Avtor: Avtor Objavljeno: 18. 06. 2023

Leto A – 18. 6. 2023

Nazarij Kp.

Od 19. – 24. junija 2023 bom odsoten iz župnije

V tem času bom maševal po osebnih namenih

Adalbert

Alojzij Gonzaga

Janez F. in Tomaž More

Edeltruda

Rojstvo Janeza Krstnika

Vseslovensko romanje bolnikov in invalidov na Brezje

Ubeljsko ob 18 h za + Igor Gerželj, VU 29a, 8 dan

Brinje ob 19 h: za + Jolanda Šabec, Landol

12. NEDELJA

med letom

Doroteja

Dan državnosti

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: + Lovre in Pavla Vodopivec in Anka Penko, Hrenovice 5

Po maši pri Fari podelitev veroučnih spričeval

V Mirnu ob 16 h diakonsko posvečenje – Mel Kovic

• MOLITEV ZA PRIHODNJEGA ŠKOFA: Vsak dan molimo za prihodnjega škofa naše koprske škofije:
    O Bog, večni pastir, skrbno in neprestano vodiš svoje ljudstvo. V svoji neskončni dobroti daj svoji Cerkvi v Kopru takšnega pastirja, ki bo zaradi svetosti tebi ugajal, za nas pa goreče skrbel. Po Kristusu, našem Gospodu. AMEN
  • MEDVERSKO SREČANJE V KOPRU: Ta vikend, od 16. – 18. 6. 2023, bo poteka v Kopru medversko srečanje pod geslom: »Mir tebi Evropa, mir tebi Balkan!« Udeležili se ga bodo verski predstavniki iz 15 držav: pravoslavni, protestantje, katoličani, judje in muslimani. Papeža Frančiška bo zastopal vatikanski državni tajnik, kardinal Pietro Parolin. V soboto, 17. 6. 2023 ob 10 h bo srečanje prenašala tudi TV SLO. Molimo za mir v Evropi, na Balkanu in povsod po svetu.
  • ODSOTNOST ŽUPNIKA: Od nedelje, 18. 6., do sobote, 24. 6. 2023, bom odsoten iz župnije. V nujnih primerih pokličite župnijski urad v Postojni.
  • ZAKLJUČEK KATEHETSKAGA LETA: Katehetsko leto bomo zaključili v nedeljo, 25.6.2023, z sveto mašo ob 10 h pri Fari. Po maši  se bomo kratko spomnili dneva državnosti. Otroci, ki ste obiskovali verouk boste po maši prejeli veroučna spričevala. Prosim, da spričevala prevzamejo otroci osebno.
  • VPIS V 1. RAZRED ŽUPNIJSKE KATEHEZE 2023/24. Prosim starše, ki želite vpisati otroke v 1. razred župnijske kateheze  v veroučnem letu 2023/24, da izpolnite prijavnico in mi jo oddate osebno ali v poštni nabiralnik. Prijavnica je v priponki teh oznanil (TUKAJ).
  • ROMANJE BOLNIKOV NA BREZJE: V soboto, 24.6.2023 je vseslovensko romanje bolnikov in invalidov na Brezje. Iz župnije oz. dekanije ne organiziramo prevoza, zato tisti, ki se želite udeležiti tega srečanja poskrbite sami za prevoz.
  • TEDNI DUHOVNOSTI V STRŽIŠČU: Od 2. julija do 6. avgusta 2023 potekajo v Stržišču pod Črno prstjo tedni duhovnosti za različne skupine mladih. Natančnejši razpored najdete na plakatu, ki je na oglasni deski. Skupaj z župnikom Tomažem, iz Podnanosa bova v Stržišču od 2. – 9. 7. 2023. Informacije in prijave na: 041/860 640 in http://pot.rkc.si/  Vabim in priporočam.
  • GLASBENO, PEVSKO in DUHOVNO SREČANJE: Gospod Niko Čuk obvešča in vabi cerkvene zborovodje, organiste, pevce na že tradicionalno »Sončno pesem«, ki bo potekalo v Soči od 24. do 28. 7. 2023. Prijavite se lahko na telefon: 041/366 986.
  • Slavilne duhovne vaje za mlade (15 – 25 let) bodo v Rodiku od 12. – 16.7.2023. Prijavite se lahko na telefon: 031/632 552.
  • MOLITVENI NAMENI ZA junij 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da v juniju 2023: »Molimo, da  bi se mednarodna skupnost konkretno prizadevala za odpravo mučenja in zagotavljala podporo žrtvam in njihovim družinskim članom.«
  • Župnik prosi, da v juniju 2023: »Molimo za otroke, ki bodo letos prvič prejeli zakrament svete spovedi in prvega svetega obhajila, da bi jim to srečanje z Jezusom pomagalo vedno bolj odkrivati Božjo ljubezen in dobroto.«
  • ZAHVALA: Prisrčno se zahvaljujem staršem in prvoobhajancem pri Fari za sodelovanje, pripravo, darove in obhajanje praznika prvega svetega obhajila. Hvala tudi Veroniki, Gregorju in Klimentu ter vsem mladim in otrokom, ki ste sodelovali in praznik prvega svetega obhajila obogatili z petjem in spremljavo.

vaš župnik Vinko