Avtor: Avtor Objavljeno: 16. 07. 2023

3. Svetovni dan starih staršev in starejših

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Rudolf Čuk, Landol 31

Pri Fari maša za starejše, bolne in invalide

• KRIŠTOFOVA NEDELJA: Na Krištofovo nedeljo, ki jo letos obhajamo 23. julija, se kristjani Bogu zahvaljujemo za varstvo, pomoč in blagoslov na vseh naših poteh in vožnjah bodisi z osebnimi avtomobili pa tudi z delovnimi stroji. Svojo hvaležnost pokažemo tako, da to nedeljo svoje darove namenimo za prevozna sredstva, ki jih potrebujejo misijonarji pri svojem misijonskem poslanstvu. Že vnaprej iskrena hvala za vašo radodarnost.
    Po maši boste tako na Ubeljskem, kot pri Fari prejeli nalepke, pred cerkvijo pa bomo blagoslovili voznike, avtomobile in druga prevozna sredstva, ki jih potrebujemo pri delu, za prevoz v službo in razvedrilo.
  • MAŠA ZA STAREJŠE, BOLNE IN INVALIDE: Letos na Krištofovo nedeljo obhajamo tudi 3. svetovni dan starih staršev in starejših. Papež Frančišek, ki je razglasil to nedeljo, je s tem želel poudariti pomen starejših, zlasti starih staršev v naših družinah, pri vzgoji in skupnem življenju v družbi, ki pogostoma pozablja na modrost in izkušnje starejših in jih premalo ceni.
    Pri Fari se bomo to nedeljo spomnili vseh starejših in bolnih, zato jih lepo vabim k sveti maši. Domače, ki imate doma starejše, ki sami težko pridejo v cerkev, lepo prosim, da jih to nedeljo pripeljete k Fari, kjer bodo imeli starejši in bolni možnost prejeti  zakrament bolniškega maziljenja. Po maši bo pred cerkvijo družabno srečanje.
  • SV. DANIJEL V HRUŠEVJU: Zavetnika hruševske cerkev, sv. Danijela, ki goduje v petek, 21.7., bomo počastili s sveto mašo, v soboto, 22.7.2023 ob 18 h. Lepo vabljeni k sv. Danijelu v Hruševje.
  • PRIJAVE ZA ORATORIJ: V naši župniji bo potekal oratorij od 9. do 11. avgusta 2023. Prva dva dneva bo na Ubeljskem zadnji dan pa pri Fari. Prijavnice ste prejeli v elektronski obliki, v papirnati obliki pa jih dobite na polici za verski tisk na Ubeljskem in pri Fari. Prosim starše, da otroke pravočasno prijavite. Vsa navodila in potrebne informacije so na prijavnici. Izpolnjeno prijavnico oddajte v škatlo, ki za ta namen v cerkvi pri Fari in na Ubeljskem.
  • LIPI OB HRENOVIŠKI KAPELI: Ob zadnjem neurju, je v sredo, 12.7.2023 ponoči močan veter odlomil še eno veliko vejo na lipi, ki raste na levi strani hrenoviške kapele. K sreči kapela pri tem ni bila poškodovana.
    Skušali se bomo dogovoriti s pristojnimi na Zavodu za varstvo narave, da bi lipi obrezali in s tem zmanjšali možnost nadaljnjega vetroloma.
  • Papež Frančišek prosi, da v julij 2023: »Molimo, da bi katoličani v središče življenja postavljali obhajanje evharistije, ki človeške odnose preobraža v globini in odpira za srečanje z Bogom in brati«
  • Župnik prosi, da v juniju 2023: » Molimo, da bi med počitnicami in dopustom še globlje odkrili in začutili, kako se dobrota in modrost Boga razodevata v vsakem človeku in lepoti stvarstva.«
  • ZAHVALA: Lepo se zahvaljujem vsem, ki ste preteklo nedeljo, po maši na Ubeljskem, poskrbeli za pecivo in postrežbo.
    Lepa hvala vsem, ki ste pri Fari počistili cerkev in pospravili leseno ogrodje, ki je bilo potrebno za izvedbo zaplinjenja lesnih škodljivcev na cerkvenih orglah.

vaš župnik Vinko