Avtor: Avtor Objavljeno: 17. 12. 2023

Prvi sveti večer

Ubeljsko ob 9.00: za + Malči Stegel in Ivan

Fara ob 10.30: za župljane

Prvi sveti večer, blagoslov jaslic, doma in družine

Ubeljsko ob 22.00:  v dober namen za C.S. Ofer

Fara ob 24.00: za duhovne poklice; Ofer za potrebe župnije

• SPOVED PRED BOŽIČNIMI PRAZNIKI PRI FARI:
    V cerkvi pri Fari bo priložnost za spoved pred božičnimi prazniki na 3. adventno nedeljo, 17.12.2023, od 14 h dalje. Na razpolago bosta dva tuja spovednika.
    Odprite vrata svojega srca Jezusu in ga prosite, da po zakramentu svete spovedi vstopi in vam prinese odpuščanje, veselje, mir in svoj božični blagoslov.
  • ZAČETEK BOŽIČNE DEVETDNEVNICE: V soboto, 16.12.2023 bomo začeli božično devetdnevnico. Namen božične devetdnevnice je poglobljena priprav na Jezusov prihod v božičnih praznikih. Lepo vabljeni vsi, še posebej otroci. Za udeležbo in sodelovanje pri devetdnevnici bodo otroci na koncu devtdnevnice prejeli nagrado: ovčko oz. pastirčka.
  • BLAGOSLOV KADILA NA 3. ADVENTNO NEDELJO: Na 3. adventno nedeljo bomo pri maši blagoslovili kadilo.. Po maši ga bodo mladi razdelili tistim, ki ste ga preteklo nedeljo naročili. Na razpolago bo par paketkov več kot je bilo naročil, tako da ga lahko še kdo vzame.
  • LUČ MIRU IZ BETLEHEMA: Skavti in skavtinje nam bodo na 3. adventno nedeljo prinesli »luč miru iz Betlehema«. Dobili jo boste po maši. Kdor ima doma steklene lončke iz prejšnjih let, naj jih prinese s seboj. Na ta način boste poskrbeli za manj odpadkov.
  • DRUŽINSKO BOGOSLUŽJE NA PRVI SVETI VEČER:  Letos bo prvi sveti večer v nedeljo, 24.12.2023. Pomembno je, da se v družini pravočasno dogovorite in pripravite na bogoslužje pri katerem boste na sveti večer blagoslovili jaslice, vašo družino in dom. Dogovorite se, kdaj se boste zbrali in kako bo potekalo bogoslužje. Razdelite si vloge, kdo za kaj poskrbi. V prilogi teh oznanil imate preprost predlog za družinsko bogoslužje na prvi sveti večer, ki vam je lahko v pomoč [tukaj].
  • ŽUPNIJSKA KATEHEZA IN PRIPRAVA NA BOŽIČ: S katehistinjami smo se dogovorili, da v zadnjem tednu pred Božičem otroci in mladi ne  bodo imeli redne župnijske kateheze. Namesto tega naj se udeležujejo božične devetdnevnice. Vse lepo vabimo, da se po svojih močeh res potrudite.
  • POSTAVITEV JASLIC V CERKVI: Prosim skupino sodelavcev, ki se vsako leto potrudite in  postavite jaslic v cerkvi na Ubeljskem in pri Fari, da se dogovorite, kdaj boste postavili jaslice v cerkvi. Hvala vsem ki ste poskrbeli za mah.
  • MOLITEV TRETJEGA ADVENTNEGA TEDNA:
    Hrup in naglica nas vznemirja in utesnjuje. Tišina in mir nas osvobajata. Kjer besede utihnejo, se začne poslušanje. Gospod Jezus, ti si učlovečena Beseda, ki nam govori besede življenja, miru in veselja. Pomagaj nam da te bomo radi poslušali, slišali in sprejeli.
  • OBISK IN BLAGOSLOV DRUŽIN:  V adventnem in božičnem času bom začel z obiskom in blagoslovom družin. Najprej bom obiskal družine otrok, ki obiskujejo 1. razred župnijske kateheze. Prednostno bom obiskal tiste družine, pri katerih še nisem bil. Za obisk se bom predhodno najavil in dogovoril s straši.
  • KVATRNA NEDELJA: Četrta adventna nedelja je kvatrna. Vaši darovi so to nedeljo  namenjeni za nove duhovne poklice, za vzdrževanje bogoslovcev in pomoč duhovnikom.
  • ZAKONSKI JUBILANTI: Vse zakonske pare, ki ste v letošnjem letu obhajali okrogle jubileje (10,15,20, 25, 30, 35,40, 45, 50 let) skupnega zakonskega življenja prosim, da mi to sporočite najpozneje do 16.12.2023. Skupna sveta maša za zakonske jubilante, pri kateri se bomo Bogu in drug drugemu zahvalili in prosili za Božje varstvo in blagoslov, bo v soboto, 23.12.2023 ob 17 h pri Fari.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI:  Za sveto spoved sem na razpolago pri Fari vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek pol ure pred sveto mašo. Po predhodnem dogovoru sem za sveto spoved vedno na razpolago tudi ob drugih dnevih.
  • MOLITVENI NAMENI V DECEMBRU 2023:
  • Papež Frančišek prosi, da: »Molimo, da bi bile invalidne osebe v središč pozornosti družbe in da bi institucije spodbujale vključitvene programe, ki bi cenili njihovo dejavno udeležbo«
  • Župnik prosi, da molimo:» Molimo za ljudi, ki jih slepi blišč, površno veselje in hitro pokvarljiva sreča, da bi v Jezusu, ki je prava Luč, odkrili to kar v globini svojega srca išče vsak človek. .«
  • ZAHVALA: Lepo se zahvaljujem vsem, ki ste nabrali in prinesli mah za jaslice v cerkvi, tako na Ubeljskem kot pri Fari.