Avtor: Avtor Objavljeno: 26. 11. 2023

+ sestre Furlan, VU 4a

Filemon

Romanje sodelavcev Karitas na Ponikvo

Za + Ivana in Jakob Mejak, Goriče 19 (maša ne bo v župniji)

Andrej, ap.

Fara ob 18 h: za + Angela, Marjan in Miran Mozetič, Landol 41

Fara ob 18.30 h sestanek ŽGS

Karel de Foucauld

Ubeljsko ob 18 h: za + Jožefa in Alojz Brezec, VU 8

Srečanje mladih ob 20 h pri Fari

Vivijana

Prva sobota

Studenec ob 17 h: + Slavko in družina  Konobelj, Studenec 24

1. ADVENTNA NEDELJA

Nedelja Karitas

Frančišek Ksaver

Ubeljsko ob 9.00: za župljane;
Blagoslov adventnih vencev in Marijinih podob

Fara ob 10.30: za + Frančiška Ženko in Karel in Frančiška Matuš;
Blagoslov adventnih vencev in Marijinih podob

• MISEL TEDNA: V nedeljo, 26.novembra obhajamo 38. svetovni dan mladih. Papež Frančišek je ob tej priložnosti mladim napisal poslanico, ki nosi naslov: »Veseli v upanju«. Papež mladim med drugim pravi:
    »Vi, mladi, ste namreč veselo upanje Cerkve in človeštva, ki je vedno na poti. Rad bi vas prijel za roko in skupaj z vami prehodil pot upanja. Rad bi govoril z vami o našem veselju in upanju, pa tudi o žalosti in tesnobi naših src in človeštva, ki trpi (prim. Pastoralna konstitucija Veselje in upanje, 1). V teh dveh letih priprave na jubilej bomo najprej premišljevali ob izrazu »Veseli v upanju« (Rim 12,12), da bi potem poglobili izraz preroka Izaija: »Tisti, ki zaupajo v Gospoda, hodijo, pa ne omagajo« (prim. Iz 40,13).
    Od kod prihaja to upanje?
    »Veseli v upanju« (Rim 12,12) je spodbuda sv. Pavla skupnosti v Rimu, ki se nahaja v obdobju hudega preganjanja. Dejansko »veselje v upanju«, ki ga oznanja apostol, izvira iz Kristusove velikonočne skrivnosti, iz moči njegovega vstajenja. Ni sad človeškega prizadevanja, umskih sposobnosti ali umetnosti. To je veselje, ki izhaja iz srečanja s Kristusom. Krščansko veselje prihaja iz Boga samega, iz spoznanja, da nas On ljubi.
    Dragi mladi. Ne bojte se z vsemi deliti upanje in veselje vstalega Kristusa! Varujte iskro, ki je zažarela v vas, a istočasno jo podarjajte. Spoznali boste, da bo rasla!«
  • TEDEN KARITAS:  V zadnjem tednu cerkvenega leta obhajamo v Cerkvi »teden Karitas«. V tednu Karitas nas bo letos nagovarjalo geslo: Upanje za vse«. Drug drugemu vlivamo upanje in zaupanje, da obstajajo rešitve za izzive, probleme in težave.
    Karitas v mnoge družine prinaša upanje v obliki hrane, plačila položnic, z nakupom šolskih potrebščin in kurjave. Pogovor in skupno iskanje rešitev pa je spodbuda in pomoč na poti v samostojnost.
    Hvala vsem sodelavkam in sodelavcem Karitas, še posebej vsem, ki se na tem področju trudite v naši domači župniji.
  • ZBIRANJE ZA KARITAS: Župnijska Karitas Hrenovice se je že v lanskem letu povezala z Društvom prostovoljcev Vincencijeve zveze, ki upravlja zavetišče in dnevni center za brezdomce v Ljubljani. V lanskem letu smo bili vsi skupaj zelo, zelo radodarni. Iz srca so nam bili hvaležni. Letos ponovno trkamo na vaša srca. Potrebujejo oblačila, obutev, spodnje perilo, nogavice, šale, kape, rokavice,  pasove, posteljnino, odeje, blazine...( še najbolj jim primanjkuje moških in zimskih oblačil ). Vsako stvar bodo tudi letos z veseljem sprejeli, saj je pred vrati zima in vedno več ljudi potrebuje pomoč.
    Pred vhodom v cerkev ( pod zvonikom) v Hrenovicah bo v času  od nedelje 26. 11. do ponedeljka 4.12..2023  postavljena škatla z napisom, v katero boste lahko odložili kadarkoli stvari, za katere se boste odločili, da jih lahko podarite. Predvsem v pred adventnem času bodimo radodarni. Razveselimo ljudi s stvarmi, ki nam mogoče več ne služijo, so še uporabne in nam ležijo v omarah.
  • ZAČETEK ADVENTNEGA ČASA: Pripravo na praznovanje Jezusovega rojstva bomo začeli na prvo adventno nedeljo. To nedeljo v cerkev prinesite adventne vence, ki jih bomo blagoslovili skupaj z Marijinimi podobami. Dogovorite se po kakšnem vrstnem redu bodo po vaših domovih potovale podobe Svetogorske Matere Božje in kdo jo bo prvi vzel domov. Poskrbite, da bo prišla do vseh, ki to želijo.
  • SESTANEK ŽGS: Člane ŽGS vabim, da se v četrtek, 30.11.2023 ob 18.30 h srečamo na sestanku, ki bo v župnišču pri Fari.
  • OBISK STAREJŠIH IN BOLNIH PRED BOŽIČEM: Na prvi petek v decembru ne bom obiskal bolnih in starejših, ker bom to naredil v petek, 15.12.2023, pred božičnimi prazniki.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI:  Za sveto spoved sem na razpolago pri Fari vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek pol ure pred sveto mašo. Po predhodnem dogovoru sem za sveto spoved vedno na razpolago tudi ob drugih dnevih.
  • MOLITVENI NAMENI V DECEMBRU 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da: »Molimo, da bi bile invalidne osebe v središč pozornosti družbe in da bi institucije spodbujale vključitvene programe, ki bi cenili njihovo dejavno udeležbo«
  • Župnik prosi, da:» V adventnem času molimo za ljudi, ki jih slepi kratkotrajni blišč, površno veselje in pokvarljiva sreča, da bi v Jezusu, ki je prava Luč, odkrili to kar v globini svojega srca išče vsak človek.«