Avtor: Avtor Objavljeno: 24. 09. 2023

Fara ob 19.30 h svetopisemska skupina

Vincencij Pavelski

Fara ob 19 h: za + Drago Hrašovec, 30 dan

Za + Aleš Majerčič, Hraše 58 (oddana)

Fara ob 18 h vaje za strežnike

Venčeslav, Ljubica

Fara ob 19 h: za + Franc in starši Turk, Goriče 17

Mihael, Gabrijel in R.

Ubeljsko ob 19 h: za + Maver in Jug, Mala Brda 8

Fara ob 20 h srečanje mladih (9 r. in srednješolci)

sv. Hieronim, c. uč.

Šmihel ob 18 h: za + Križman, Cej in vse pokojne vaščane, Š.26

OKT.

Rožnovenska nedelja

sv. Terezija Deteta Jezusa

Ubeljko ob 8.30 h: za župljane

Fara: celodnevno češčenje Najsvetejšega

Fara ob 10 h: za + Franc Krnel, Sajevče 10

• MISEL TEDNA: Evharistija je »vir in višek vsega krščanskega življenja« (2. vatikanski koncil). Drugi zakramenti, kakor tudi vsa druga cerkvena opravila in dela apostolata, so v tesni zvezi s sv. evharistijo in so nanjo naravnana. Presveta evharistija namreč obsega  ves duhovni zaklad Cerkve, Kristusa samega, naše velikonočno Jagnje. (Katekizem katoliške Cerkve  - KKC 1354).
  • CELODNEVNO ČEŠČENJE PRI FARI: Na rožnovensko nedeljo, letos je to 1. oktobra imamo pri Fari celodnevno češčenje. Najsvetejše bomo izpostavili v češčenje po sveti maši. Na ŽPS smo se dogovorili, da bo češčenje potekalo po naslednjih skupinah in razporedu:
    Od 11 h – 12 h možje in fantje;  od 12 h do 13 h prostovoljci; od 13 h do 14 h mladi in birmanci (7. in 8. razred); od 14 h do 15 h žene in dekleta; od 15 h do 15.30 h otroci
    Ob 15.30 h bo zaključek s petimi litanijami in blagoslovom.
  • MOLITEV ROŽNEGA VENCA V OKTOBRU: Mesec oktober je v katoliški Cerkvi posebej posvečen molitvi rožnega venca. Spodbujam in vabim vse, da v oktobru poživimo in pomnožimo molitev rožnega venca in jo namenimo predvsem za blagoslov v družinah in za duhovni uspeh misijona, na katerega se pripravljamo. Fantje in dekleta iz 7. in 8. razreda, ki se pripravljajo na birmo, bodo v oktobru molili rožni venec v cerkvi, pred sv. mašo, po razporedu, ki ga bomo pripravili.
    Katoliška mladina v petek 13. oktobra 2023, ob 6.30 h zjutraj prvič organizira javno molitev rožnega venca na Kongresnem trgu v Ljubljani.
  • MOLITEV ZA SINODO: Od 4. - 29. oktobra bo v Rimu potekalo zasedanje 16. generalne škofovske sinode z naslovom: »Za sinodalno Cerkev. Občestvo, udeležba, poslanstvo«. Sinoda je predvsem dogodek molitve in poslušanja, ki ne vključuje le članov sinodalnega zbora, temveč vsako krščansko osebo in vsako krajevno Cerkev. Vsi smo v tem času poklicani, da se združimo v občestvu molitve in vztrajnega klicanja Sv. Duha, ki naj nas vodi pri razločevanj, kaj Gospod danes želi od svoje Cerkve.
  • SREČANJE MLADIH: Mlade iz 9 razreda in srednješolce vabim na srečanje, ki bo v petek, 29. 9. 2023 ob 20.00 v župnišču pri Fari. Med drugim se bomo dogovorili tudi za sodelovanje pri uri češčenja, na rožnovensko nedeljo. Lepo vabljeni!
  • UDELEŽBA NA SREČANJIH STARŠEV: Na začetku novega šolskega in katehetskega leta smo se po triadah srečali s starši otrok, ki obiskujejo župnijsko katehezo 2023/24. V prvi triadi je 32 otrok, srečanja se je udeležilo 16 staršev; v drugi triadi je 33 otrok, srečanja se je udeležilo 17 staršev, v tretji triadi je 40 otrok, srečanja se je udeležilo 15 staršev.
  • OPASILO V ŠMIHELU: V petek, 29.9.2023 obhajamo god nadangelov Mihaela, Gabrijela in Rafaela. Nadangela Mihaela bomo v Šmihelu počastili v soboto, 30. septembra, pri sveti maši, ki bo ob 18 h. Lepo vabljeni v Šmihel.
  • PRIJAVE ZA ŽUPNIJSKO ROMANJE: V soboto, 14. oktobra 2023 bomo organizirali župnijsko romanje v Strunjan, kjer je božjepotna cerkev posvečena Materi Božji. Ogledali si bomo tudi nekaj znamenitosti na obali in v slovenski Istri. Prijave zbira župnik do 7.oktobra 2023. Ob prijavi plačate 10 € kavcije.
  • BLAGOSLOVLJENA VODA: Ob vstopu v cerkev je zopet na razpolago blagoslovljena voda, da se lahko pokrižamo. Med korono to ni bilo mogoče. To dejanje nas spomni na naš krst, ko smo postali božji otroci in člani Cerkve v domači župniji. Zato je prav, da se ov vstopu v cerkev vedno pokrižamo s spoštovanjem in hvaležnostjo.
  • ZBIRANJE HRANE ZA KARITAS: V soboto 7. oktobra bomo pri Fari od 13 h do 15 h  in v nedeljo 8 oktobra od 9.30 h do 9.55 h zbirali hrano, poljske pridelke in čistila za ljudi v stiski. Na Ubeljskem bomo zbirali pridelke in hrano v soboto, 7. oktobra od 8 h do 18h, v garaži župnišča.
  • PREJEMANJE ŽUPNIJSKIH OZNANIL IN DRUGIH OBVESTIL V ELEKTRONSKI OBLIKI. Hvala vsem, ki že prejemate župnijska oznanila v e- obliki. Če bi kdo še želel, naj to sporoči na: vincencij.lapajne@rkc.si, na GSM: 041/615 838 ali napiše svoj e- naslov na list, ki je na polici za verski tisk (Fara).
  • MOLIMO ZA POTREBE VESOLJNE CERKVE IN DOMAČE ŽUPNIJE:
  • V septembru 2023 papež Frančišek prosi, da: »Molimo, da ljudi, ki živijo na družbenem robu, v nečloveških življenjskih pogojih, institucije ne bi nikoli pozabile in jih družba ne bi imela za odvečne«
  • Župnik prosi, da v septembru 2023 molimo: » Da bi kristjani v naši župniji bolj cenili nedeljsko mašo in iz nje zajemali moč in veselje za krščansko življenje.«
  • ZAHVALA: Zahvaljujem se Lučotu Batista, ki je poskrbel za popravilo okna v podružni cerkvi sv. Jedrti na Slavinjah. Okno je bilo poškodovano ob zadnjem neurju. Iskrena hvala.