Avtor: Avtor Objavljeno: 3. 12. 2023

Loretska Mati Božja

Ubeljsko ob 9 h: za župljane

Fara ob 10.30 h: za + Doles, Landol 21

• MISEL TEDNA: ADVENT IN PRIPRAVA NA BOŽIČ V VAŠI DRUŽINI:

Advent je latinska beseda in pomeni prihod. V adventnem času se kristjani pripravljamo na najpomembnejši prihod v človeški zgodovini, prihod Boga, ki je v Jezusu Kristusu postal človek, zato, da bi mi lahko postali božji otroc.

Jezusov prvi prihod med nas se je zgodil v preprosti nazareški družini, zato je najboljša priprava na Jezusov prihod, v družini.

Trgovci imenujejo zadnji mesec v letu »čarobnem mesecu« ali »veseli december«, ker si veselo manejo roke ob nakupovalni mrzlici in iskanju daril.

Predlagam in prosim zlasti starše, da si vsak dan adventa vzemite 5 minut časa za zbranost in molitev v družini. V družini se dogovorite, kdaj se boste pod večer zbrali ob adventnem vencu. V pomoč pri molitvi vam je lahko adventni koledar, ki so ga dobili otroci. V svojo družino z veseljem sprejmite Jezusovo mamo Marijo oz. njeno podobo. Marija je najboljša učiteljica, kako pričakovati Jezusa.

V pomoč vam bo lahko tudi molitev, ki jo najdete na zadnji strani Družine. Lahko se tudi odločite, da boste v adventu vsak dan zmolili za enega člana vaše družine, ali za ljudi ki so v stiski in potrebujejo razsvetljenje in pomoč. Bodite iznajdljivi.

Brez trenutkov zbranosti, molitve in povezanosti z Bogom ter med seboj, obstaja nevarnost, da bomo Jezusovo rojstvo praznovali zgolj kot trgovci z darili, prižigalci lučk ali kot kuharski mojstri.

• MOLITEV NA ZAČETKU ADVENTA: » Pridi in se rodi v nas, izvir življenja, pridi in nas osvobodi, knez miru. Pridi in nas opraviči, začetek pravičnosti, pridi in nas vzdigni, Otrok Najvišjega. Pridi in nas razsvetli, luč svet. Pridi in vse prenovi, Jezus, Božji Sin. (D.Rimaud) iz Družine št: 48/23.

• PRIPRAVA ADVENTNIH VENČKOV: V petek, 1.12.2023 ste otroci in starši povabljeni v župnišče pri Fari, kjer boste skupaj izdelovali adventne venčke. Hvala vsem, ki ste dali to pobudo in vsem, ki boste sodelovali. V nedeljo 3.decembra ste vsi povabljeni, da adventne vence prinesete k blagoslovu v cerkev.

• ADVENTNA SPOVED ZA OTROKE: Mladi in otroci bodo v tem in prihodnjem tednu imeli spoved pred božičnimi prazniki.

• SVETI MIKLAVŽ V NAŠI ŽUPNIJI: Sv. Miklavž bo v naši župniji otroke obiskal v torek, 5. decembra 2023, po večerni maši, ki bo ob 17 h pri Fari. Na srečanje z sv. Miklavžem vabimo otroke, ki še ne hodijo v šolo in tiste, ki hodite v šolo, do vključno 5 razreda.

• ZAKONSKI JUBILANTI: Vse zakonske pare, ki ste v letošnjem letu obhajali okrogle jubileje (10, 20, 30, 40, 50, 60 let) skupnega zakonskega življenja prosim, da mi to sporočite najpozneje do 16.12.2023. Skupna sveta maša za zakonske jubilante, pri kateri se bomo Bogu in drug drugemu zahvalili in prosili za Božje varstvo in blagoslov, bo v soboto, 23.12.2023 ob 17 h pri Fari.

• DAN ODPRTIH VRAT NA ŠGV: Škofijska gimnazija Vipava vabi vse zainteresirane učence in njihove starše na dan odprtih vrat, ki bo v soboto, 9. 12. 2023, s pričetkom ob 9.00. Sodelovali bodo lahko pri uri pouka ter raznih dejavnostih in se srečali z dijaki ter zaposlenimi. Predstavili jim bodo tudi dijaški dom.

• OBISK STAREJŠIH IN BOLNIH PRED BOŽIČEM: Na prvi petek v decembru ne bom obiskal bolnih in starejših, ker bom to naredil v petek, 15.12.2023, pred božičnimi prazniki.

• OBISK IN BLAGOSLOV DRUŽIN: V adventnem in božičnem času bom začel z obiskom in blagoslovom družin. Najprej bom obiskal družine otrok, ki obiskujejo 1. razred župnijske kateheze. Prednostno bom obiskal tiste družine, pri katerih še nisem bil. Za obisk se bom predhodno najavil in dogovoril s straši.

• PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Za sveto spoved sem na razpolago pri Fari vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek pol ure pred sveto mašo. Po predhodnem dogovoru sem za sveto spoved vedno na razpolago tudi ob drugih dnevih.

• NOV SPORED ZA BLALKE IN BLALCE BOŽJE BESEDE NA UBELJSKEM: V priponki najdete spored za branje Božje besede v decembru 2023, na Ubeljskem. Hvala ga. Karmen za pripravo sporeda.

• MOLITVENI NAMENI V DECEMBRU 2023:

• Papež Frančišek prosi, da: »Molimo, da bi bile invalidne osebe v središč pozornosti družbe in da bi institucije spodbujale vključitvene programe, ki bi cenili njihovo dejavno udeležbo«

• Župnik prosi, da molimo:» Molimo za ljudi, ki jih slepi blišč, površno veselje in hitro pokvarljiva sreča, da bi v Jezusu, ki je prava Luč, odkrili to kar v globini svojega srca išče vsak človek. .«