Avtor: Avtor Objavljeno: 9. 04. 2023

Nedelja Božjega usmiljenja

Razdrto ob 8.30: za župljane

Fara ob 10.00: za + Franc, Angela in Mirko Rožanc, Dilce 43

• VELIKONOČNA VOŠČILA: Dragi bratje in sestre, dragi župljani!

Jezusovo trpljenje, smrt in vstajenje sta za vedno spremenila zgodovino stvarstva in človeštva. Na veliko noč praznujemo zmago življenja nas smrtjo, zmago ljubezni nad sovraštvom, zmago odpuščanja nad zatajitvijo in izdajstvom, zmago dobrote nad zlom, zmago milosti nad grehom. Velika noč je prehod iz  smrti v življenje, iz krhke zemeljske začasnosti v večno in božje.

Vstali Gospod je učencem zagotovil, da bo z njimi vse dni, do konca sveta. Pomaga nam nositi naše križe in bolečine in nam zagotavlja večno življenje. Podaril nam je Sv. Duha, ki prečiščuje naše misli, poglede in hotenja, da bi se v občestvu Cerkve vedno bolj prepoznavali  kot njegovi  sinovi in hčere in pričali za njegovo ljubezen.

Skupaj z našimi škofi vam želim, da bi vstajenjska moč in ljubezen  Vstalega Kristusa čimbolj vstopila in napolnila vaše življenje. Naj blagoslov velike noči doseže vse župljane, naše rojake po širnem svetu in vse ljudi, ki v srcu dobro mislimo. Še zlasti naj okrepi in potolaži vse bolne, trpeče in osamljene in jim da pogum in moč za prenašanje življenjskih tegob.

Kristus je vstal za vse! Zares je vstal! ALELUJA!

• EMAVS – VELIKONOČNI PONEDELJEK: Na velikonočni ponedeljek bo maša ob 9 h v Stranah, ob 10.30 h pa v Šmihelu pod Nanosom. Lepo vabljeni.
  • SESTANEK ŽGS: V četrtek, 13. aprila 2023 vabim člane ŽGS na sestanek, ki bo v župnišču pri Fari. Pregledali in potrdili bomo župnijski obračun za leto 2023 in se pogovorili o nekaterih gospodarskih zadevah v župniji.
  • DUHOVNI VIKEND ZA BIRMANCE: Z birmanci imamo ta petek popoldne ter v soboto duhovni vikend. Vikend bo potekal v župnišču pri Fari. Birmanci naj sabo prinesejo zvezek in pisalo. V soboto imamo srečanje dopoldne, do kosila, poldne pa se zopet zberemo.
    Udeležba je nujna, ker se bomo na vikendu dogovorili za sodelovanje pri birmi in pri devetdnevnici.
  • NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA: Prvo nedeljo po veliki noči imenujemo »bela nedelja«, od leta 2000 pa tudi nedeljo »Božjega usmiljenja«. Tega leta je sedaj že sveti papež Janez Pavel II razglasil poljsko redovnico Favstino Kowalsko za svetnico ter ob tej priložnosti določil, da se bo prva nedelja po veliki noči imenovala nedelja Božjega usmiljenja.
    Papež se je pri tem oprl na javno razodetje, posebej še na Božjo besedo te nedelje, ki nazorno govori o Božjem usmiljenju in na Jezusovo razodetje redovnici Favstini:
    »Hči moja, govori vsemu svetu o mojem neizmernem usmiljenju. Hočem da je praznik Božjega usmiljenja zatočišče vseh duš, pribežališče vseh grešnikov. Ta dan bom razodel polnost svojega usmiljenja. Kdor bo ta dan opravil spoved in prejel sveto obhajilo, bo prejel popolno odpuščanje grehov in kazni za grehe. Naj se nihče ne boji priti k meni, čeprav so njegovi grehi še tako veliki. Hočem, da praznik mojega usmiljenja obhajajte prvo nedeljo po veliki noči. Povej ranjenim ljudem, da se morajo zateči k mojemu usmiljenemu Srcu in dal jim bom svoj mir. Preden pridem kot pravičen sodnik, pridem kot kralj usmiljenja. Kdor zavrne moje usmiljenje, se sam obsodi.«
  • MOLITVENI NAMENI ZA APRIL 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v aprilu 2023: »Molimo, da bi se bolj razširila kultura nenasilja, ki vključuje vse manjšo uporabo orožja tako s strani držav, kot državljanov.«
  • Župnik prosi, da v aprilu 2023: »Molimo za našo župnijsko skupnost, da bi vedno bolj postajali občestvo bratov in sester, ki s svojim življenjem veselo pričuje za vero v vstalega Gospoda.«
  • ZAHVALA: Prisrčno se zahvaljujem vsem sodelavkam in sodelavcem v župniji, ki ste na kakršen koli način pomagali, sodelovali in prispevali pri pripravi in obhajanju letošnjih velikonočnih praznikov. Iskrena hvala in Bog vam povrni.
  • Hvala tudi vsem, ki ste v postu zbirali in prinesli za potrebe Karitas. Darovali ste 317 kg hrane in drugih potrebščin.

vaš župnik Vinko