Avtor: Avtor Objavljeno: 7. 05. 2023

Možnost za spoved  od 18 h.; Devetdnevnica pred birmo

Fara ob 19 h: za + Darko Mejak, Hrašče 71a

Leopold Mandić

Fara ob 18 h:generalka, ki se jo udeležijo birmanci, botri in starši. Fara ob 19 h: za + Srečko in Boris Štoka, Hrenovice 24

Fatimska Mati B.

Ubeljsko ob 19 h: za + Alojz in Anton Čevna, VU 35

6. VELIKONOČNA

NEDELJA

Nedelja turizma

Ubeljsko ob 8 h: za župljane

Pri Fari bo ob 10 h 30 birmancev  prejme zakrament sv. birme. Fara ob 10 h za birmance in njihove družine (g. škof)

Za + Andrej in Frančiška Gruden, Šmihel 49 ( župnik)

• DEVETDNEVNICA PRED SVETO BIRMO:

Molitveno devetdnevnico k Sv. Duhu, bomo v pripravi na birmo začeli v četrtek, 4. maja, z sveto mašo, ob 19 h in končali v petek 12. maja, z generalko ob 18 h in sveto mašo ob 19 h. Redna udeležba pri devetdnevnici je za birmance obvezna. K devetdnevnici vsak večer lepo vabim tudi starše, botre in druge župljane.

Združimo se v skupni molitvi in prošnji k Sv. Duhu, da bo naše birmance  posvetil, okrepil in razsvetlil, da bodo z veseljem in vztrajnim prizadevanjem rastli v veri, upanju in ljubezni in vedno bolj postajali Jezusove priče v današnjem svetu.

• BIRMA PRI FARI: V nedeljo, 14.5.2023 bo g. škof msgr. dr. Jurij Bizjak pri Fari podelil zakrament sv. birme 30 birmankam in birmancem.
    Zaradi birme pri Fari, bo to nedeljo jutranja maša na Ubeljskem že ob 8 h. Predlagam, da se vsaj nekateri, ki nimate v sorodstvu birmanka ali birmanke, udeležite jutranje maše na Ubeljskem. Vse prosim za sodelovanje in potrpežljivost.
  • PARKIRANJE NA DAN BIRME: Prosim, da na dan birme pridete pravočasno k Fari in poiščete parkirišče, da ne boste zamujali. Možnost za parkiranje bo na parkirišču pod cerkvijo, na dvorišču gospodarskega poslopja in po cesti proti pokopališču in na parkirišču pred pokopališčem.
  • PREDNOST V CERKVI NA DAN BIRME: Na dan birme bodo imeli v cerkvi na sedežih in v klopeh prednost birmanci, botri, starši, stari starši, bratje in sestre, ter drugi ožji sorodniki. Prosim, da to upoštevate.
    Ker računamo na večje število ljudi, bomo prostor pred cerkvijo pri Fari ozvočili in če bo primerno vreme zunaj postavili tudi Tv ekran.
  • KONCERT V LOGU PRI VIPAVI: V nedeljo, 14. 5. 2023, ob 18.00 bo v cerkvi Marije Tolažnice v Logu oratorij Blaženi Anton Martin Slomšek, skladatelja Jožeta Trošta.

Izvajalci so:
MePZ Anton Foerster Ljubljana in pevci MePZ Duri Col, MoPZ Razpotje Col in CePZ Col (ok. 80 pevk in pevcev!!!),
35 članski priložnostni simfonični orkester s koncertno mojstrico Moniko Ivančev,
Marta Močnik Pirc, sopran
Marko Fink, basbariton
Dušan Ješelnik, orgle
Martina Peljhan, zborovodkinja MoPZ Razpotje Col
Veronika Škedelj, zborovodkinja MePZ Duri
Ana Trošt in Martina Peljhan, zborovodkinji CePZ Col
Damijana Božič - Močnik, zborovodkinja MePZ Anton Foerster Ljubljana in dirigentka.

• MOLITEV ROŽNEGA VENCA ZA MIR: Tretjega maja, je papež Frančišek romarje, ki so bili zbrani na Trgu svetega Petra, spomnil na prošnjo Fatimske Marije, ki jo je namenila trem pastirčkom: »Vsak dan molite rožni venec za mir na svetu in za konec vojne.« »Tudi jaz vas prosim,« je dejal, »molite rožni venec za mir. Marija, Jezusova in naša Mati, naj nam pomaga graditi poti srečanja in dialoga ter naj nam podeli pogum, da se bomo nanje podali brez odlašanja.«
  • MOLITVENI NAMENI ZA MAJ 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v maju 2023: »Molimo, da bi gibanja in skupine v Cerkvi vsak dan odkrivale svoje poslanstvo evangelizacije in s svojimi karizmami služila potrebam sveta.«
  • Župnik prosi, da v maju 2023: »Molimo za mlade, zlasti za birmance, da bi kot Marija znali poslušati navdihe Sv. Duha in odkrivali poslanstvo, ki jim ga ja Bog zaupal v življenju.«
  • VAŠI DAROVI: Ob smrti in pogrebu + Rozalije Cej ste namesto cvetja in sveč darovali za župnijsko cerkev 660,00 €, domači pa še 150,00 €. Hvala in Bog, povrni vsem dobrotnikom.
  • ZAHVALA: Strežniki pri Fari se vsem župljanom, ki ste jih lepo sprejeli in obdarovali, ko so na velikonočno soboto prinesli v vašo hišo blagoslov velikonočnega ognja, najlepše zahvaljujejo.

vaš župnik Vinko