za duhovne poklice

Fara ob 18.30 h sestanek staršev prvoobhajancev

Kunigunda

Prvi petek – dopoldne obisk starejših in bolnih na domu

Ubeljsko ob 18 h: za + Mara Pavlin, Hruševje

Kazimir

Fara ob 18 h: za + Ksaverij Pavlovčič, Goriče 17

2. POSTNA NEDELJA

Hadrijan, Olivija

Ubeljsko ob 9 h: za župljane

Fara ob 10.30 h: za + Antonija in Andrej Bajc, Goriče 9

Fara: krst Karlina Čuk

Ob 15 h križev pot iz MU v Strane

• MOLITEV KRIŽEVEGA POTA: V postnem času molimo in premišljujemo Jezusovo trpljenje in smrt, ki jo je iz ljubezni do nas sprejel za naše odrešenje. Vabim vas, da se v ta namen radi zbiramo k molitvi križevega pota. Pri Fari bomo križev pot molili v cerkvi vsak četrtek in vsako nedeljo, 20 minut pred sveto mašo. Na Ubeljskem pa vsak petek pred sveto mašo, ob 18 h kadar je maša na Ubeljskem.

Na 2. postno nedeljo, 5.3.2023 bomo molili križev pot z Malega Ubeljskega do Stran. Na 4. postno nedeljo, 19.3.2023 pa bomo molili križev pot iz Gorič k Fari. Obakrat se zberemo ob 15 h. Prvič na Malem Ubeljskem, drugič v Goričah pri cerkvi.

DREVO POSTNIH PRIZADEVANJ: V cerkvi pri Fari in na Ubeljskem je v postnem času »drevo postnih prizadevanj«. Namenjeno je otrokom, da nanj obesijo ali pritrdijo znamenja svojih postnih prizadevanj. Ta znamenja so lahko v obliki cveta (različnih rož ali sadov – jabolko, hruška…). Ko naredite kakšno postno dobro delo (molitev, premagovanje, samoobvladovanje, pomoč drugim, odpoved sladkarijam, udeležba pri križevem potu…), narišete znamenje, ga pobarvate in obesite na drevo, ki smo ga postavili v cerkvi

SREČANJE Z BRALCI BOŽJE BESEDE NA UBELJSKEM: Vsem, ki se, tako pri Fari, kot na Ubeljskem trudite in sodelujete kot bralci ali bralke Božje besede, ob nedeljah ali med tednom, se iskreno zahvaljujem.

S tistimi bralci in bralkami, ki berete Božjo besedo na Ubeljskem, se dobimo na srečanju v torek, 28.2.2023 po večerni maši, ob 18.30 h, v župnišču na Ubeljskem. S tistimi, ki berete Božje besede pri Fari, se bomo dobili naslednji teden.

SREČANJE S STARŠI PRVOOBHAJANCEV: Starše letošnjih prvoobhajancev vabim na srečanje, v četrtek, 2.marca 2023 po večerni maši, ob 18.30 h v župnišču pri Fari. Na srečanju se bomo dogovorili za termin prvega svetega obhajila. Prosim, da  na srečanje pride vsaj eden od staršev.

POMOČ PRIZADETIM V POTRESU: Slovenska Karitas nas vabi, da po svojih močeh pomagamo pri zbiranju sredstev za pomoč prizadetim v katastrofalnem potresu v Turčiji in Siriji, kjer je po zadnjih podatkih umrlo več kot 50.000 ljudi. Več kot milijon ljudi pa je brez strehe nad glavo in osnovnih življenjskih potrebščin.

Svoj prispevek oz. dar lahko nakažete preko položnice, ki jo dobite na polici za verski tisk, pri izhodu iz cerkve.

• MOLITVENI NAMENI ZA MAREC 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v marcu 2023: »Molimo za vse tiste, ki trpijo zaradi zla, ki so jim ga povzročili člani cerkvene skupnosti: da bi v Cerkvi našli konkreten odgovor na svojo bolečino in trpljenje.”
  • Župnik prosi, da v marcu 2023 molimo: Molimo, da bi naši sorodniki, prijatelji, sosedje, vaščani, sodelavci in drugi, ki so bili krščeni, pa so se od Boga in Cerkve oddaljili, po Božji dobroti in usmiljenju in naši molitvi zopet vrnili v Očetovo hišo.

vaš župnik Vinko