Avtor: Avtor Objavljeno: 25. 06. 2023

Fara ob 19 h: za + Jakob in Ivanka Čuk, Dilce 28

Irenej Lyonski,

Fara ob 19 h: za + Boris Kobal, Dilce, 8 dan

za + Pavel in Štefanija Hladnik, VU 4a (oddana)

Peter in Pavel ap.

Ob 18.30 h molitev za nove duhovne poklice in svetost duhovnikov

Goriče ob 19 h : za žive in pokojne vaščane

Oton

Dopoldne na domu obiščem bolne in starejše.

Razdrto ob 19 h: v zahvalo Božjemu usmiljenju, Raz. 8

JUL.

Ester, Aron

Fara ob 19 h: za + družina Debevec, Hrenovice 4

JUL.

13. NEDELJA

Nedelja Slovencev

po svetu

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Ivana Čič, po namenu iz Vipave

• PREDLOG »ZAKONA O POMOČI PRI PROSTOVOLJNEM KONČANJU ŽIVLJENJA«: Kot je znano, je bil 22. junija v parlamentarni postopek vložen predlog »Zakona o pomoči pri prostovoljnem končanju življenja« oziroma zakon, ki legalizira asisitiran samomor in evtanazijo in za katerega so zagovorniki te pobude zbrali preko 5.000 podpisov.
    Predsednik SŠK, novomeški škof dr. Andrej Saje, je pri maši za domovino, ki je bila v ljubljanski stolnici 21.6.2023 in so se je udeležili tudi visoki predstavniki cerkvenega in družbenega življenja med drugim povedal tudi tole:
    »Izguba zgodovinske zavesti in zavračanje obče sprejetih vrednot in vsega, kar je trdno, omogoča stopnjevanje individualizma in razkraja družbo in njene vrednote (papež Frančišek, Vsi smo bratje, 2020).
    Tudi v Sloveniji smo priče povečanim napetostim in razdeljenosti v družbi. Dialog in spoštovanje človekovih pravic, med katerimi ima posebno mesto verska svoboda, sta večkrat zgolj fraza. Pozitivni družbeni pomen Cerkva in drugih verskih skupnosti zaradi zgodovinskih obremenjenost in nerazčiščenih vprašanj preteklosti še vedno ni normalno sprejeto dejstvo. Človek pogosto ni več cilj, temveč sredstvo za doseganje drugih namenov.
    Priče smo predlogu »Zakona o pomoči pri prostovoljnem končanju življenja«, ki brez resne strokovne razprave in ob odsotnosti dialoga z zdravniškim združenjem in ostalimi zainteresiranimi skupinami odpira pot ločevanje med »vrednim« in »nevrednim« življenjem. S tem se uvaja popolnoma nov pogled na življenje. Velika nevarnost je, da bi se ob sprejetju tega zakona ostareli, bolni in drugi ranljivi začeli počutiti »nevredne on »odvečne« v družbi. Človek ima svojo neprecenljivo vrednost in neodtujljivo dostojanstvo sam v sebi tudi takrat, ko trpi in je nemočen«.
  • PRAZNIK APOSTOLOV PETRA IN PAVLA: Na praznik apostolov Petra in Pavla bo sv. maša v Goričah. Pol ure pred sveto mašo vas vabim k molitvi za nove duhovne poklice in za svetost duhovnikov. Naj apostola Peter in Pavel izprosit pri Bogu novih duhovnih poklicev v našem narodu in vsej Cerkvi. Lepo vabljeni v Goriče.
  • PRVI PETEK V JULIJU: Ker bom prvi teden v juliju na tednu duhovnosti, z mladimi v Stržišču, bom bolne in starejše obiskal že ta teden, v petek, 30.6.2023. Prosim, če se med seboj obvestite. Hvala.
  • NEDELJA SLOVENCEV PO SVETU: Po svetu, izven matične domovine, živi veliko naših rojakov. V svet so odšli iz različnih razlogov. Za našo skupno prihodnost je zelo pomembno, da ohranjamo narodne in krščanske korenine ter vezi z vsemi Slovenci po Svetu. Zato radi molimo:
    »Gospod Bog, zahvaljujemo se ti za samostojno državo Slovenijo in za vse Tvoje milosti in varstvo. Naj bomo ponosni na svoje korenine, iz njih živimo in rastemo. Sv. Duh, podeli nam zdravo pamet in ustvarjalni pogum. Emanuel, Bog z nami, obvaruj nas vsega, kar ogroža naše telesno in duhovno zdravje. Mati Marija in sv. Jožef, izprosita milost našim družinam, da bodo odprte za življenje in šole ljubezni za nove rodove. Amen.
  • VPIS V 1. RAZRED ŽUPNIJSKE KATEHEZE 2023/24. Prosim starše, ki želite vpisati otroke v 1. razred župnijske kateheze  v veroučnem letu 2023/24, da izpolnite prijavnico (TUKAJ) in mi jo oddate osebno ali v poštni nabiralnik. Prijavnica je v priponki teh oznanil.
  • TEDNI DUHOVNOSTI V STRŽIŠČU: Od 2. julija do 6. avgusta 2023 potekajo v Stržišču pod Črno prstjo tedni duhovnosti za različne skupine mladih. Natančnejši razpored najdete na plakatu, ki je na oglasni deski. Skupaj z župnikom Tomažem, iz Podnanosa bova v Stržišču od 2. – 9.7.2023. Informacije in prijave na: 041/860 640 in pot.rkc.si.  Vabim in priporočam.
  • Papež Frančišek prosi, da v julij 2023: »Molimo, da bi katoličani v središče življenja postavljali obhajanje evharistije, ki človeške odnose preobraža v globini in odpira za srečanje z Bogom in brati«
  • Župnik prosi, da v juniju 2023: » Molimo, da bi med počitnicami in dopustom še globlje odkrili in začutili, kako se dobrota in modrost Boga razodevata v vsakem človeku in lepoti stvarstva.«

vaš župnik Vinko