Avtor: Avtor Objavljeno: 1. 10. 2023

Fara ob 19 h: za + Adolf Magajna, Goriče 20

Bruno, ustanovitelj kartuzijanov

UBELJSKO zbiranje hrane od 8 h do 19 h v garaži župnišča

Prvi petek: obisk bolnih in starejših na domu

Razdrto ob 19 h: za + Bruno in Jure Grossi, Razdrto 45

Rožnovenska

Mati Božja

FARA – zbiranje hrane za Karitas od 13 h do 15 h

Romanje družin k sv. Hieronimu na Nanos. Zberemo se ob

14 h; Ubeljsko ob 20 h: za + Čeledin, Brezje 4

Benedikta

Fara ob 8.30: za + Vili in Tomaž Tavčar, Hrašče 136.

Fara zbiranje hrane od 8 h - 8.25 h in po mašo do 10 h

Ubeljsko ob 10.00: za župljane, zlasti za bolne in starejše

• KVATRNA NEDELJA: V nedeljo 1. oktobra je kvatrna nedelja, ko gredo vaši darovi za potrebe duhovnih poklicev in pomoč duhovnikom. Že vnaprej hvala in Bog povrni.
  • Pri Fari je to nedeljo celodnevno češčenje.
  • MISEL TEDNA: »Človeško življenje je sveto, ker od vsega začetka vključuje stvariteljsko božje dejanje in ostane za zmeraj v posebnem razmerju do svojega Stvarnika, svojega edinega cilja. Samo Bog je gospodar življenja od njegovega začetka do njegovega konca: nihče in v nobenih okoliščinah si ne sme prilastiti pravice, da bi neposredno uničil nedolžno človeško življenje.« (KKC 2258)
  • TEDEN ZA ŽIVLJENJE: Na predlog slovenskih škofov obhajamo v začetku oktobra, od leta 1992, teden za življenje. Namen tega tedna je :
    • Širjenje zavesti o dragocenosti življenja kot zastonjskega daru
    • Večja odprtost za življenje, v pripravljenost za sprejemanje novega življenja
    • Utrjevanje vere v večno življenje, ki nam ga s svojo daritvijo prinaša Jezus
    • Utrjevanje vere v zmago življenja nad smrtjo, zmago dobrote nad zlom
    • Spoštovanje življenja vsakega človeka, od spočetja do naravne smrti
    • Spodbujanje k razvijanju sposobnosti vsake osebe in celotne narodne skupnosti
    • Širjenje zavesti o poklicanosti v službo življenju
  • MOLITEV ROŽNEGA VENCA V OKTOBRU: Spodbujam in vabim vse, da v oktobru poživimo in pomnožimo molitev rožnega venca in jo namenimo za blagoslov v družinah in za duhovni uspeh misijona. Kadar ni mogoče zmoliti celega rožnega venca, zmolite vsaj eno desetko. Fantje in dekleta iz 7. in 8. razreda, ki se pripravljajo na birmo, bodo v oktobru molili rožni venec v cerkvi, pred sv. mašo, po razporedu, ki ga bomo pripravili.
  • MOLITEV ZA ŠKOFOVSKO SINODO: Od 4. - 29. oktobra bo v Rimu potekalo zasedanje 16. generalne škofovske sinode z naslovom: »Za sinodalno Cerkev. Občestvo, udeležba, poslanstvo«. Papež Frančišek in naši škofje nas vabijo, da vsak dan molimo v ta namen. Pri tedenskih in nedeljski maši bodo tudi prošnje ljudstva namenjene tej molitvi.
  • MOLITEV ZA DUHOVNI USPEH MISIJONA: V nedeljo, 1. 10.2023 boste po maši pri izhodu iz cerkve dobili podobice z molitvijo za duhovni uspeh misijona. Lahko vzamete kakšno podobico več še za koga in ga prosite za molitev.
  • MAŠA ZA BOLNE IN STAREJŠE NA UBELJSKEM: V nedeljo 8. oktobra bo na Ubeljskem maša za bolne in starejše. Med sveto mašo bodo lahko prejeli tudi zakrament bolniškega maziljenja, če so pripravljeni. Po maši bo pred cerkvijo družabno srečanje. Gospodinje prosim, da pripravite in prinesete pecivo.
  • ŽUPNIJSKO ROMANJE: Za župnijsko romanje, ki bo v soboto, 14. oktobra 2023 se je do sedaj prijavilo 28 ljudi, zato bom naročil manjši avtobus. Kdaj in kje bo avtobus pobral romarje bom sporočil v naslednjih oznanilih.
  • ROMANJE DRUŽIN K SV. HIERONIMU NA NANOS: V soboto, 7. oktobra organiziramo župnijsko romanje družin k cerkvi sv. Hieronima na Nanos. Zberemo se ob 14 h na parkirišču, ki je na koncu makadamske ceste, ki zavije levo takoj za nadvozom čez avtocesto, na poti iz Razdrtega proti Ubeljskemu. S seboj vzemite primerno obutev in oblačila in nekaj prigrizka in pijače. V cerkvi bomo imeli mašo za vse družine v župniji. Prosim za sodelovanje.
  • ČIŠČENJE VEROUČNIH PROSTOROV NA UBELJSKEM: V priponki teh oznanil je seznam za čiščenje veroučnih prostorov v župnišču na Ubeljskem. Čiščenje je predvideno vsakih 14 dni, ker je v tem veroučnem letu poteka župnijska kateheza na Ubeljskem le enkrat na teden. Med seboj se lahko dogovorite za zamenjavo, če kdaj ne morete na tisti termin, ki je predviden.
  • PREJEMANJE ŽUPNIJSKIH OZNANIL IN OBVESTIL V ELEKTRONSKI OBLIKI. Vse starše, ki imate otroke pri župnijski katehezi, pa še niste naročeni na e- oznanila prosim, če mi sporočite ali  vam lahko pošiljamo oznanila in druga župnijska obvestila v elektronski obliki. To lahko sporočite na: vincencij.lapajne@rkc.si, na GSM: 041/615 838.
  • MOLIMO ZA POTREBE VESOLJNE CERKVE IN DOMAČE ŽUPNIJE:
  • V oktobru 2023 papež Frančišek prosi, da: »Molimo za Cerkev, da bi sprejela poslušanje in dialog kot način življenja na vseh ravneh in se pustila voditi Svetemu Duhu na obrobja sveta«
  • Župnik prosi, da v oktobru 2023 molimo: » Molimo, da bi v župniji znali čimbolj sodelovati in spodbujati vse tisto, kar nas povezuje ter prinaša Božji blagoslov vsem.«