Avtor: Avtor Objavljeno: 30. 04. 2023

Nedelja Dobrega Pastirja

Leto A – 30. 4. 2023

Jožef Delavec

Marijin mesec maj – začetek šmarnične pobožnosti

Ubeljsko ob 19 h: za + Albin in starši Natlačen, VU4a

Atanazij

Sv. Trojica nad Trnjem: ob 12 h maša

Ubeljsko ob 19 h: za + Ciril Ženko, Brezje 5

Filip in Jakob ap.

Fara ob 17.30 h sestanek z vsemi birmanci

Fara ob 19 h: za + Roza Cej, Hrenovice 12, 8 dan

Fara ob 19.30 h sestanek ŽPS

Florjan, Cvetko

Začetek devetdnevnice pred sveto birmo

Fara ob 19 h: za + Boris Vadnjal, Hrašče 63

Fara ob 19.30 h sestanek ŽK

Gotard

Prvi petek – dopoldne obiščem starejše in bolne na domu

Fara ob 18 h: srečanje birmancev in staršev z g. škofom J.B.

Fara ob 19 h za starše, botre in birmance (mašuje g. škof )

Za + starši Adamič, Hrenovice 47 (mašuje župnik)

Dominik Savio,

Marija, srednica vseh milosti

Prva sobota

Romanje staršev, botrov in birmancev na Sveto Goro.

Ob 8.15 peš s Prevala, od 9.30 h priložnost za spoved,

ob 10 h maša.               Sv. Gora ob 17 h: maša za gasilce

Ubeljsko ob 19 h: za + Avrelija in Evgen Vilhar, za + družina Vilhar in  družino Čelan, Mala Brda 4a

5. VELIKONOČNA

NEDELJA

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Rajko Konobelj in starše, Hruševje 35

• MARIJIN MESEC MAJ IN ŠMARNIČNA POBOŽNOST:

V mesecu maju se bomo zbirali ob Jezusu in naši nebeške matere Marije ter prisluhnili šmarničnemu branju. Tako, kot je bilo to v navadi pred korono, se po vaseh, podružnicah, soseskah ali družinah dogovorite za uro in kraj, kjer se boste zbrali k skupni molitvi in šmarničnemu branju. Vsaka skupina naj ima voditelja ali voditeljico, ki poskrbi za vrstni red in potek molitve.

Šmarnično branje bomo vsak dan vključili v sveto mašo, po sporedu, kot je v oznanilih.

Letošnje šmarnično branje govori o življenju, delu in smrti duhovnika in mučenca Filipa Terčelja, ki je bil doma iz Grivč, nad Ajdovščino. Šmarnice je napisal  znani pisatelj, Ivan Sivec.

• MAŠA NA SV. TROJICI:  2. maja bo na Sv. Trojici, nad Trnjem, ob 12 h sveta maša, ki jo bo vodil tolminski kaplan, g. Blaž Kernel. Lepo vabljeni.
  • SESTANEK ŽPS: V sredo, 3. maja bo po večerni maši, v župnišču pri Fari, sestanek župnijskega pastoralnega sveta. Vabilo in dnevni red boste člani prejeli v elektronski obliki.
  • DEVETDNEVCNICA PRED SVETO BIRMO:

Molitveno devetdnevnico k Sv. Duhu, kot neposredno pripravo na sveto birmo, bomo začeli v četrtek, 4. maja, z sveto mašo, ob 19 h.  Redna udeležba pri devetdnevnici je za birmance samoumevna in spada k obvezni pripravi na sveto birmo. K devetdnevnici vsak večer lepo vabim tudi starše, botre in druge župljane. Združimo se v skupni molitvi in prošnji k Sv. Duhu, da bo naše letošnje birmance  posvetil, okrepil in razsvetlil, da bodo z veseljem in vztrajnim prizadevanjem rastli v veri, upanju in ljubezni in vedno bolj postajali Jezusove priče v današnjem svetu.

• SREČANJE BIRMANCEV IN STARŠEV S ŠKOFOM:

Birmanke, birmanci in starši se bodo pred birmo srečali s škofom msgr. dr. Jurijem Bizjakom, v petek, 5. maja 2023 ob 18 h, v župnijski cerkvi, pri Fari. Po srečanju, bo ob 19 h škof maševal za birmance, starše in botre.

Prosim, da birmanci in starši pravočasno pridete v cerkev, vsaj 5 minut pred 18 uro in se usedete v prve klopi.

• ROMANJE BIRMANCEV, STARŠEV IN BOTROV NA SVETO GORO:

V soboto, 6. maja 2023 bomo z birmanci, starši in botri romali na Sv. Goro.  S tistimi, ki boste na Sv. Goro romali peš, se ob 8.15 h zberemo na Prevali. Od 9.30 h

bo v svetogorski baziliki priložnost za sveto spoved. Možnost za spoved bo tudi med sveto mašo, ki bo ob 10 h.

Z birmanci se bomo za sodelovanje na Sv. Gori dogovorili na srečanju, ki bo za vse birmance v sredo, 3. maja ob 17.30 h, pri Fari.

• SESTANEK ŽUPNIJSKE KARITAS:

V četrtek, 4.5.2023 bo po večerni maši, v župnišču pri Fari sestanek članov župnijske Karitas.

• MAŠA ZA GASILCE NA SVETI GORI: Naš škof, dr. Jurij Bizjak vabi gasilce iz naše škofije k sveti maši za gasilce, ki bo na Sv. Gori v soboto, 6.5.2023 ob 17 h.
  • MOLITVENI NAMENI ZA MAJ 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v maju 2023: »Molimo, da bi gibanja in skupine v Cerkvi vsak dan odkrivale svoje poslanstvo evangelizacije in s svojimi karizmami služila potrebam sveta.«
  • Župnik prosi, da v maju 2023: »Molimo za mlade, zlasti za birmance, da bi kot Marija znali poslušati navdihe Sv. Duha in odkrivali poslanstvo, ki jim ga ja Bog zaupal v življenju.«

vaš župnik Vinko