Avtor: Avtor Objavljeno: 14. 05. 2023

Strane ob 8.30: za + Marija Ženko, Brezje 5

Fara ob 10.00:  za + Maks Ženko, Landol 17a

Pri Fari krst: Jurij

• PRAZNIK SV. BIRME PRI FARI: V nedeljo 14.5.2023 bo pri Fari ob 10 h, med sveto mašo naš škof dr. Jurij Bizjak podelil zakrament svete birme 30 birmankam in birmancem iz naše župnije. Birmanci, ki prihajajo iz 8. in 9. razreda OŠ, so se na prejem tega zakramenta intenzivno pripravljali zadnji dve leti.

Spremljajmo te mlade z naklonjenostjo, ljubeznijo, potrpežljivostjo in molitvijo ter zglednim krščanskim življenjem, tudi po birmi.

• KONCERT V LOGU PRI VIPAVI: Danes, v nedeljo, 14. 5. 2023, bo ob 18.00  v cerkvi Marije Tolažnice v Logu pri Vipavi oratorij Blaženi Anton Martin Slomšek, skladatelja Jožeta Trošta. Priporočam, računajte pa na veliko udeležbo, predvsem zaradi parkiranja.
  • PROŠNJI DNEVI: Vse tri dni pred Vnebohodom obhajamo v Sloveniji »prošnje dneve«.  V ta namen molimo ne samo za blagoslov na polju, njivah in travnikih,  ampak za blagoslov in posvetitev vsega drugega človeškega dela ter za odvrnitev naravnih nesreč, povodnji, neurja, suše, vojne in drugih stisk.
  • SVETOVNI DAN DRUŽINE: Leta 1993 je Generalna skupščina Združenih narodov razglasila 15. maj za svetovni dan družine. Že leta 1989 je Generalna skupščina določila leto 1994 za leto družine, s čimer je hotela povečati zavedanje družbe o družini in družinskih zadevah ter izboljšati zmožnost držav, da bi se družinski problemi reševali z ustreznimi domačimi politikami.

Po podatkih SURS je bilo v začetku leta 2021 v Sloveniji 587.448 družin, od teh je nekaj več kot 70 % takih z otroki. V zadnjih desetletjih se zelo povečuje število zunajzakonskih skupnosti, ki so v začetku leta 2021 predstavljale dobrih 17 odstotkov vseh družin v Sloveniji, v njih pa se je v zadnjih letih rodila že več kot polovica vseh rojenih otrok.

Kristjani smo poklicani in odgovorni, da podpiramo družinsko življenje in zagovarjamo vrednote, ki so temeljnega pomena za krščanski pogled na družino in družinsko življenje. Te vrednote imajo svoj temelj v Stvarnikovem načrtu. Redno molimo za blagoslov v družinah in za vse mlade, ki se odločajo za družinsko življenje.

• SV. JOŠTU V LANDOLU: V sredo, 17. maja, ko goduje sv. Jošt, bo maša v cerkvi v Landolu, ki je zavetnik te cerkve. Lepo vabljeni.
  • GOSPODOV VNEBOHOD: Štirideset dni po Veliki noči obhajamo praznik Gospodovega vnebohoda. Letos je to v četrtek, 18. maja. Ob 18 h bo maša na Ubeljskem, ob 19 h pa pri Fari.  Radi pridite na ta dan k sveti maši.
  • SV. JANEZ NEPOMUK V RAKULIKU:  Bogoslužje v čast sv. Janezu Nepomuku, ki goduje v torek, 16. maja, bomo imeli v cerkvi v Rakuliku v soboto 20. maja ob 19 h. Lepo vabljeni.
  • SV KRIŽ V STRANAH: V Stranah je navada, da obhajamo opasilo, ponekod rečejo tudi shod, šagra ali žegnanje, na nedeljo pred binkoštnim praznikom. Lepo vabljeni v Strane, kjer je cerkev posvečena sv. Križu.
  • MOLITVENI NAMENI ZA MAJ 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v maju 2023: »Molimo, da bi gibanja in skupine v Cerkvi vsak dan odkrivale svoje poslanstvo evangelizacije in s svojimi karizmami služila potrebam sveta.«
  • Župnik prosi, da v maju 2023: »Molimo za mlade, zlasti za birmance, da bi kot Marija znali poslušati navdihe Sv. Duha in odkrivali poslanstvo, ki jim ga ja Bog zaupal v življenju.«

vaš župnik Vinko