Avtor: Avtor Objavljeno: 16. 04. 2023

Goduje naš škof, dr. Jurij Bizjak

Ubeljsko ob 8.30 h: za + Pepca, Miroslav in + Cole, M. Brda 10

Fara ob 10 h: za župljane

• ŽUPNIJSKA OZNANILA IN NEKATARE VERSKE VSEBINE V ELEKTRONSKI OBLIKI: Veseli smo in hvaležni, da v naši župniji večina vernikov prejema oznanila v elektronski obliki: preko e- pošte. Dobite jih tudi na  internetu, če v Google vpišete: župnija Hrenovice. Na ta način obveščanje poteka hitreje in porabimo manj papirja za fotokopiranje.

Kljub temu se še vedno dogaja, da določena obvestila, ki jih objavimo v oznanilih ne dosežejo vseh naslovnikov. Lepo prosim zlasti tiste starše, ki imate otroke pri župnijski katehezi (verouku), pa še niste naročeni na elektronska oznanila, da nam zaupate svoj elektronski naslov na katerega vam bomo pošiljali tedenska oznanila.  Najlažje je, če mi svoj elektronski naslov sporočite na: vincencij.lapajne@rkc.si

Na internetu lahko preko župnije dostopate tudi do vsebin Radia Ognjišče, revije Ognjišče, verskega tednika Družine in Aleteie.

• SREČANJE STARŠEV in PRVOOBHAJANCEV: V četrtek, 20.4.2023 prosim starše in prvoobhajance, da se dobimo na skupnem srečanju, v župnišču pri Fari, ob 17 h. Dogovorili se bomo, kdaj bodo otroci imeli prvo spoved ter kako bo potekala priprav do prvega svetega obhajila.
  • PREVERJANJE ZNANJA BIRMANCEV: Birmanci in birmanke imate preverjanje verskega znanja v soboto, 22.4.2023 ob 10 h na Ubeljskem, ob 15 h pri Fari.
  • OPASILO PRI SV. JURIJU V ŠMIHELU: Zavetnika pokopališke cerkve, sv. Jurija bomo počastili v soboto, 22.aprila 2023, s sveto mašo, ki bo ob 19 h. Lepo vabljeni.
  • MOLITVENI NAMENI ZA APRIL 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v aprilu 2023: »Molimo, da bi se bolj razširila kultura nenasilja, ki vključuje vse manjšo uporabo orožja tako s strani držav, kot državljanov.«
  • Župnik prosi, da v aprilu 2023: »Molimo za našo župnijsko skupnost, da bi vedno bolj postajali občestvo bratov in sester, ki s svojim življenjem veselo pričuje za vero v vstalega Gospoda.«
  • VAŠI DAROVI:  Za oljčne vejice sta na Ubeljskem darovali 148,98 €, pri Fari 390,78€.  Na veliki četrtek ste za potrebe župnijske karitas darovali na Ubeljskem 66,30 €, pri Fari 177,98 €. Na Veliki petek ste za prizadete v potresu v Siriji in Turčiji darovali na Ubeljskem 115,30 €, pri Fari 555,37 €. Za oblate ste na Ubeljskem darovali 1025,00 €, pri Fari 646,96 €. Pri velikonočni vigiliji in na veliko noč ste pri ofru za potrebe župnije darovali na Ubeljskem 1246,82 €, pri Fari pa 2489,71 €. Iskrena hvala za vaše darove, za radodarnost in materialno pomoč Cerkvi. Bog vam povrni.

vaš župnik Vinko