Avtor: Avtor Objavljeno: 27. 08. 2023

Nikodem

Fara ob 19 h: za + Poženel, Dilce 23

Egidi, Tilen

Prvi petek – dopoldne obiščem bolne in starejše na domu

Razdrto ob 19 h: za + Blažek, Razdrto 34

Fara ob 20 h sestanek s starši otrok prve triade (1.,2. in 3.r.)

Marjeta

Fara ob 19 h: za + Čeč, V. Brda 5

22. NEDELJA MED LETOM -  angelska

Gregor Veliki

Začetek katehetskega leta – blagoslov staršev, otrok in šolskih torb;

Ubeljsko ob 8.30: za župljane

Fara ob 10.00: za + Ladislav Smrdelj, Studenec 13

• SESTANEK ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA:
    V ponedeljek, 28. 8. 2023 vabim ob 19.30 članice in člane ŽPS na srečanje, ki bo v župnišču pri Fari.
  • NOVO KATEHETSKO LETO 2023/2024
    Novo katehetsko in pastoralno leto bomo začeli v nedeljo 3.septembra 2023. Pri maši na Ubeljskem in pri Fari bomo to nedeljo prosili za božji blagoslov, razsvetljenje in vztrajno prizadevanje za rast v modrosti in milosti pred Bogom in pred ljudmi, tako pri starših, otrocih, kot tudi učiteljih, vzgojiteljih, duhovnikih in katehistinjah.
    Povežimo se v tej skupni prošnji in prizadevanju in z veseljem pridimo k sveti maši.
  • VPIS V KATEHETSKO PASTORALNO ŠOLO: Vabim k vpisu v katehetsko pastoralno šolo, ki bo letos potekala v župnišču na Markovcu v Kopru. Namenjen je vsem, ki želite poglobiti poznavanje krščanskega nauka, rasti v duhovnosti in narediti nekaj dobrega kot župnijski sodelavci (npr. pri župnijski katehezi, branju sv. pisma, v različnih skupinah itd.) Informativni dan bo 14 septembra ob 17 h v župnišču pri sv. Marku v Kopru. Več informaciji dobite na kps.kp@rkc.si  Vabljeni!
  • SESTANEK STARŠEV OTROK PRVE TRIADE
    V petek, 1. septembra 2023 vabim ob 20 h starše otrok, ki bodo v novem šolskem letu obiskovali župnijsko katehezo v naši župniji, na skupni sestanek, v župnišču pri Fari. Pogovorili se bomo o župnijski katehezi v novem šolskem letu in vsem, kar je s tem povezano. Prosim, da se srečanja udeleži vsaj eden od staršev, ki boste imete otroke  pri katehezi v 1., 2. ali 3. razredu.
  • VABILO NOVIM PEVCEM IN PEVKAM V OTROŠKI ZBOR:
    Otroški, mešan in moški zbor imajo pri bogoslužju pomembno vlogo. To velja tako za Faro kot tudi za Ubeljsko. Odgovornost za stalno pomlajevanje in reden vaje, ni skrb samo župnika, organistov in zborovodij, ampak smo za to odgovorni vsi župljani, še posebej tistih, ki vam je Bog dal dober glas in posluh.
    V župniji, na različnih področjih, potrebujemo vsako leto novih sodelavcev in sodelavk. Iskrena hvala vsem, ki svoje darove, sposobnosti, čas in delo, z veseljem dajete na razpolago, Bogu v čast in župljanom v korist.
    Lepo vabim in prosim starše, da spodbujate otroke in jih na začetku novega šolskega leta vključite v otroški zbor. Otroški zbor pri Fari bo imel vaje ob nedeljah, eno uro pred sveto mašo. Zelo bomo veseli tudi novih pevcev in pevk pri mešanem zboru.
  • PREJEMANJE ŽUPNIJSKIH OZNANIL V ELEKTRONSKI OBLIKI:
    Prosim vse, ki imate možnost prejemati tedenska župnijska oznanila v elektronski obliki, da to sporočite župniku na elektronski naslov: vincencij.lapajne@rkc.si ali na 041 615 838.  Še posebno prosim, da se na oznanila naročite vsi starši, ki imate otroke pri župnijski katehezi.
  • MOLIMO ZA POTREBE VESOLJNE CERKVE IN DOMAČE ŽUPNIJE:
    • V septembru 2023 papež Frančišek prosi, da: »Molimo, da ljudi, ki živijo na družbenem robu, v nečloveških življenjskih pogojih, institucije ne bi nikoli pozabile in jih družba ne bi imela za odvečne«
    • Župnik prosi, da v septembru 2023 molimo: » Da bi kristjani v naši župniji bolj cenili nedeljsko mašo in iz nje zajemali moč in veselje za krščansko življenje.«
  • POKOJNI: Umrl je + Anton Geržina  na Studencu. Pogreb pokojnega bo v sredo, 30.8.2023 ob 16 h na pokopališču pri Fari. Pokojnega in domače priporočam v molitev.

vaš župnik Vinko