Avtor: Avtor Objavljeno: 5. 03. 2023

Ubeljsko ob 9 h: za župljane

Fara ob 10.30 h: za + Klara Tornič, Hrašče 46

Krst: Teo Zdravič

• KVATRNA NEDELJA: Na 2. postno nedeljo, 5. marca 2023, je kvatrna nedelja. Vaši darovi pri sveti maši bodo namenjeni za nove duhovne poklice in vzgojo bogoslovcev. Že vnaprej iskrena hvala za vašo radodarnost.
  • KRIŽEV POT IZ MALEGA UBELJSKEGA V STRANE:
    Na 2. postno nedeljo, 5.3.2023 bomo molili križev pot z Malega Ubeljskega do Stran. Zberemo se ob 15 h na Malem Ubeljskem. Pridružite se nam!
  • SESTANEK ŽPS: V ponedeljek, 6.3.2023 bo po maši, v župnišču pri Fari, sestanek ŽPS. Vabilo in dnevni red boste člani župnijskega pastoralnega sveta prejeli v elektronski obliki.
  • MAŠA ZA STARŠE, BOTRE IN BIRMANCE: V petek, 10.3.2023 bo na Ubeljskem ob 18 h maša za starše, botre in birmance. Skupaj bomo molili križev pot, sodelovali pri maši in prosili Sv. Duha za razsvetljenje, prave odločitve in vztrajno prizadevanje za življenje po evangeliju. Lepo vabljeni vsi, še zlasti starši, botri in birmanci.
  • KATEHUMENAT V POSTONJSKI DEKANIJI:  Katehumenat je uvajanje odraslih krščanstvo in svet vere  ter priprava na prejem zakramenta krsta, obhajila in birme.
    Katehumenat traja eno leto in se začne s postnim časom. Srečanja so dvakrat na mesec in se zaključijo naslednje leto ob Veliki noči, ko katehumeni prejmejo zakramente.
    V naši dekaniji se bo katehumenat začel 25. marca 2023, ob 19 h, v župnišču v Pivki. Kandidati za katehumenat naj se najprej oglasijo pri domačem župniku.
    Molimo za tiste odrasle, ki še niso prejeli zakramentov uvajanja in jih spodbujamo in jim pomagajmo, da se vključijo v katehumenat.
  • MOLITVENI NAMENI ZA MAREC 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v marcu 2023: »Molimo za vse tiste, ki trpijo zaradi zla, ki so jim ga povzročili člani cerkvene skupnosti: da bi v Cerkvi našli konkreten odgovor na svojo bolečino in trpljenje.”
  • Župnik prosi, da v marcu 2023 molimo: Molimo, da bi naši sorodniki, prijatelji, sosedje, vaščani, sodelavci in drugi, ki so bili krščeni, pa so se od Boga in Cerkve oddaljili, po Božji dobroti in usmiljenju in naši molitvi zopet vrnili v Očetovo hišo.
  • ZAHVALA: Zahvaljujem se Poličevim za žaganje in spravilo drv. Iskrena hvala in Bog povrni.
  • NAŠI POKOJNI: V soboto, 24.2.2023 je umrla + Milena Kranjc z Velikih Brd 9. Pogreb bo v soboto 4.3.2023 ob 14 h pri Fari. Pokojno priporočam v molitev.

vaš župnik Vinko