Avtor: Avtor Objavljeno: 13. 08. 2023

Bernard, Samo

Ubeljsko ob 8.30: za župljane

Fara ob 10.00: + Ivan in Marija Šantelj, Šmihel 32

• NABIRKA ZA PRIZADETE V POPLAVAH: Na prošnjo in priporočilo naših škofov bo po vseh župnijah v Sloveniji v nedeljo 13.8.2023 nabirka za prizadete v poplavah.  Hvala za vašo radodarnost in velikodušno pomoč
  • KARITAS ZBIRA POMOČ ZA PRIZADETE V POPLAVAH:  V centru KARITAS v Postojni bodo 16., 17. in 18 avgusta 2023 zbirali pomoč za prizadete v poplavah: Čas v katerem lahko pripeljete in oddate stvari je vsak navedeni dan med 17 h do 19 h. Kdor želi pomagati naj sam poskrbi za dostavo oz. prevoz. Karitas prosi, da zberete in prinesete stvari, ki jih res potrebujejo: zapakirano hrano, ki ne potrebuje hlajenja, higienske pripomočke, čistilna sredstva, krtače in krpe za čiščenje, posteljnino, brisače, papirnate brisače, damske vložke, otroške plenice. Lepo prosijo, da upoštevate  in res prinesete navedene artikle. Vsem, ki boste sodelovali v tej akciji in po svojih močeh pomagali, se v imenu karitas že vnaprej najlepše zahvaljujem.
  • VELIKI ŠMAREN – PRAZNIK MARIJINEGA VNEBOVZETJA: Na največji Marijin praznik, ko se veselimo poveličanja naše nebeške Matere, se verniki radi zbiramo v Marijinih svetiščih in božjepotnih cerkvah. Ker je ta praznik dela prost dan, je prav da se potrudimo in pridemo k bogoslužju v župnijsko cerkev ali pa gremo na kakšno božjo pot. Letos imamo več kot dovolj razlogov, da se Bogu in Mariji zahvalimo in jo prosimo za varstvo in pomoč v dušnih, telesnih in duhovnih potrebah.
    V župniji bodo svete maše po nedeljskem oz. prazničnem urniku. Jutranja maša je ob 8.30 na Razdrtem, ob 10.00 pa v župnijski cerkvi pri Fari.

Pri maši bomo skupaj zmolili  molitev za izročitev slovenskega naroda Mariji:

IZROČITEV SLOVENSKEGA NARODA MARIJI,  15. avgust
Sveta Devica Marija!
Ti Jezusova Mati: ti si ga pod srcem nosila,
ga rodila in si z njim pod križem trpela.
Ti si tudi naša Mati: tvoja materinska roka
Nas je varovala skozi vso zgodovino.
Tebi izročamo same sebe,
da bi v molitvi in pokori spreminjali svoja srca.
Tebi izročamo naše družine,
da bi bile odprte za življenje in bi
mladim odkrivale duhovne vrednote.
Tebi izročamo Cerkev na Slovenskem,
da bi v zvestobi evangeliju gradila edinost.
Tebi izročamo slovensko domovino,
da bi napredovala v luči vere in krščanskega izročila.
Tebi izročamo naše rojake po svetu,
da bi ostali zvesti Bogu in svoji domovini.
Tebi, naša Mati, se danes vsi skupaj posvetimo.
Sprejmi nas v svoje varstvo in nas izroči
svojemu Sinu Jezusu, našemu Odrešeniku,
ki živi in kraljuje vekomaj.  AMEN

• SESTANEK KATEHISTINJ: V četrtek, 17. avgusta, vabim katehistinje, da se po maši, ob 19.30 h dobimo na srečanju, v župnišču pri Fari. Na srečanju se bomo dogovorili, kar je potrebno glede župnijske kateheze, v novem veroučnem in pastoralnem letu 2023/24.
    Če še kdo od staršev še ni  oddal prijavnice za vpis otrok v 1. razred ali kakšen drugi razred verouka, lepo prosim, da to storite čimprej. Hvala vsem, ki ste to že naredili.
  • SREČANJE STREŽNIKOV:  V sredo, 16. avgusta 2023 vabim vse strežnike z Ubeljskega in od Fare, da se ob 8 h zberemo pred cerkvijo na Ubeljskem. Če bo primerno vreme se bomo odpravili na Golake, drugače pa bomo srečanje prilagodili. Za pomoč pri prevozu prosim starše. Predvidoma bi se vrnili domov med 13. in 14. uro. S seboj vzemite primerno obutev in oblačila, ter nekaj za pod zob. Pot ni zahtevna in v obe smeri traja približno 2,5 ure + čas, ki ga potrebujemo za prevoz.
  • ZAHVALA ZA ORATORIJ: Od srede 9. 8. do petka 11. 8. 2023 je v naši župniji potekal oratorij. Na oratoriju je sodelovalo 50 otrok in 25 animatorjev. Staršem za zaupanje, otrokom in animatorjem za udeležbo in sodelovanje, se najlepše zahvaljujem. Največ zaslug za dobro pripravljen in izveden oratorij imata Tina in Neža. Iskrena hvala tudi vsem drugim, zlasti Gregorju za logotip in vsem, ki ste poskrbeli za hrano. Hvala in Bog povrni!
  • Papež Frančišek prosi, da v avgustu 2023: »Molimo, da bi svetovni dan mladih v Lizboni pomagal mladim, da bi se odpravili na pot pričevanja evangelija s svojim življenjem.«
  • Župnik prosi, da v avgustu 2023: »Molimo za starše, da bi s svojim zgledom tudi v počitnicah spodbujali otroke k molitvi in udeležbi pri nedeljskem bogoslužju.«

vaš župnik Vinko