Avtor: Avtor Objavljeno: 23. 04. 2023

3.  VELIKONOČNA  NEDELJA

Leto A – 23. 4. 2023

Marija Kleopova

Teden molitve za duhovne poklice

Razdrto o 19 h: za + Jure Grossi, Razdrto 45

Fara ob 19.45 h sestanek s starši birmancev

Marko, evan.

Goriče ob 19 h: za žive in pokojne vaščane Gorič

Marija Mati dob.s.

Ubeljsko ob 19 h: za + Zvonimir Nedoh, VU 11a

Hozana Kotorska

Fara ob 19 h: za + Franc Ženko in Franc Bedič, V. Brda 1

Peter Chanel, Vital

Razdrto ob 19 h: za zdravje, Razdrto 10

Katarina Sijenska

Strane ob 19 h: za + Bojan Brajlih, Strane 4

4. VELIKONOČNA

Ned. Dobrega Pastirja

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Slavko Konobelj, Studenec 24

Sklep tedna molitve za duhovne poklice

• MOLITEV ZA PRVOOBHAJANCE, BIRMANCE, STARŠE IN BOTRE:

Vsi župljani smo povabljeni, da po svojih močeh podpiramo mlade na njihovi poti odraščanja in verske vzgoje.

Letošnje leto imamo v župniji 9 otrok, ki bodo prvič šli k sveti spovedi in prejeli sveto obhajilo. Fante in dekleta iz 8. in 9. razreda, vseh skupaj je 30, pa se pripravljajo na prejem zakramenta svete birme.

Pri vsaki maši bomo prosili Sv. Duha, ki je dar Vstalega Jezusa učencem in vsej Cerkvi, da bodo letošnji prvoobhajanci, birmanci ter njihovi starši in botri zavzeto in pogumno živeli svojo krščansko poklicanost.

Vedno znova je potrebno ponavljati in dopovedovati, da si je za življenje po evangeliju potrebno prizadevati vse življenje. Zato uvajanje otrok in mladine na prejem  zakramentov ni priprava le na »izvedbo« tistega dne, ampak predvsem priprava na življenjsko usmerjeno in osebna odločitev za Boga in življenje po Jezusovem zgledu. Ta proces pa se odvija v našem srcu in življenju vsak dan, do konca našega zemeljskega življenja. Zato otroci in mladi potrebujejo lepe človeške in verske zglede staršev, botrov, sorodnikov, vrstnikov in vsega župnijskega občestva.

Pri teh prizadevanjih je še posebej pomembna in potrebna molitev.

SESTANEK S STARŠI BIRMANCEV: Starše birmancev vabim, da se srečamo v ponedeljek, ob 19.45 h v župnišču pri Fari, da se dogovorimo nekatere konkretne zadeve v neposredni pripravi na birmo. Lepo vabljeni, vsaj eden od staršev, naj pride na to srečanje.

• POMAGAJMO ŽIVETI IN PREŽIVETI: Slovenska Karitas prosi in vabi, da po svojih močeh pomagamo pri zbiranju sredstev za ljudi v naši ljubi Sloveniji, ki so v stiski in težko preživijo vsak mesec. Lansko leto je Karitas pomagala 99.408 ljudem v Sloveniji. Gotovo je za pomoč in skrb za najbolj potrebne najbolj odgovorna naša država in njeni voditelji, vendar smo tudi kristjani poklicani, da po svojih močeh pomagamo. Na razpolago so položnice, ki jih dobite na polici za tisk, ob izhodu iz cerkve.
  • PRVOMAJSKE POČITNICE: Od četrtka 27.4 do vključno 2.maja, so prvomajske počitnice, zato v tem času ni župnijske kateheze za otroke.
  • NEDELJA DOBREGA PASTIRJA: Od 23.4. do 30.4.2023 obhajamo v Cerkvi »teden molitve za duhovne poklice«. Teden bomo zaključili na 4. velikonočno nedeljo, nedeljo Dobrega Pastirja. Letos poteka molitev pod geslom: »Poklicani, da bi živeli!«

Vsak dan, ta teden pa še posebej, prosimo Gospoda žetve za različne duhovne poklice, ki jih potrebujemo v župniji, škofiji, naši Slovenski domovini in v vsej Cerkvi. Jezus nam zagotavlja: »Prosite in se vam bo dalo…«

• SESTANEK ŽPS: Takoj po prvomajskih počitnicah, v sredo, 3.5.2023 bomo imeli sestanek ŽPS.
  • MOLITVENI NAMENI ZA APRIL 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v aprilu 2023: »Molimo, da bi se bolj razširila kultura nenasilja, ki vključuje vse manjšo uporabo orožja tako s strani držav, kot državljanov.«
  • Župnik prosi, da v aprilu 2023: »Molimo za našo župnijsko skupnost, da bi vedno bolj postajali občestvo bratov in sester, ki s svojim življenjem veselo pričuje za vero v vstalega Gospoda.«

vaš župnik Vinko