Avtor: Avtor Objavljeno: 22. 10. 2023

Po namenu – na duhovnih vajah

Darja, Darinka

Ubeljsko ob 19 h: za + starše Slivar, Mala Brda 8

Zadnji rok za prijavo na dekanijsko romanje na Brezje

Lucijan in Marcijan

Fara ob 19 h : za + Franc Mejak, Goriče 21

Sabina Avilska

Ubeljsko ob 18 h: za + Nada Grossi, Razdrto 45, 8 dan

Razdrto ob 19 h: za + Mate Salopek, Razdrto

Fara ob 20 h srečanje mladih (9 r. in srednješolci)

Simon in Juda Tadej

Razdrto ob 18 h: za + Franc Korče, Razdrto

Fara ob 19 h: za + Jože in starši Pavlovčič, Goriče 17

Vrnitev na sončni čas

Žegnanjska nedelja

Mihael Rua, Klara Luce

Ubeljsko ob 9.00: v zahvalo in za + Miroslav Nikolić in za + Karol Belja, Mala Brda 2a

Fara ob 10.30:  za župljane

Dekanijsko romanje na Brezje ob 13.00

• MISEL TEDNA: »Odločil sem se, da petek 27. oktobra razglasim za svetovni dan posta, molitve in pokore za mir. Vojna ne reši nobenega problema, seje le smrt in uničenje, povečuje sovraštvo in množi maščevanje. Vabim vse brate in sestre različnih krščanskih veroizpovedi, pripadnike drugih religij in vse, ki jim je mar za mir na svetu, da se po svoji presoji pridružijo in sodelujejo pri molitvi za mir.« (Papež Frančišek)
  • VRNITEV NA SONČNI ČAS: V noči s sobote 28. na nedeljo 29. oktobra se vrnemo na sončni čas. Spremeni se urnik delavniških in nedeljskih maš. Med tednom bodo maše ob 18.00, ob nedeljah na Ubeljskem ob 9.00, pri Fari pa ob 10.30.
  • DEKANISKO ROMANJE NA BREZJE: V nedeljo 29. oktobra popoldne je dekanijsko romanje na Brezje. To je lepa priložnost, da lahko na Brezjah v miru opravite sveto spoved, pred praznikom Vseh svetih in vernih rajnih. Do sedaj se vas je prijavilo samo 6.
    Ko se vrnem z duhovnih vaj se bom dogovoril z sosednjimi župniki, da se jim pridružimo.
    Kje in kdaj vas bo pobral avtobus, bom tistim, ki ste se ali se še boste prijavil sporočil po sporočil po e- pošti ali telefonu. Zato prosim, da mi ob prijavi posredujete svoj kontakt.
  • ŽUPNIK NA DUHOVNIH VAJAH: Od nedelje 22.oktobra popoldne pa do srede 25. oktobra popoldne sem odsoten, ker sem na duhovnih vajah. V nujnem primeru me lahko pokličeta na 041/615 838 ali se  se obrnite na župnika v Postojni.
  • MARJANSKI KOLEDAR: Na razpolago je nekaj izvodov marjanskega koledarja. Cena koledarja je 3 €. Dobite ga po maši pri župniku.
  • PRIROČNIK ZA STARŠE BIRMANCEV: Program IZBRANI, po katerem se pripravljamo z mladimi iz 7. in 8 r. na sveto birmo, ima tudi priročnik za starše. Namenjen je seznanjanju staršev z vsebino in načinom priprave na birmo in temu, da se tud strši aktivno vključite v pripravo. Priročnik je brezplačen in ga dobite pri župniku. Hvala vsem, ki ste ga že prevzeli, ostale prosim, da to storite čimprej.
  • ČIŠČENJE ŽUPNIJSKE CERKVE IN VEROUČNIH PROSTOROV PRI FARI: Čiščenje in krašenje župnijske cerkve pri Fari poteka po pripravljenem seznamu. Vsem, ki vrsto let vestno in požrtvovalno skrbite za čiščenje in krašenje cerkve pri Fari se najlepše zahvaljujem in vas prosim za sodelovanje tudi v prihodnje. Dosedanji spored čiščenja in krašenja cerkve pri Fari bo spremenjen le v toliko, da bodo vsak drugi vikend v mesecu za to poskrbeli starši veroučencev.
    Župnijska cerkev je naš skupni dom, zato je prav, da pri čiščenju in krašenju župnijske cerkve sodeluje več župljanov. Na začetku letošnjega katehetskega leta smo se na srečanju staršev odločili, da k čiščenju in krašenju povabimo nove sodelavce in sodelavke. V ta namen je bil sprejet predlog, da prosimo in povabimo starše posameznih razredov, da enkrat mesečno skupaj poskrbite za čiščenje tako veroučnih prostorov kot tudi za čiščenje in krašenje v župnijski cerkvi. Za čiščenje boste poskrbeli starši posameznega veroučnega razreda vsak drugi vikend v mesecu. Starši, ki imate otroke v več razredih, se sami odločite v kateri skupini boste enkrat sodelovali pri čiščenju. Starši z ubeljskega dela župnije skrbite za čiščenje na Ubeljskem. Spored čiščenja in krašenja pri Fari je v priponki teh oznanil.
  • JESENSKE DELAVNICE NA ŠGV: Na Škofijski gimnaziji v Vipavi vabijo v ponedeljek 30.10.2023 učence 7. 8. in 9. razreda OŠ na jesenske delavnice, ki bodo potekale v dveh sklopih: od 9 h do 10.45 h in od 11.15 h do 13 h. Prijavite se na: www.sgv.si
  • MOLITVENI NAMENI V OKTOBRU 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da: »Molimo za Cerkev, da bi sprejela poslušanje in dialog kot način življenja na vseh ravneh in se pustila voditi Svetemu Duhu na obrobja sveta«
  • Župnik prosi, da molimo: » Molimo, da bi v župniji znali čimbolj sodelovati in spodbujati vse tisto, kar nas povezuje ter prinaša Božji blagoslov vsem.«
  • ZAHVALA: V oktobru smo v naši župniji, s pomočjo sodelavk ŽK zbrali 904 kilograme hrane in drugih potrebščin, za ljudi v stiski. Pri Fari ste darovali in zbrali 653 kg hrane, na Ubeljskem pa 251 kg. Hvala vsem dobrotnikom in Bog povrni. Hvala tudi za prevoz v skladišče Karitas v Postojni.
  • NAŠI POKOJNI: V četrtek, 19.10.2023, smo se s sveto mašo v cerkvi na Ubeljskem in nato na pokopališču poslovili od + Nade Grossi, z Razdrtega. Pokojno in njene domače priporočam v molitev.