Avtor: Avtor Objavljeno: 11. 06. 2023

Ubeljsko ob 8.30: za žive in pokojne župljane

Fara ob 10.00 za + Janez Urbas in starši Osana, V. Brda 8

Pri Fari krst Maksa Ženko

• PRVO SVETO OBHAJILO PRI FARI: V nedeljo 11. junija 2023 bo v župnijski cerkvi pri Fari pristopilo k prvemu svetemu obhajilu 6 otrok, ki končujejo 3 razred. Naj Gospod blagoslavlja otroke in njihove starše, da bi po zakramentu sv., evharistije vedno ostali povezani z Jezusom in napredovali v veri in ljubezni.
  • MOLITEV ZA PRIHODNJEGA ŠKOFA: Naš škof dr. Jurij Bizjak prosi, da molimo za bodočega škofa naše škofije. Združimo se v skupni molitvi, da nam bo Gospod naklonil svetega, dobrega in modrega škofa. Zato molimo:
    »O Bog, večni pastir, skrbno in neprestano vodiš svoje ljudstvo. V svoji neskončni dobroti daj svoji Cerkvi v Kopru takšnega pastirja, ki bo zaradi svetosti tebi ugajal, za nas pa goreče skrbel. Po Kristusu, našem Gospodu.« AMEN
  • SESTANEK KATEHISTINJ: Katehistinje vabim, da se srečamo na sestanku v ponedeljek, 12.6.2023 ob 19 h, v župnišču pri Fari. Dogovorili se bomo, kako bomo zaključili letošnje katehetsko leto.
  • SESTANEK ŽPS: V sredo, 14.6.2023 je ob 19 h pri Fari srečanje ŽPS. Glavna točka srečanja bo pogovor o tem, kako dobro pripraviti misijon, ki naj bi potekal v naši župniji v postnem času 2024. Na pogovor bo prišel voditelj misijona.  Vse člane ŽPS lepo prosim, da premislite in pripravite svoje predloge zlasti glede:
         a) Kakšno naj bo geslo župnijskega misijona 2024
         b) Katere verske in pastoralne teme bi bilo treba v času misijona posebej naglasiti glede na versko življenje in stanje v naši župniji.
  • MEDRELIGIJSKO SREČANJE: »MIR TEBI EVROPA, MIR TEBI BALKAN«. Od petka 16. junija, do nedelje 18. junija 2023 bo v Kopru potekalo medreligijsko srečanje. Namen srečanja je okrepiti sodelovanje in medsebojno povezanost, prijateljstvo in zavzemanje za mir med različnimi religijami v Evropi in na Balkanu. Nekatera srečanja in dogodki na medreligijskem srečanju so odprta in dostopna za vse. Več informacij o tem srečanju boste lahko dobili preko medeijev.
  • DIAKONSKO POSVEČENJE V MIRNU: V župniji Mren bo v nedeljo 25. junija, ob 16h v diakona posvečen bogoslovec Mel Kovic.  Pred par leti je bil za vikend na pastoralni praksi tudi v naši župniji. Molimo zanj in za nove duhovne poklice v naši krajevni in vesoljni Cerkvi.
  • PRIJAVNICE ZA ORATORIJ 2023: V naši župniji bomo imeli letos oratorij od 9. do 11. avgusta. Prijavnice za oratorij dobite v prilogi teh oznanil (TUKAJ). Nekaj prijavnic boste lahko dobili tudi v cerkvi na Ubeljskem in pri Fari. Prijave sprejemamo do 30. julija. Prijavnice oddajte v nabiralnik (škatlo), ki bo za ta namen v cerkvi na Ubeljskem in pri Fari.
  • NAROČANJE SV. MAŠ MED POČITNICAMI: Med počitnicami, zlasti v juliju in avgustu, ko bom kakšen dan odsoten iz župnije, bom maševal po svojih namenih. Kdor želi, da mašujem po njegovem namenu, mi lahko sporoči, oz. naroči sveto mašo, ki jo bom daroval v tem času. Najbolje je, da napišete mašni namen na listek in mi ga oddate v kuverti. Lahko pa mi sporočite tudi na e-pošti: vincencij.lapajne@rkc.si.
  • MOLITVENI NAMENI ZA junij 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v juniju 2023: »Molimo, da  bi se mednarodna skupnost konkretno prizadevala za odpravo mučenja in zagotavljala podporo žrtvam in njihovim družinskim članom.«
  • Župnik prosi, da v juniju 2023: » Molimo za otroke, ki bodo letos prvič prejeli zakrament svete spovedi in prvega svetega obhajila, da bi jim to srečanje z Jezusom pomagalo vedno bolj odkrivati Božjo ljubezen in dobroto.«
  • ZAHVALA: Poličevim se lepo zahvaljujem za prevoz in spravilo desk.

vaš župnik Vinko