Avtor: Avtor Objavljeno: 10. 09. 2023

Razdrto ob 19.00: za + Blažek, Razdrto 20

Marijino ime

Fara ob 19.00: za + Samsa in + Rajko Doles, V. Brda 2

Fara ob 19.30: srečanje staršev tretje triade (7.8. in 9. r)

Janez Zlatousti

Fara ob 17.30 srečanje in vaje za strežnike

Fara ob 19.00: za vse mlade v naši župniji

Povišanje sv. križa

Fara ob 19.00: za + Jakob in družina Tominec, Hrenovice 43

Žalostna Mati Božja

Ubeljsko ob 17.30: za + Marjo Čuk - iz Avstralije (sorodniki)

VU ob 20.00: srečanje staršev tretje triade (7., 8. in 9. r.)

Kornelij, Ciprian, Milka

Vseslovensko srečanje mladih v Stični

Razdrto ob 19.00: za + Korče, Razdrto 32

24. NEDELJA

Nedelja svetniških kandidatov

Ubeljsko ob 8.30: za župljane

Fara ob 10.00: za + starši Osana in + Jože Kovačič, Hruševje 45

Pri Fari po maši blagoslov obnovljenega križa na pokopališču

• TEDEN MLADIH IN STIČNA MLADIH: V Cerkvi na slovenskem poteka od 10. do 16. septembra 2023 teden mladih. Začne se z nedeljo mladih, 10. septemra in se zaključi s Stično mladih, v soboto 16. septembra. Namen nedelje in tedna mladih je:
    • mladim dati spodbudo za krščansko življenje na začetku šolskega in akadem. leta,
    • ovrednotiti vlogo mladih v župniji,
    • poživiti molitev za mlade in z mladimi,
    • ponuditi mladim voditeljem vsebinsko spodbudo za delo z mladimi.
  • Vse župljane vabim, da v tem tednu več kot običajno molimo za mlade in jih spodbujamo s svojim zgledom in prijazno besedo.
  • SREČANJA MLADIH V ŽUPNIJI: Vse mlade v župniji, zlasti letošnje birmance in birmanka, vabim k sveti maši, ki o v sredo, 13. 9. 2023 prav za vas in na srečanje, ki bo v soboto, 23. septembra 2023, ob 20.00 v župnišču pri Fari.
  • OBNOVLJEN KRIŽ NA POKOPALIŠČU PRI FARI: V četrtek, 7.9.2023 so nekateri možje in fantje skupaj z mojstrom postavili na pokopališču nov križ, na obnovljen, kamnit podstavek. Idejo in načrt za nov križ je izdelal arh. dr. Leon Debevec. Za tako izvedbo križa smo se odločili zaradi večje obstojnosti.in daljše življenjske dobe, kot če bi bil lesen.
    Gospodu Leonu in članu ŽGS, g. Romanu Čuku ter vsem možem in fantom, ki ste pomagali in sodelovali pri obnovi in postavitvi križa, se najlepše zahvaljujem.
    Nov križ bomo blagoslovili v nedeljo, 17.9.2023, po nedeljski maši. Lep vabljeni.
  • SESTANEK STARŠEV OTROK TRETJE TRIADE NA UBELJSKEM IN PRI FARI: Starše, ki imate letos otroke oz. mlade v tretji triadi (7., 8. in 9. r.) vabim na srečanje, ki bo pri Fari v torek, 12. septembra, ob 10.30, na Ubeljskem v petek, 15. 9. 2023 ob 20.00.
  • SREČANJE IN VAJE ZA STREŽNIKE PRI FARI: Vse strežnike, ki strežete pri Fari vabim v sredo, 13. 9. 2023 ob 17.30 na srečanje in skupne vaje.
  • PRISPEVEK ZA ŽUPNIJSKO KATEHEZO, UČBENIKE, LITURGIČNE IN DELOVNE ZVEZKE:
    Letni prispevek staršev za župnijsko katehezo znaša 25 €. Tisti starši, ki imate pri katehezi dva ali več otrok pa za vse skupaj prispevate 35 €.
    Liturgični zvezek je 4 €, učbenik in delovni zvezek (skupaj) za 1., 2. in 3. razred je 13€.
    Učbenik za 4. razred : Božje darilo zate, je 15 €.
    Kdor bo vzel nov učbenik za 5. in 6. razred: Znamenja na poti k Bogu, je 10 €.
    Učbenik IZBRANI, za 7. in 8. razred ste si že ali si še boste večinoma izposodili. Nov učbenik je 25 €.
    Otroci naj čimprej prinesejo podpisana veroučna spričevala in jih oddajo župniku oz. katehistinji.
    Prosim starše, da letni prispevek ter prispevek za učbenike in liturgični zvezek poravnate tako, da denar daste v kuverto in na listek ali na ovojnico napišete ime otroka in kaj vsebuje vaš prispevek.
    Že vnaprej iskrena hvala vsem za vaše sodelovanje in pomoč. Hvala in Bog povrni.
  • PREJEMANJE ŽUPNIJSKIH OZNANIL V ELEKTRONSKI OBLIKI:
    Hvala vsem, ki že prejemate župnijska oznanila v e- obliki. Če bi kdo še želel, naj to sporoči na: vincencij.lapajne@rkc.si ali na GSM: 041/615 838. Še posebej prosim, da se na oznanila naročite vsi starši, ki imate otroke pri župnijski katehezi. To je potrebno zaradi boljšega sodelovanja in sprotnega obveščanja.
  • PROŠNJA IN VABILO NOVIM PEVCEM IN PEVKAM V OTROŠKI ZBOR: Lepo prosim in vabim starše in otroke, da se do 17. septembra 2023 prijavite v otroški zbor. Otroke lahko prijavite katehistinji, zborovodkinji Veroniki ali župniku.
  • MOLIMO ZA POTREBE VESOLJNE CERKVE IN DOMAČE ŽUPNIJE:
  • V septembru 2023 papež Frančišek prosi, da: »Molimo, da ljudi, ki živijo na družbenem robu, v nečloveških življenjskih pogojih, institucije ne bi nikoli pozabile in jih družba ne bi imela za odvečne«
  • Župnik prosi, da v septembru 2023 molimo: » Da bi kristjani v naši župniji bolj cenili nedeljsko mašo in iz nje zajemali moč in veselje za krščansko življenje.«