Avtor: Avtor Objavljeno: 24. 12. 2023

SVETA DRUŽINA

Silvester, Silvo

Ubeljsko ob 9.00: za + starši Premrl in Fabčič, VU 29

Fara ob 10.30: za župljane in v zahvala za vse dobrote in milosti iztekajočega se leta;   Drugi sveti večer

• BOŽIČNA IN NOVOLETNA VOŠČILA: »Dete nam je rojeno, sin nam je dan. Oblast je na njegovih ramah, imenuje se: čudoviti svetovalec, močni Bog, Večni Oče, Knez miru«  (Iz 9,5).
    Naši slovenski škofje voščijo vsem državljanom naše domovine, dragim rojakom po svetu in vsem ki v različnih stiskah kličejo po Božji pomoči, da bi se okrepili in utrdili v prepričanju, da je Jezus Kristus učlovečeni Božji Sin, tisti most, ki edini zmore povezati  bregove in okope, ki smo jih zgradili drug proti drugemu. Samo po njem  z brega miru in večnosti priteka do nas hrana novega življenja, spoštovanja, odpuščanja in ljubezni.
    Kristus se je rodil za nas vse. Veselimo se!
    Tudi sam se pridružujem voščilu naših škofov in vsem župljanom voščim blagoslovljene, doživete in duhovno bogate božične praznike. Milost in odrešenjska ljubezen Jezusa Kristusa, ki je za nas in zaradi našega zveličanja postal človek, naj bo v teh dneh z vami vsemi in naj vas spremlja in podpira tudi v novem letu.
  • KVATRNA NEDELJA: Četrta adventna nedelja je kvatrna. Vaši darovi so to nedeljo  namenjeni za nove duhovne poklice, za vzdrževanje bogoslovcev in pomoč duhovnikom
  • MOLITEV ČETRTEGA ADVENTNTNEGA TEDENA: Gospod je že blizu, pridite molimo! Molimo za otroke, da bi bili deležni pristne človeške in krščanske vzgoje. Za mlade, da bi pri svojem odraščanju in vstopanju v svet odraslih ohranili vero in zaupanje v Boga. Za zakonce in starše, da bi se po svojih najboljših močeh trudili za ljubezen in zvestobo ter za lep zgled in družinsko vzgojo. Za starejše, bolne in onemogle, da bi darovali svoje preizkušnje in  trpljenje za rast Božjega kraljestva in za mir na svetu. Molimo za našo domovino Slovenijo, da bi si njeni voditelji in vsi  prebivalci prizadevali za sodelovanje, spravo, poštenost in pravičnost.
  • ŠTEFANOVO IN BLAGOSLOV KONJ V STRANAH: Na god sv. Štefana, 26.12.2023 bo maša ob 9 h v Stranah, po maši pa že tradicionalni blagoslov konj. Predlagam, da blagoslov poteka na igrišču, kjer je malo več prostora. Blagoslov bo predvidoma ob 9.40 h.
  • TRIKRALJEVSKA AKCIJA NA UBELJSKEM: Prosim strežniki na Ubeljskem, da skupaj s straši dogovorijo, kdaj bodo izvedli trikraljevsko akcijo. Prav je, da je v ekipi »treh kraljev« vsaj eden, ki je že sodeloval pri tem dobrodelnem dogodku, zato ker ve kako poteka. Vsem dobrotnikom in darovalcem trikraljevske akcije se že vnaprej lepo zahvaljujem za vaše darove, ki gredo za potrebe naših misijonarjev.
  • 1% DOHODNINE ZA POTREBE CERKVE: Naši škofje prosijo vse zaposlene, ki ste zavezanci za dohodnino, da namenite 1% dohodnine za različne vzgojne, dobrodelne, socialne in izobraževalne  programe, ki jih v pomoč ljudem izvajamo v župnijah, škofiji in na ravni celotne slovenske Cerkve. V ta namen so na polici za tisk zgibanke z potrebnimi informacijami in pa obrazec, ki ga izpolnite in oddate najpozneje do 31.12.2023 na Finančni urad Postojna, Tržaška cesta 1, p.p. 184, 6230 Postojna. Kdor sam ne določi komu bo namenil ta del dohodnine, to odločitev prepušča državi, da z njegovim denarje razpolaga po svoj.  Lepo prosim in zelo priporočam.
  • EVROPSKO NOVOLETNO SREČANJE MLADIH V LJUBLJANI: Gostiteljica 46. novoletnega Evropskega srečanja mladih (ESM) je letos prestolnica Slovenije. Srečanje se bo odvijalo od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024 v Ljubljani in njeni okolici. Namen srečanja je mlade spodbuditi, da poživijo svoje duhovno življenje ter postanejo nosilci miru, sprave in solidarnosti. Srečanja potekajo na »tezejski način« in prispevajo  k utrjevanje razumevanja, bratstva med narodi, zlasti pa med mladimi z različnih dežel in kultur. Koga zanima ta dogodek najde več informaciji na spletni strani: https//taizeljubljana.si/
  • OGLED JASLIC V CERKVI SV. MIHAELA V ŠMIHELU POD NANOSOM:
    Jaslice, ki so jih v podružni cerkvi sv. Mihaela v Šmihelu pod Nanosom postavili Gregor Samsa ter Anej in Jernej Premrl, si lahko ogledate, 25.12, 26.12., 30.12. in 31.12. ter 1. in 2.1.2024. Vsak dan je možnost ogleda med 15,h in 16 h. Lepo vabljeni.

Ø ZAHVALA:  Ob koncu leta se iz srca zahvaljujem vsem sodelavkam in sodelavcem v župniji. Veliko dobrega ste v letu, ki se izteka naredili za župnijo in v korist nas vseh. Hvala za vse predloge, pobude in veliko ur prostovoljnega in požrtvovalnega dela in pomoči na vseh področjih. Naj vas dobri Bog blagoslavlja, navdihuje in spodbuja tudi v novem letu. Hvala za vse molitve in darove ter prizadevanja za večjo povezanost in sodelovanje v naši župnijski skupnosti.

Ø »UPANJE ZA VSE« - geslo tedna Karitas v letu 2023. Prav to smo vsi župljan v letošnjem tednu KARITAS uresničili in dokazali, da skupaj zmoremo prižgati iskrico upanja prav vsakemu na tem svetu. HVALA, res iz srca. HVALA prav vsakem posebej, ki je karkoli daroval za potrebe Vincencijevega zavetišča. Zbrali smo zelo veliko oblek, obutve, posteljnine in ostalih stvari, ki smo jih izročili prostovoljcem zavetišča v Ljubljani. V imenu prostovoljcev Vincencijeve zveze in članov župnijske Karitas še enkrat HVALA VSEM.