Avtor: Avtor Objavljeno: 21. 05. 2023

Hruševje ob 19 h: za + Lumbar, Hruševje 78

Servul (Socerb)

Fara ob 19 h: za + Rozalija Cej, Hrenovice 12, 30 dan

Za + Jure in Bruno Grossi, V. Brda 1 (oddana)

Marija Pomagaj

Ubeljsko ob 17 h prva spoved za prvoobhajance z VU

Fara ob 19 h: za + Jernej in Marjan Kontelj, Hrašče 136

Gregor VII.

Fara ob 19 h: za + Jakob in Gabrijela Gorjup, Hrenovice 13

Filip Neri

Ubeljsko ob 19 h: čast Materi Božji, VU 12

Alojzij Grozde

Fara ob 14.30 h poroka: Rok in Klara

Šmihel - pri kapelici ob 19 h: čast Sv. Duhu in za zdravje

B I N K O Š T I

Praznik Svetega Duha

Fara ob 8.30 h: za + Marija Štamberger, Vipava

Ubeljsko ob 10 h: prvo sveto obhajilo za 3 prvoobhajance

Sv. Bric ob 15 h: za zdravje, Strane 18

• PRVA SPOVED IN OBHAJILO NA UBELJSKEM: Na Ubeljskem bodo prvič prejeli zakrament svete spovedi in prvega obhajila 3 otroci, ki že tri leta obiskujejo župnijsko katehezo. K prvi sveti spovedi bodo pristopili v sredo, 24. maja2023 ob 17 h.  Prosim, če lahko z vsakim otrokom pride eden od staršev. Po spovedi se bomo pogovorili tudi o tem, kako bo potekel praznik prvega svetega obhajila, ki ga bomo na Ubeljskem imeli na binkoštno nedeljo. Zaradi tega bo to nedeljo spremenjen urnik maš: jutranja maša bo pri Fari, ob 10 h pa na Ubeljskem.
  • PRVA SPOVED IN OBHAJILO PRI FARI: Pri Fari je letos 6 prvoobhajancev. Prvo spoved bodo imeli v sredo, 7. junija ob 17 h. K prvemu obhajilu pa bodo otroci pri Fari pristopili v nedeljo, 11. junija 2023, ob 10 h. Prosim, da za prvoobhajance in njihove družine v teh dneh še posebej molimo.
  • MAŠA PRI SV. BRICU: Na binkoštno nedeljo bo ob 15 h maša pri sv. Bricu. Upajmo, na primerno vreme in vas lepo vabim k udeležbi.
  • KLJUČI OD ŽUPNIŠČA IN CERKVE: Tako na Ubeljskem, kot pri Fari imate posamezniki ali predstavniki posameznih skupin ključe od župnišča in cerkve. Podobno velja tudi za posamezne podružne cerkve. To je potrebno zaradi vaj, srečanj, čiščenja, krašenja itd…
    Zaradi različnih okoliščin se stanje vsako leto nekoliko spremeni in nihče nima popolnega vpogleda v stanje: katere ključe ima kdo in komu jih lahko da oz. posodi drugim.
    Na sestanku župnijskega pastoralnega sveta smo se dogovorili, da je potrebno narediti točen seznam vseh, ki imate ključe od župnišča ali od katerekoli cerkve v župniji. To je potrebno zaradi varnosti, odgovornosti in zaradi normalnega opravljanja različnih nalog in obveznosti v župniji.
    Zato prosim, da vsi, ki imete ključe od župnišča, drugih župnijskih prostorov ali kakšne cerkve, tudi podružnih cerkva, to sporočite župniku najpozneje do 4.6.2023. To mi sporočite na 041/615 838, ali na vincencij.lapajne@rkc.si
  • MOLITVENI NAMENI ZA MAJ 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v maju 2023: »Molimo, da bi gibanja in skupine v Cerkvi vsak dan odkrivale svoje poslanstvo evangelizacije in s svojimi karizmami služila potrebam sveta.«
  • Župnik prosi, da v maju 2023: »Molimo za mlade, zlasti za birmance, da bi kot Marija znali poslušati navdihe Sv. Duha in odkrivali poslanstvo, ki jim ga ja Bog zaupal v življenju.«
  • ZAHVALA: V pripravi na birmo, ki je bila v naši župniji v nedeljo, 14. maja 2023, je sodelovalo veliko število župljanov. Prisrčno se zahvalil prav vsem, ki ste kakor koli sodelovali in podpirali z molitvijo . Še posebej bi se rad zahvalil birmancem, staršem in botrom, ki ste se udeležili romanja na Sv. Goro, zavzeto sodelovali pri pripravi in devetdnevnici, poskrbeli za čiščenje, pospravljanje in urejanje okolice cerkve in župnišča ter poskrbeli za piknik. Hvala vsem, ki ste sodelovali pri bogoslužju na sam dan birme, hvala cerkvenim pevcem, organistu in organsitki, zborovodju, hvala za ozvočenje in šotor pred cerkvijo. Hvala strežnikom, hvala pritrkovalcem, hvala za okrasitev cerkve, hvala za likanje oltarnih prtov, hvala gasilcem za pomoč pri urejanje prometa in parkiranja. Hvala vsem, ki ste redni nedeljniki in ste to nedeljo z razumevanjem odstopili svoj prostor birmancem, staršem, botrom in sorodnikom birmancev.
    Hvala za vse darove, hvala za večerjo ob obisku škofa pred birmo, hvala za kosilo po birmi, ki so se ga poleg g. škofa in tajnika udeležili tudi dekanijski duhovniki.
    Najbolj sem bil vesel tistih, ki ste si poleg številnih zunanjih priprav in organizacije vzeli čas za duhovno pripravo, molitev in prejem zakramentov, ter lep zgled našim birmancem. Kadar sodelujemo, si pomagamo, skupaj molimo in se podpiramo, lahko kljub razlikam, ustvarjamo okolje, ki nagovarja in vabi še druge.
    Naj dobri Bog blagoslavlja vsa prizadevanja in nas po Sv. Duhu še naprej navdihuje, da bomo vedno bolj postajali živo občestvo vere, upanja in ljubezni.

vaš župnik Vinko