Avtor: Avtor Objavljeno: 2. 04. 2023

Ubeljsko ob 17.30 h vaje za strežnike

Ubeljsko ob 19 h: za + Leopold Novak, VU 19

Izidor Seviljski

Dopoldne obisk bolnih in starejših na domu

Razdrto ob 19.30 h: za + Jožef Vadnjal, Razdrto 26

Vincencij Ferrer

Pri Fari ob 17.30 h vaje za strežnike

Fara ob 19 h: za + Starši Gorjup, Hrenovice 24

VELIKI ČETRTEK

Irenej iz Srema

Krizmena maša v koprski stolnici ob 9.30 h

Ubeljsko ob 18 h: za duhovne police

Fara ob 19.30 h: za + starši Ostanek, Hrenovice 45

VELIKI PETEK

Janez K. de la Salle

Dan Jezusove smrti na križu.  Strogi post.

Ob 15 h križev pot v cerkvi: na Ubeljskem in pri Fari

Ubeljsko ob 18 h: bogoslužje velikega petka;

Fara ob 19.30 h: bogoslužje velikega petka;

Nabirka za prizadete v potresu

VELIKA SOBOTA

Maksim in Timotej

Blagoslov velikonočnega ognja in jedil. Velikonočna vigilija

Ubeljsko ob 19.00 h: za župljane: Vel. procesija in ofer za c.

Fara ob 21.00 h: za + starši Vekar in Črne, Studenec

Velikonočna procesija in ofer za cerkev

VELIKA NOČ

GOSPODOVO VSTAJENJE

Ubeljsko ob 8.30 h: za + Bojan in starši Novak, VU 22

Fara ob 10 h: za vse pokojne duhovnike – župnike

Pri obeh mašah ofer za cerkev

• VELIKI TEDEN IN VELIKONOČNO TRIDNEVJE:  V velikem tednu se v bogoslužju Cerkve odvijajo osrednji dogodki naše vere, drama Jezusovega trpljenja in smrti, ki se konča z zmagoslavnim vstajenjem. Za verne ljudi je to dogajanje, šola življenja, v kateri se učimo modrosti, ki jo izpoveduje naša velikonočna pesem: »Le pomni, pomni to skrivnost: čez Golgoto gre pot v radost.«

Lepo vas vabim k  bogoslužju velikega tedna, ki je temeljnega pomena za pristno  praznovanje velikonočnih praznikov na osebni, družinski in župnijski ravni.

Otroci ta teden nimajo župnijske kateheze, udeležijo pa naj se bogoslužji velikega tedna, zlasti tridnevja.

• VAJE ZA STREŽNIKE:

Bogoslužje velikega tedna zahteva več priprav kot običajno, zato prosim vse strežnike, da pridejo na vaje. Na Ubeljskem bomo imeli vaje  v ponedeljek, 3.4.2023 ob 17.30 h. Pri Fari pa v sredo ob 17.30 h.

• OBISK BOLNIH IN STAREJŠIH: Bolne in starejše bom pred velikonočnimi prazniki obiskal v torek, 4. aprila dopoldne. Sporočite, če želite, da še koga obiščem.
  • BOŽJI GROB: V tem tednu, do velikega cerkvi na Ubeljskem in pri Fari postavimo Božji grob. Hvala vsem, ki za to poskrbite in lepo uredite.
  • OBLATI: Za oblate je tudi letos poskrbel Tone Poličev. Iskrena hvala. Pri Fari jih boste dobili na cvetno nedeljo po maši. Vaši darovi za oblate so namenjeni za potrebe župnije.
  • VELIKI ČETRTEK: Škof že dopoldne v stolnici, ob udeležbi duhovnikov, posveti sveta olja: krstno olje, bolniško olje in sveto krizmo. Duhovniki pri tem bogoslužju obnovimo  duhovniške obljube, ki smo jih dali na dan posvečenja.
    Zvečer se zberemo k bogoslužju velikega četrtka, pri katerem se spominjamo in obhajamo Jezusovo zadnjo večerjo, spominjamo se njegovega  vstop v trpljenje, ko je potil krvavi pot, njegovo izdajstvo, prijetje in zatajitev.
    Pri maši, po slavi zvonovi utihnejo in se zopet oglasijo pri velikonočni vigiliji. Ob koncu maše prenesemo Najsvetejše v božji grob. Lepo smo povabljeni, da se vsaj nekaj časa zadržimo v molitvi pri Božjem grobu.
  • VELIKI PETEK: Ob 15 h, ko je Jezus umrl na križu, se zberemo v cerkvi  k molitvi križevega pota. Ta dan ni svete maše, ampak bogoslužje pri katerem premišljujemo Jezusovo trpljenje in smrt – pasion.  Pri bogoslužju prosimo za vse ljudi, počastimo znamenje križa in prejmemo sveto obhajilo. Ta dan nas veže strogi post. Pri večernem bogoslužju je nabirka, ki je letos namenjene za prizadete v potresu v Siriji in Turčiji.
  • VELIKA SOBOTA: Zjutraj ob 7 h je pri Fari blagoslov velikonočnega ognja. Strežniki bodo velikonočni ogenj prinesli v: Hrenovice in Hrašče; Landol in Šmihel, Dilce, Goriče in Hruševje. Iz ostalih vaseh morate po velikonočni ogenj priti sami.
    Velikonočna jedila bomo blagoslovili pri Fari ob 11 h in 16 h, v Stranah ob 14 h, 14.30 h na Ubeljskem in ob 15 h na Razdrtem.
    Velikonočna vigilija je najpomembnejše bogoslužje cerkvenega lata, ki že spada k praznovanju Velike noči. Pri tem bogoslužju prepevamo hvalnico velikonočni sveči, ki predstavlja vstalega Zveličarja, poslušamo in premišljujemo Božjo besedo, ki govori o  odrešenjskih dogodkih, obnovimo krstne obljube in se po maši udeležimo velikonočne procesije. V primeru slabega vremena bo procesija v cerkvi. Prosim, da se za sodelovanje pri procesiji pravočasno dogovorite.
  • VELIKONOČNI ZAJTRK V DOMAČI DRUŽINI: Dogovorite se, kdaj se boste kot družina zbrali pri velikonočnem zajtrku, se v skupni molitvi Jezusu zahvalili za milost odrešenja, vstajenja in večnega življenja ter hvaležno zaužili blagoslovljena velikonočna jedila.
  • VELIKA NOČ: Lepo je, če na Veliko noč pridete k bogoslužju in maši na vigilijo in k dnevni maši. Obakrat lahko prejmete sveto obhajilo.
  • MOLITVENI NAMENI ZA APRIL 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v aprilu 2023: »Molimo, da bi se bolj razširila kultura nenasilja, ki vključuje vse manjšo uporabo orožja tako s strani držav, kot državljanov.«
  • Župnik prosi, da v aprilu 2023: »Molimo za našo župnijsko skupnost, da bi vedno bolj postajali občestvo bratov in sester, ki s svojim življenjem veselo pričuje za vero v vstalega Gospoda.«

vaš župnik Vinko