Avtor: Avtor Objavljeno: 2. 07. 2023

Urh, Uroš

Za + Ksaverija Pavlovčič, Goriče

Ciril in Metod, sozav. EU

Zaplinjenje lesenih delov orgel pri Fari

Za župljane

Marija Goretti

V dober namen  - sv. Bric

b.sl. Anton Vovk

Prvi petek

Za + družino Rebec, Hrašče 37

Kilijan

Prva sobota – maša bo v župnišču oz. na dvorišču

Fara ob 19 h: za + starši Gruden in Nabergoj

14. NEDELJA

Avguštin Z. in drugi kitajski mučenci

Fara ob 8.30 h: za + Francka Debevec, Hruševje 8.
Maša bo v župnišču oz. dvorišču župnišča

Ubeljsko ob 10 h: za + Igor Gerželj, VU 29a, 30 dan

• PRI FARI BO CERKEV DO NADALJNEGA ZAPRTA:  V tem tednu bo v župnijski cerkvi pri Fari potekal postopek zaplinjenja lesenih delov orgel, ki jih uničujejo lesni škodljivci. Na leseno ogrodje, ki so ga postavili okrog orgel, bodo napeli folijo in jo zalepili, da bo plin uničil škodljivce. Ker je plin strupen, bo cerkev pri Fari do nadaljnjega zaprta. Od 5. do 12.7.2023 je strogo prepovedano in za zdravje škodljivo odpirati cerkev ali vstopati vanjo. Šele, ko bomo po navodilih cerkev dovolj prezračili, bomo v njej zopet imeli mašo. V tem času odpade tudi čiščenje in krašenje cerkve pri Fari. Svete maše, ki so ali bodo oznanjena bomo imeli v župnišču oz. na dvorišču župnišča, tako kot je bilo to v času covida. To velja tudi za nedeljsko mašo 9. julija 2023, ob 8.30 h.
  • TEDEN DUHOVNOSTI V STRŽIŠČU: Ta teden bom do sobote v Stržišču, kjer bova z g. Tomažem Kodričem, župnikom iz Podnanosa imela teden duhovnosti za srednješolce. V nujnih primerih se obrnite na župnijski urad v Postojni.
  • PRAZNOVANJE SV. URHA NA UBELJSKEM: Zavetnika ubeljske cerkve, sv. Urha, ki goduje 4. julija, bomo počastili v nedeljo, 9. julija, pri sv. maši, ki bo ob 10 h. Po maši bo pred cerkvijo družabno srečanje, zato prosim gospodinje, da poskrbite za pecivo. Pri Fari bo to nedeljo maša zjutraj, ob 8.30 h.
  • VEROUČNA SPRIČEVALA IN ZVEZKI: Otroke, ki zaradi odsotnosti, v nedeljo 25. junija  niste dobili veroučnih spričeval, prosim, da spričevala čimprej iskat in prosite starše, da jih podpišejo. Prav tako prosim, da pridete po veroučne zvezke, tisti, ki ste jih oddali.
  • OBNOVITVENA IN VZDRŽEVALNA DELA V LETU 2023 - 2024:  Med počitnicami in v jesenskem času bo v župniji potekalo več obnovitvenih in vzdrževalnih del:
  • Restavriranje slike sv. Jožefa z stranskega oltarja v cerkvi na Ubeljskem.
  • Dela za obnovo in postavitev križa na pokopališču pri Fari.
  • Z Občino Postojno smo dogovorjeni, da bodo nekoliko razširili in obnovili cesto k Fari (od križišča za Landol do cerkve pri Fari). Pogoj je, da so vsi mejaši dali soglasje.
  • Letošnjo jesen in v začetku leta 2024 načrtujemo temeljito obnovo zvonjenja v župnijski cerkvi pri Fari.
  • Zaplinjen je bil leseni oltar iz pokopališke cerkve sv. Jurija v Šmihelu. Trenutno je deponiran v župnišču pri Fari. Delavci Zavoda za varstvo kulturne dediščine iz N. Gorice ga bodo postopoma restavrirali in nato postavili nazaj v cerkev.
  • Župnija Hrenovice se je v začetku 2023 leta prijavila na razpis Ministrstva za kulturo RS, da bi s pomočjo župnijskih in državnih sredstev obnovili zvončnico in fasado  cerkve na Slavinjah. Ta teden smo prejeli odločbo Ministrstva za kulturo, iz katere je razvidno, da nam je na razpisu zmanjkala ena točka, zato smo uvrščeni na rezervni (čakalni) seznam. Po nasvetu Zavoda bomo počakali in upali, da bo v letu 2024 ostalo kaj sredstev in da bomo takrat lahko izvedli načrtovano obnovo.
  • Kot lahko vidite v župniji poteka veliko aktivnosti na gospodarskem področju. Hvala vsem članom ŽGS in vsem župljanom, ki po svojih močeh pomagate in tudi finančno prispevate za te projekte.
  • Papež Frančišek prosi, da v julij 2023: »Molimo, da bi katoličani v središče življenja postavljali obhajanje evharistije, ki človeške odnose preobraža v globini in odpira za srečanje z Bogom in brati«
  • Župnik prosi, da v juniju 2023: » Molimo, da bi med počitnicami in dopustom še globlje odkrili in začutili, kako se dobrota in modrost Boga razodevata v vsakem človeku in lepoti stvarstva.«
  • ZAHVALA: Zahvaljujem se Milošu Debevc, ki je očistil peč za ogrevanje cerkve pri Fari. Zahvaljujem se tudi vsem, ki ste na koru pri Fari postavili leseno ograjo, na katero bodo napeli folijo pod katero bodo spustili plin za uničenje škodljivcev v lesenih delig orgel.

vaš župnik Vinko