Avtor: Avtor Objavljeno: 17. 09. 2023

Anton M. Slomšek

Ubeljsko ob 8.30: za župljane

Fara ob 10.00: za + Edvin Posega, Landol 17 a

• MISEL TEDNA: »Videl sem dovolj dokazov, da sem neomajno prepričan, da nobena težava, noben strah ni dovolj velik, da bi popolnoma zadušil upanje, ki večno izvira v srcih mladih, mladi so naše upanje.« (sveti papež Janez Pavel II.)
  • MOLITEV ZA DUHOVNI USPEH MISIJONA V NAŠI ŽUPNIJI: V postnem času  - marec 2024, bomo imeli v naši župniji misijon, ki ga bodo vodili lazaristi. Zadnji misijon smo imeli leta 2013.
    Misijon v župniji traja en teden in je namenjen duhovni poglobitvi in poživitvi verskega življenja vsakega posameznika, družin in celotne župnije.
    Zato, da bi v času misijona čim več ljudi v župniji odprlo svoja srca božjemu delovanju in navdihom Sv. Duha, je za ta namen potrebno moliti, moliti vsak dan. Skupaj bomo molitev za duhovni uspeh misijona v cerkvi. Prosim vas, da radi molite tudi doma, v družinah in posamezno. Molimo drug za drugega, še posebej za vse obrobne in vse, ki so se oddaljili od vere in Cerkve, ter jim oseben odnos z Bogom ne pomeni veliko.
    »Bog namreč svojega Sina ni poslal na svet, da bi svet sodil, ampak da bi se svet po njem rešil.« (Jn 3,17)
    »Vsemogočni Bog, ti hočeš, da bi se vsi ljudje zveličali in prišli do spoznanja resnice.
    Prosimo te, blagoslovi delo misijona v naši župniji.
    Pomagaj nam graditi živo Cerkev. Naj vsi odpremo srca Kristusu, ki nas vabi naj odrinemo na globoko.
    Navdihuj nas, da bomo v moči Svetega Duha na novo odkrili pomen Božjih zapovedi, družinske molitve, nedeljske svete maše in drugih zakramentov ter iz njih črpali moč za vsakdanje krščansko življenje.
    Daj, da bomo v župniji hodili skupaj in se trudili za sodelovanje, živeli v miru in slogi ter  delali za dobro vseh ljudi.
    Božja Mati Marija in zavetniki naše župnije,  naj nam pomagajo, da bomo kot prenovljeni kristjani napredovali v veri, upanju in ljubezni in ob koncu zemeljskega življenja dosegli srečno večnost. To prosimo, po Kristusu našem Gospodu. Amen.«
  • PRIJAVE ZA ŽUPNIJSKO ROMANJE: V soboto, 14. oktobra 2023 bomo organizirali župnijsko romanje v Strunjan, kjer je božjepotna cerkev posvečena Materi Božji. Ogledali si bomo tudi nekaj znamenitosti na obali in v slovenski Istri. Prijave zbira župnik do 7.oktobra 2023. Ob prijavi plačate 10 € kavcije, ker moramo ob naročilu avtobusa plačati rezervacijo. Razliko bomo poračunali ko dobim končni račun.
  • SPREMEMBA ZAKONA O VERSKI SVOBODI: Sedanja slovenska vlada načrtuje spremembo Zakona o verski svobodi. Postopek že poteka. Spremembi bosta predvsem dve: zmanjšanje prispevka za socialno varnost verskih delavcev in ukinitev statusa splošne koristne organizacije.
    Sedanja vlada s tem kaže svojo »ljubezen« do verskih skupnosti in njihovega delovanja. Več si lahko preberete v zadnji številki Družine, kjer je komentar o tem napisal dr. Gabrijel Kavčič.
  • PREJEMANJE ŽUPNIJSKIH OZNANIL V ELEKTRONSKI OBLIKI. Hvala vsem, ki že prejemate župnijska oznanila v e- obliki. Če bi kdo še želel, naj to sporoči na: vincencij.lapajne@rkc.si ali na GSM: 041/615 838.  Še posebej prosim, da se na oznanila naročite vsi starši, ki imate otroke pri župnijski katehezi. To je potrebno zaradi boljšega sodelovanja in sprotnega obveščanja.
  • MOLIMO ZA POTREBE VESOLJNE CERKVE IN DOMAČE ŽUPNIJE:
  • V septembru 2023 papež Frančišek prosi, da: »Molimo, da ljudi, ki živijo na družbenem robu, v nečloveških življenjskih pogojih, institucije ne bi nikoli pozabile in jih družba ne bi imela za odvečne«
  • Župnik prosi, da v septembru 2023 molimo: » Da bi kristjani v naši župniji bolj cenili nedeljsko mašo in iz nje zajemali moč in veselje za krščansko življenje.«
  • NAŠI POKOJNI: Gospodar življenja je k sebi poklical + Franca Blažek iz Razdrtega 20, ki je bival v Hruševju. Pogreb pokojnega bo v soboto, 16. 9. 2023 ob 16h na Razdrtem. Pogreb bo z mašo. Pokojnega in njegove domače priporočam v molitev.