Avtor: Avtor Objavljeno: 12. 03. 2023

Leto A – 12. 3. 2023

Evfrazija, Kristina

Ubeljsko ob 17 h: za + Tomaž Bittner, VU 29a

Fara ob 18 h: za + Milena Kranjc, Velika Brda 8,  (8 dan)

Matilda

Strane ob 18 h: za + Blaž, Antonija in Bojan Brajlih, Raz.45

Klemen M. Dvoržak

Fara ob 19 h: za + Viktorija Dužnik, Hrenovice 35

b.sl. Danijel Halas

Fara ob 18 h: za + Mejak Franc, Goriče 21

Fara ob 18.30 h: srečanje bralcev Božje besede

Jedrt, Jerica

Slavinje ob 17h : maša za žive in pokojne vaščane Slavinj

Jožef, Jezusov rednik

Šmihel ob 9 h za + Premrl (g. Vid P.) Začetek tedna družine

Ubeljsko ob 17 h: čast sv. Jožefu za može in fante

Fara ob 18 h: za + Bruno in Jure Grossi, V. Brda 1

4. POSTNA NEDELJA

Adeltruda

Ubeljsko ob 9 h: za župljane; Papeška nedelja

Fara ob 10.30 h: za + Ogrizek Anton, Ema in Ivan, Goriče 1

Ob 15 h družinski križev pot iz Gorič k Fari

• PRIPRAVA NA SVETO BIRMO IN VERSKO ŽIVLJENJE PO BIRMI:

Dvoletni program priprave na birmo »IZBRANI«, smo z birmanci zaključili.

Sedaj začenjamo bližnjo pripravo, v kateri bomo utrdili temeljne vsebine naše vere. Neposredna priprava na samo podelitev zakramenta svete birme, bo devetdnevnica pred birmo. Vse prosim za sodelovanje in podporo pri prizadevanju, da birmanke in birmanci okrepijo  osebni odnos in povezanost z Bogom in da bi se trudili za aktivno sodelovanje v župniji, tudi po prejemu zakramenta svete birme.

Za to smo odgovorni vsi, ne le župnik, zlasti starši, botri in birmanci sami.

Da boste starši, botri in birmanci pri tem lažje sodelovali, sem birmancem poslal v elektronski obliki natančnejši terminski spored priprav in prizadevanj, ki naš še čakajo. Prosim starše in botre, da jim pri tem pomagate.

• SREČANJE BRALCEV BOŽJE BESEDE PRI FARI:

V četrtek, 16.3.2023 se po maši, ob 18.30 h dobimo z bralkami in bralci Božje besede. Srečanje bo v župnišču.

• PRAZNOVANJE SV. JEDRTI NA SLAVINJAH: God sv. Jedrti bomo letos obhajali v podružni cerkvi na Slavinjah, na sam god, v petek, 17.3.2023. Maša bo ob 17 h. Praznovanja ne moremo prenesti na soboto, ker na soboto obhajamo praznik sv. Jožefa. Lepo vabljeni  na Slavinje.
  • PRAZNIK SVETEGA JOŽEFA: Letos pade praznik sv. Jožefa na 4. postno nedeljo, zato se bogoslužno praznovanje prenese na soboto, 18.3.2023. Ob 17 h bo maša na Ubeljskem, ob 18 h pa pri Fari. Lepo vabljeni, zlasti možje in fantje.
  • KRIŽEV POT IZ GORIČ K FARI:

Na 4. postno nedeljo, 19.3.2023 bomo molili družinski križev pot iz Gorič k Fari. Zberemo se ob 15 h, pri cerkvi v Goričah. Pridružite se nam!

• ZAČETEK TEDNA DRUŽINE: V Cerkvi obhajamo teden družine od praznika sv. Jožefa, 19.3., do praznika Gospodovega oznanjenja: 25.3. Letos se ta teden začne že v soboto 18.3.2023, ker v bogoslužju obhajamo praznik sv. Jožefa že na ta dan.

Geslo letošnjega tedna družine je: »Mir se začne v družini.«
Na povezavi https://katoliska-cerkev.si/ dobite več informaciji, preko katerih   boste lahko vsak večer spremljali zanimiv program (20 minut) za družine in družinske člane.  Zelo priporočam, da si vsak večer vzameta zvečer čas za to.

• PAPEŠKA NEDELJA: Papež Frančišek je bil izvoljen za papeža 13. marca 2013. Letos obhajamo 10 letnico njegovega služenja vesoljni Cerkvi. Tega se bomo spomnili pri maši na 4. postno nedeljo, v mašnih prošnjah, na koncu pa bomo zapeli zahvalno pesem.
  • MOLITVENI NAMENI ZA MAREC 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v marcu 2023: »Molimo za vse tiste, ki trpijo zaradi zla, ki so jim ga povzročili člani cerkvene skupnosti: da bi v Cerkvi našli konkreten odgovor na svojo bolečino in trpljenje.”
  • Župnik prosi, da v marcu 2023 molimo: Molimo, da bi naši sorodniki, prijatelji, sosedje, vaščani, sodelavci in drugi, ki so bili krščeni, pa so se od Boga in Cerkve oddaljili, po Božji dobroti in usmiljenju in naši molitvi zopet vrnili v Očetovo hišo.
  • ZAHVALA: Zahvaljujem se Poličevim za spravilo drv. Iskrena hvala in Bog povrni.
  • NAŠI POKOJNI: V torek, 7.3.2023 smo pri Fari pokopali + Branka Premru,  iz Studenca 27. Pokojnega in domače priporočam v molitev. Sveto mašo ob 8 dnevu bomo za pokojnega darovali pri Fari, v soboto, 11.3.2023 ob 17 h.

vaš župnik Vinko