Avtor: Avtor Objavljeno: 29. 10. 2023

VSI SVETI

Ubeljsko ob 9 h: za vse župljane, Blagoslov grobov

Fara ob 10.30 h: za + Svetko Gregorič, + Ivan Mavrič in

+ Franc Lavrenčič, Goriče 9; Blagoslov grobov. Ob 18 h molitev na ubeljskem pokopališču, ob 19 h pri Fari.

Spomin vernih rajnih

Job

Rakulik ob 16 h: za vse verne rajne; Blagoslov grobov

Šmihel – sv. Jurij ob 17 h: po namenu sv. očeta;

Blagoslov grob.

Viktorin Ptujski

Ubeljsko ob 18 h: za vse pokojne duhovnike, župnike in kaplane, ki so delovali na Ubeljskem in pri Fari

Karel Boromejski

Fara ob 18 h: po namenu, Landol

Zaharija in Elizabeta

Zahvalna nedelja

Ubeljsko ob 9.00: za vse župljane

Fara ob 10.30: + Erika Počkar in +Roman Vidmar, Hrašče 108

• DEKANIJSKO ROMANJE NA BREZJE: V nedeljo, 29.10.2023 popoldne je dekanijsko romanje na Brezje. Avtobus bo začel pobirati romarje ob 13 h na avtobusni postaji pri Bolku, nato v Landolu, Šmihelu, Hruševju in na Ubeljskem. Ker je do sedaj prijavljenih 31 romarjev, je na avtobusu je še precej prostora, zato se lahko še prijavite. Na romanju je lepa priložnost, da opravite sveto spoved in tako lažje prejmete popolni odpustek  za pokojne v prvem tednu novembra.
  • MISEL TEDNA: »Smrt je konec človekovega zemeljskega romanja, čas milosti in usmiljenja, ki nam ga Bog podarja zato, da bi uresničil svoje zemeljsko življenje  po božjem načrtu in izvršil odločitev glede svoje dokončne usode. »Po dovršitvi le enkratnega teka  našega zemeljskega življenja«, se ne bomo nič več vrnili v druga zemeljska življenja. »Ljudem je določeno enkrat umreti.« (Heb 9,27). Nikakršne »reinkarnacije« (zopetnega utelešenja) ni po smrti.
  • Cerkev nas spodbuja, naj se pripravimo na uro svoje smrti. (»Nagle in neprevidene smrti, reši nas o Gospod«: litanije vseh svetnikov), naj se obračamo k božji Materi, da bi prosila za nas »ob naši smrtni uri« (molitev Zdrava, Marija) in naj se izročamo svetemu Jožefu, zavetniku za srečno smrt. (KKC 1013 in 1014)
  • S svojo smrtjo in vstajenjem nam je Jezus Kristus  »odprl« nebesa. Življenje blaženih  obstoji v polni posesti sadov odrešenja, katero je izvršil Kristus, ki pridružuje svojemu nebeškemu poveličanju tiste, ki so verovali vanj in so ostali zvesti njegovi volji. Nebesa so blažena skupnost vseh, ki so popolnoma včlenjeni vanj. (KKC 1026).
  • MOLITEV ZA POKOJNE IN BLAGOSLOV GROBOV: Tako kakor je navada, bomo od 31. oktobra do 2. novembra, vsak dan darovali dve sveti maši za naše pokojne in blagoslovili pokopališča oz. grobove. Pokopališča in grobove bomo blagoslovili po maši. Iz cerkve se bomo napotili v sprevodu h križu na pokopališču, kjer bo skupna molitev, nato pa blagoslov posameznih grobov.
    Na pokopališču, ki je »Božja njiva,« se trudimo za zbranost in z molitvijo pokažimo ljubezen in spoštljiv odnos do pokojnih.
    Vaši darovi pri blagoslovu grobov so namenjeni svetim mašam za vse pokojne na posameznem pokopališču. Te mašne namene oddamo na škofijo, ki poskrbi, da bodo svete maše opravljene čimprej in da darove za maše dobijo tisti duhovniki, ki v svoji župniji nimajo dovolj mašnih namenov.
    Na praznik Vseh svetih, se bomo zvečer ob 18 h zbrali na Ubeljskem pokopališču k molitvi rožnega venca za pokojne, ob 19 h pa na pokopališču pri Fari. Zberemo se pri križu, v primeru slabega vremena pa bomo molili v cerkvi.
  • POPOLNI ODPUSTEK: V prvih osmih dneh novembra Cerkev naklanja popolni odpustek za vsak obisk pokopališča in molitev za rajne. Prav tako je popolni odpustek mogoče prejeti v vseh cerkvah in javnih kapelah 1. in 2. novembra ter na prejšnjo ali naslednjo nedeljo, če smo bili pri spovedi in obhajilu ter zmolimo po namenu svetega očeta  vero, očenaš in zdravamarijo.
    Popoln odpustek namenimo našim pokojnim, zato, da bi bili, če še potrebujejo očiščenje v vicah, čimprej deležni večne sreče v nebesih.
  • ZAHVALNA NEDELJA: Na zahvalno nedeljo se Bogu in ljudem zahvalimo za pridelke, sadove zemlje pa tudi človeškega dela, dobroto, radodarnost, medsebojno pomoč, sodelovanje, molitev, žrtve, trpljenje, ljubezen… Hvala vsem sodelavkam in sodelavcem v župniji, za zgled služenja in skrbi za skupno dobro. Bog povrni z večnimi darovi tudi vsem molivkam in molivcem in vsem dobrotnikom, ki skrbite in podpirate župnika.
  • MARJANSKI KOLEDAR: Na razpolago je nekaj izvodov marjanskega koledarja. Cena koledarja je 3 €. Dobite ga po maši pri župniku.
  • MOLITVENI NAMENI V NOVEMBRU 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da: »Molimo za papeža, da bi z izpolnjevanjem svojega poslanstva še naprej v veri s pomočjo Svetega Duha spremljal zaupano mu čredo.«
  • Župnik prosi, da molimo: »Molimo za vse pokojne, ki so se od nas poslovili in prosimo za razsvetljenja in moči, da bi naši župljani bolj skrbeli za prejem zakramentov v času starosti in bolezni..«
  • NAŠI POKOJNI: Na željo sorodnikov bo v ponedeljek, 30.10.2023, v ožjem krogu  pokopana pri Fari  + Silvana Grilj. Pokojno in domače priporočam v molitev.