Avtor: Avtor Objavljeno: 8. 10. 2023

Fara ob 19 h: za + Franc in Justina Turk, Hrenovice 6

Fara ob 19.30 h biblična skupina

Janez XXIII.

Ubeljsko ob 19 h: za + Igor Gerželj, (Šmarje pri J.)

Maksimiljan Celjski

Ubeljsko ob 16 h pogreb + Marija Ženko, Hrašče 142

Fara ob 19 h: za + Janko Debevec, Hrenovice 4

Koloman

Ubeljsko ob 19 h: za vse pokojne Bajec , VU

Fara ob 20 h srečanje mladih

Kalist I. pap.

Romanje v Strunjan, ob 7.30 h; Pri Fari bo ob 16 h krst

Fara ob 19.30 h: za + Ludvik Gorjanc, Goriče 9

28. NEDELJAMED LETOM

Terezija Velika Avilska

Ubeljsko ob 8.30: za župljane

Fara ob 10.00: za + Ivan Doles in starši, Landol 3

• MISEL TEDNA: »Hrepenenje po Bogu je zapisano v človekovo srce, kajti človek je ustvarjen od Boga in za Boga; in Bog ne neha pritegovati človeka k sebi, in samo v Bogu bo človek našel resnico in srečo, ki je ne neha iskati.
    Najvišji vidik človekovega dostojanstva je vsebovan v njegovi poklicanosti k občestvu z Bogom. K pogovoru z Bogom je človek povabljen že od začetka svojega  bivanja: saj biva le zato, ker ga je Bog iz ljubezni ustvaril in ga vedno iz ljubezni ohranja; in človek tudi ne živi v polnosti skladno z resnico, če ne priznava  svobodno te ljubezni in se ne izroča svojemu Stvarniku«  (KKC 27)
  • VINCENCIJEV KOLEDAR: V nedeljo, 8.10.2023 boste lahko po maši dobili »Vincencijev koledar« in dali svoj dar za dobrodelno dejavnost, ki je povezana z prodajo koledarja.
  • KONCERT V POSTOJNI: V župnijski cerkvi sv. Štefana v Postojni bo v nedeljo 8. 10. 2023 ob 20.00 koncert »Bratislavskih dečkov«. V priponki najdete več informaciji. Ne bo vam žal, če se boste udeležili tega koncerta.
  • MOLITEV ZA MISIJON V ŽUPNIJI: Po desetih oz. enajstih letih bomo v naši župniji zopet imeli misijon. Potekal bo med 4. in 5. postno nedeljo, v marcu 2024. Na misijon se moramo pripraviti. Zelo pomembna oblika priprave je molitev, s katero se obračamo na Boga s prošnjo, da bi v času misijona čimveč ljudi odprlo svoja srca za delovanje Božje milosti.
    Molitev za duhovni uspeh misijona, ki jo molimo v cerkvi radi molite tudi doma. S tem namenom smo pripravili podobico z molitvijo za duhovni uspeh misijona. Podobice z molitvijo lahko dobite pri župniku.
  • SREČANJE MLADIH: Na zadnjem srečanju mladih iz naše župnije smo se dogovorili, da bomo srečanja imeli vsakih 14 ni ob petkih in sicer ob 20 h. Ko bomo konec oktobra preklopili na zimski čas pa ob 19 h.  Mladi povabite še druge mlade, svoje vrstnike. Bodite animatorji in apostoli mladih!
  • OBISK SKAVTOV: V nedeljo 15.oktobra bodo pri maši v naši župniji sodelovali skati in na  predstavili svojo dejavnost.
  • MOLITEV ZA ŠKOFOVSKO SINODO: Od 4. - 29. oktobra v Rimu poteka 16. redna škofovska sinoda na kateri sodeluje poleg škofov z vseh celin tudi veliko laikov in predstavnikov različnih cerkva. Namen sinode je prisluhniti Sv. Duhu, kaj govori Cerkvi danes in kako naj Cerkev v današnjem svetu uresničuje svoje poslanstvo. Cerkev smo vsi krščeni, zato je vsak od nas poklican in poslan, da je v tem svetu Jezusova priča in apostol. Te naloge se premalo zavedamo, ker večina naših ljubih kristjanom meni, da je apostolat, oznanjevanje in pričevanje naloga papeža, škofov in duhovnikov. V Cerkvi, ki je »božji vinograd« smo vsi povabljeni in vsak ima svoje nenadomestljivo poslanstvo in nalogo.
    V oktobru radi molimo za vse, ki sodelujejo na sinodi, da bi bili odprti za delovanje Sv. Duha in da bi se vsi kristjani bolj zavedali svojega poslanstva.
  • ŽUPNIJSKO ROMANJE: Župnijsko romanje bo v soboto, 14. oktobra 2023, v božjepotno cerkev v Strunjanu, nato pa si bomo ogledali še nekaj drugih znamenitosti na obali in v zaledju slovenske Istre. Avtobus bo začel pobirati romarje ob 7.30 h pri Bolku, nato v Landolu, Šmihelu, Hruševju in na Ubeljskem. Prijavljenih je 38 romarjev. Ker smo dobili 45 sedežni avtobus, je še nekaj protih mest, se še lahko prijavite.
  • MOLITVENI NAMENI V OKTOBRU 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da: »Molimo za Cerkev, da bi sprejela poslušanje in dialog kot način življenja na vseh ravneh in se pustila voditi Svetemu Duhu na obrobja sveta«
  • Župnik prosi, da molimo: » Molimo, da bi v župniji znali čimbolj sodelovati in spodbujati vse tisto, kar nas povezuje ter prinaša Božji blagoslov vsem.«
  • NAŠI POKOJNI: Umrla je + Marija Ženko iz Hrašč. Pogreb bo v četrtek ob 16 h na Ubeljskem. Pokojno in njene domače priporočam v molitev.

Priloga - vabilo:

Vabilo na 7. vseslovensko srečanje razvezanih v Cerkvi
Skupnosti SRCE vas ob svoji 20-letnici in
v sodelovanju z Uradom za družino pri Slovenski škofovski konferenci
vabi na vseslovensko srečanje z naslovom Razvezani in še vedno ljubljeni

v soboto, 14. 10. 2023,
v cerkvi sv. Jožefa v Ljubljani, Ulica Janeza Pavla II. 13
.

Ob 15.00 bo predavanje dr. Andreje Poljanec na temo Dostojanstvo,
16.30 pa sv. maša, ki jo bo daroval škof msgr. dr. Peter Štumpf.

Da bi bilo po dogodku mogoče prijetno in potrebno druženje,
udeležence naprošamo za pecivo, sadje in pijačo.

Blagoslov vsem in nasvidenje!
Odbor SRCA