Avtor: Avtor Objavljeno: 5. 11. 2023

Bogomir

Fara ob 17 h vaje za strežnike

Razdrto ob 18 h: za + Ivka Salopek, Razdrto 16, 30 dan

V zahvalo, Goriče 19 (oddana)

Teodor, Darko

Fara ob 18 h: za + Jože in Pavla Gruden in + Kovšca, Dilce 15

Leon Veliki

Ubeljsko ob 18 h: za + družina Premrl in + Ivan, MU 21

Razdrto ob 19 h: za + Rudi Čelhar, Razdrto 17, 30 dan

Fara ob 20 h srečanje mladih (9. r in srednješolci)

Martin, Davorin

Fara ob 18 h: za + Ksaverij Pavlovčič, druž. Gostinčič, Muhič in + Majda Geržina, Hruševje 22

Martinova nedelja

Ubeljsko ob 9 h: za župljane, Na VU ob 14 h krst:  Patrik

Fara ob 10.30 h: za + Ladislav  in družina Pavčič, Landol 45

Pri Fari po maši družabno srečanje ob godu sv. Martina

• MISEL TEDNA:  »V življenju mi ni nič podarjeno«, je zagotovo ena največjih laži sodobnega časa. Hvaležnost pomeni pomnožitev milosti, ki jih že prejemamo, nehvaležnost pa prinaša njihovo izgubo. Hvaležnost se poraja iz ljubezni in ponižnosti. Je tudi naš odgovor na neskončno Božjo dobroto in usmiljenje.
    Če se namreč zavedamo, da je vse, kar imamo, milost in dar, potem nam ne bo težko darovati del tega za skupne potrebe: za Cerkev, za uboge, za evangelizacijo, za potrebe župnije in tako dalje. Če to naredimo v veri in v svobodi, ne da bi prevladala preračunljivost, bo zagotovo v našem življenju prišel blagoslov. Imeti vero pomeni tudi tvegati, ne da bi vnaprej vedeli za rezultat. In kdor ima (hvaležnost), se mu bo dalo, kdor pa je nima, se mu vzame še to, kar misli, da ima.
    Dobrota obstaja. In če obstaja dobrota, tudi hvaležnost ni zaman. Ali kot pravi sv. Pavel: »Vsakdo naj da, kakor se je v srcu odločil, ne z žalostjo ali na silo, kajti Bog ljubi veselega darovalca.« (2Kor 9,7) Resnična hvaležnost namreč prinaša obilje in blagoslov. Že na tem svetu. Če ne verjamete, poskusite!
    Nikoli ne zaključi dneva
    in se ne ulezi k počitku,
    če se prej ne zahvališ Bogu
    za dan, ki ti je bil podarjen
    in za vse kar si v njem prejel.   (povzeto po Blagovesti)
  • ZAHVALNA NEDELJA: Na zahvalno nedeljo se Bogu in drug drugemu zahvalimo za vse dobro: za življenje, za čas, za družino, za starše, za brate in sestre, za prijatelje, za zdravje, za mir, za domovino, za hrano, za dobroto, za radodarnost, za medsebojno pomoč, sodelovanje, molitve, žrtve, tudi za preizkušnje, trpljenje, ljubezen…
    Hvala vsem dobrotnikom župnije,  sodelavkam in sodelavcem v župniji, za zgled služenja. Hvala vsem, ki ob svojem delu vedno najdete čas tudi za pomoč drugim in ne pozabite na potrebe Cerkve. Hvala za vašo požrtvovalnost in skrbi za skupno  dobro. Hvala za vaše molitve in skrita dobra dela.
    Dragi in dobri župljani, naj vam  Bog povrni z večnimi darovi za vse, kar dobrega naredite drug za drugega, za župnijo, za škofijo in vesoljno Cerkev, še posebej za misijone.
    Vsem dobrotnikom se v svojem imenu in v imenu škofije zahvaljuje tudi naš škof dr. Jurij Bizjak. Na prošnjo škofa Jurija so vaš darovi na zahvalno nedeljo namenjeni za vzdrževanje duhovniškega Petrovega doma v Šempetru.
  • PRAZNOVANJE ŽUPNIJSKEGA ZAVETNIKA SV. MARTINA: Glavni zavetnik naše župnije, sv. Martin goduje v soboto 11. novembra. Priporočili  se mu bomo in ga počastili  na Martinovo nedeljo, 12. novembra pri sveti maši ob 10.30 h pri Fari. Po sveti maši ste vsi povabljeni, da se ustavite pred cerkvijo na družabnem srečanju. V primeru slabega vremena bo druženje v prostorih gospodarskega poslopja.
    Prosim gospodinje, da poskrbite za pecivo in ga prinesete v župnišče.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI:  Za sveto spoved sem na razpolago pri Fari vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek pol ure pred sveto mašo. Po predhodnem dogovoru sem za sveto spoved vedno na razpolago tudi ob drugih dnevih.
  • MOLITVENI NAMENI V NOVEMBRU 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da: »Molimo za papeža, da bi z izpolnjevanjem svojega poslanstva še naprej v veri, s pomočjo Svetega Duha spremljal zaupano mu čredo«
  • Župnik prosi, da molimo: » Molimo za vse pokojne, ki so se od nas poslovili in prosimo za razsvetljenja in moči, da bi naši župljani bolj skrbeli za prejem zakramentov v času starosti in bolezni..«
  • ČIŠČENJE IN KRAŠENJE PRI FARI: V priponki teh oznanil je nekoliko spremenjen spored za čiščenje in krašenje župnijske cerkve sv. Martina pri Fari in za čiščenje veroučnih prostorov. V seznam smo vključili starše otrok, ki obiskujejo župnijsko katehezo (verouk). Straši boste vsak drugi vikend poskrbeli za čiščenje in krašenje cerkve in za čiščenje veroučnih prostorov. Že vnaprej hvala za vašo pomoč in sodelovanje v župniji.
  • VAŠI DAROVI: Ob pogrebu + Nade Grossi ste darovali za cerkev sv. Urha na Ubeljskem 785,00 €. Hvala vsem in Bog povrni.
  • Ob blagoslovu grobov ste darovali za maše za pokojne na pokopališču na Razdrtem 385,90 €, na Ubeljskem 997,00, v Brinju 195,70 €, pri Fari 777,65  €, v Rakuliku 124,00 €, v Šmihelu – sv. Jurij 221,07 €. Hvala za vse vaše darove.
  • ZAHVALA: Hvala možem in fantom za popravilo razsvetljave v cerkvi na Ubeljskem. Še posebej hvala Rihardu Blažek za nabavo in zamenjavo pregorelih reflektorjev.
    Velika zahvala Milošu Debevec za ves trud pri popravljanju centralne kurjave v župnišču in cerkvi pri Fari.