Avtor: Avtor Objavljeno: 28. 05. 2023

ter +  Milavec, Studenec 16

Obiskanje Device Marije

Zaključek šmarnic

Po naročilu papeža: Svetovni dan molitve za sinodo

Fara ob 17 h: za edinost Cerkve in trdnost v veri, Goriče 20

Slavina ob 18 h: molitev za sinodo v naši dekaniji,

ob 19 h maša. Vabljeni zlasti člani molitvenih skupin

Justin, Roman

Fara ob 15.30 h spoved za 7. razred

Fara ob 19 h: čast Materi Božji, Hrenovice

Erazem

Prvi petek: dopoldne obisk bolnih in starejših na domu

Ubeljsko ob 15.30 h spoved za 5. in 6. razred

Ubeljsko ob 19 h: za + Silvester Mlač, VU 14

Karel Lwanga, Hilarij

Fara ob 19 h: za žive in pokojne župljane

Nedelja

SVETA TROJICA

Fara ob 8.30 h: za + Ivan Debevec, Landol 41

Razdrto ob 10 h:  za + Severin in Pavla Blažek, R. 14

• 31. 5. 2023 - MOLITVENI DAN ZA SINODO Po naročilu papeža Frančiška bo letos zadnji dan Marijinega meseca maja, v vesoljni Cerkvi posvečen molitvi za Božji blagoslov in uspešno delo sinode, zlasti zasedanja, ki bo letos oktobra v Rimu.
  • V naši dekaniji smo se duhovniki dogovorili, da bomo v ta namen imeli skupno molitveno srečanje v Slavini. Srečanje in skupna molitvena ura se bo začela v cerkvi ob 18 h, ob 19 h bo sveta maša. Na srečanje ste lepo vabljeni vsi, še posebej člani molitvenih skupin. Ob Mariji se kakor apostoli združimo v enodušni molitvi za duhovno prenovo v Cerkvi in bolj zavzeto sodelovanje vseh vernikov pri poslanstvu oznanjevanja in pričevanja.
  • SPOVED ZA OTROKE: Otroci 4., 5. 6. in 7. razreda imajo ta teden v okviru verouka sv. spoved.
  • NEDELJA SV. TROJICE NA RAZDRTEM:  Nedeljo Sv. Trojice letos obhajamo 4. junija. Ker imamo v župniji podružno cerkev, ki je posvečena Sv. Trojici, bo to nedeljo na Razdrtem maša ob 10 h. Pri Fari bo maša zjutraj ob 8.30 h
  • ZAKLJUČEK KATEHETSKEGA LETA: Z rednimi katehetskimi srečanji  bomo v naši župniji zaključili ta teden. Otroci, ki so obiskovali župnijsko katehezo, bodo dobili  veroučna pričevala v nedeljo, 25.6.2023, po maši.
  • KLJUČI OD ŽUPNIŠČA IN CERKVE: Tako na Ubeljskem, kot pri Fari imate posamezniki ali predstavniki posameznih skupin ključe od župnišča in cerkve. Podobno velja tudi za posamezne podružne cerkve. To je potrebno zaradi vaj, srečanj, čiščenja, krašenja itd…Lepo prosim, da vsi, ki imete ključe od župnišča, drugih župnijskih prostorov, župnijske cerkve ali podružnih cerkva, to sporočite župniku najpozneje do 4.6.2023. To mi sporočite na 041/615 838, ali na vincencij.lapajne@rkc.si. Hvala vsem, ki ste to že naredili.
  • MOLITVENI NAMENI ZA junij 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v juniju 2023: »Molimo, da  bi se mednarodna skupnost konkretno prizadevala za odpravo mučenja in zagotavljala podporo žrtvam in njihovim družinskim članom.«
  • Župnik prosi, da v juniju 2023: » Molimo za otroke, ki bodo letos prvič prejeli zakrament svete spovedi in prvega svetega obhajila, da bi jim to srečanje z Jezusom pomagalo vedno bolj odkrivati Božjo ljubezen in dobroto.«

vaš župnik Vinko