Avtor: Avtor Objavljeno: 10. 12. 2023

Razdrto ob 18 h: za vse pokojne Simončič, Razdrto 8

Devica Marija iz

Guadalupe

Ubeljsko ob 16.30 h spoved za 7. in 8. r.

Ubeljsko ob 18 h: za + Marija Ženko, ( ga. Anita)

Fara ob 18.30 h biblična skupina

Sv. Lucija

Fara ob 18 h: za + Peter Vadnal, Studenec 15

Janez od Križa

Fara ob 18 h: za + Ivanka Čuk, Dilce

Marija Krizina Bojanc in druge drinske mučenke

Dopoldne obisk bolnih in starejših pred božičnimi prazniki

Fara ob 17 h za: + Franc Bizjak, Hrašče 55   8 dan

Ubeljsko ob 18 h: za + družina Kristan in Jager, Mala Brda 7

Adela

Začetek božične devetdnevnice

Fara ob 18 h: za Jure, Bruno in Nada Grossi, Hrenovice 4

Ob 19 h srečanje s člani ŽGS

3. ADVENTNA NEDELJA

Ubeljsko ob 9.00: za + Elka in Ludvik Stegel, Brezje 7

Fara ob 10.30: za župljane, Luč miru iz Betlehema

Fara ob 14.00 spoved pred božičnimi prazniki

• SPOVED PRED BOŽIČNIMI PRAZNIKI: Ker je letos na 4. adventno nedeljo že prvi sveti večer, bo adventno spovedovanje po župnijah prej kot običajno. Na Ubeljskem bo na razpolago tuj spovednik  na 2. adventno  nedeljo, 10.12.2023 ob 14 h, nato bo šel na  Razdrto, kjer bo na razpolago za spoved ob 15 h. Spovedoval bo g. Marjan Škvarč iz Pivke.
    Pri Fari bo spoved pred božičnimi prazniki v nedeljo 17.12.2023 od 14 h dalje. Spovedovala bosta g. Jože Jakopič iz Slavine in g. Zdenko Štrukelj iz Košane.
    Nekaj priložnosti za spoved pred božičnimi prazniki bo še v Postojni, v tednu po 3. adventni nedelji.  Duhovniki vse vernike prosimo, da s spovedjo ne odlašate na zadnje dneve pred Božičem, ko imamo duhovniki največ dela.
  • OBISK STAREJŠIH IN BOLNIH PRED BOŽIČEM: Bolne in starejše, ki za božične praznike ne morejo v cerkev bom obiskal na domu v petek, 15.12.2023. Prosim, če mi sporočite, če še kdo želi, da ga obiščem. Z veseljem bom prišel.
  • MOLITEV ZA DRUGI ADVENTNI TEDEN: Jezus, ti si Luč sveta. Rad bi, da tvoja luč veselja, ljubezni, življenja in odpuščanja posveti tudi v moje življenje. Pomagaj mi, da bom za tvoj rojstni dan pripravljen in da te bom sprejel s čistim srcem. Naj tvoja odpuščajoča ljubezen v zakramentu svete spovedi očisti in prenovi mojo dušo in mi podeli novih moči v hoji za Teboj. Pridi Gospod Jezus in v mojem življenju naredi prostor luči, veselja in odrešenja. Amen.
  • BLAGOSLOV KADILA NA 3. ADVENTNO NEDELJO: Na 3. adventno nedeljo bomo blagoslovili kadilo, ki ga boste lahko uporabili za blagoslov doma in družine na vse tri svete večere. Kdor želi dobiti kadilo skupaj s tremi ogeljčki, naj ob izhodu iz cerkve, v nedeljo, 10.12.2023 po maši pove  mladim, ki jih bom prosil, da bodo zbirali prijave. Cena kadila skupaj z 3 ogeljčki, je 2,70 €. Prosim, če znesek poravnate ob naročilu ali pa na 3. adventno nedeljo, ko boste lahko naročeno prevzeli.
  • LUČ MIRU IZ BETLEHEMA: Na 3. adventno nedeljo, 17.12.2023 bodo skavti in skavtinje prinesli »luč miru iz Betlehema«. Dobili jo boste pred mašo ali po maši. Kdor ima doma steklene lončke iz prejšnjih let, naj jih prinese s seboj. Na ta način boste poskrbeli za manj odpadkov in čistejše okolje.
  • ZAČETEK BOŽIČNE DEVETDNEVNICE: V soboto, 16.12.2023 bomo začeli »božično devetdnevnico. Lepo vabljeni vsi, še posebej otroci. Za udeležbo in sodelovanje pri devetdnevnici bodo otroci na koncu devtdnevnice prejeli nagrado: ovčko oz. pastirčka.
  • OBISK IN BLAGOSLOV DRUŽIN:  V adventnem in božičnem času bom začel z obiskom in blagoslovom družin. Najprej bom obiskal družine otrok, ki obiskujejo 1. razred župnijske kateheze. Prednostno bom obiskal tiste družine, pri katerih še nisem bil. Za obisk se bom predhodno najavil in dogovoril s straši.
  • KVATRNA NEDELJA: Četrta adventna nedelja je kvatrna. Vaši darovi so to nedeljo  namenjeni za nove duhovne poklice, za vzdrževanje bogoslovcev in pomoč duhovnikom.
  • MIKLAVŽ NA UBELJSKEM: Na Ubeljskem bo Miklavž obiskal otroke v nedeljo 10.12.2023 ob 17 h.
  • ZAKONSKI JUBILANTI: Vse zakonske pare, ki ste v letošnjem letu obhajali okrogle jubileje (10, 25, 30, 40, 50 let) skupnega zakonskega življenja prosim, da mi to sporočite najpozneje do 16.12.2023. Skupna sveta maša za zakonske jubilante, pri kateri se bomo Bogu in drug drugemu zahvalili in prosili za Božje varstvo in blagoslov, bo v soboto, 23.12.2023 ob 17 h pri Fari.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI:  Za sveto spoved sem na razpolago pri Fari vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek pol ure pred sveto mašo. Po predhodnem dogovoru sem za sveto spoved vedno na razpolago tudi ob drugih dnevih.
  • MOLITVENI NAMENI V DECEMBRU 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da: »Molimo, da bi bile invalidne osebe v središč pozornosti družbe in da bi institucije spodbujale vključitvene programe, ki bi cenili njihovo dejavno udeležbo«
  • Župnik prosi, da molimo:» Molimo za ljudi, ki jih slepi blišč, površno veselje in hitro pokvarljiva sreča, da bi v Jezusu, ki je prava Luč, odkrili to kar v globini svojega srca išče vsak človek. .«
  • ZAHVALA: Miklavžu in vsem njegovim pomočnikom in pomočnicam, ki ste mu pomagali pri pripravi in delitvi darov pri Fari, se lepo zahvaljujem. Hvala tudi vsem mladim, ki ste  se potrudili in skupaj z Miklavžem razveselili otroke.