Avtor: Avtor Objavljeno: 31. 12. 2023

Razdrto ob 9.00: v dober namen, Razdrto 1

Fara ob 10.30: za Božji blagoslov in varstvo v novem letu

Bazilij Veliki

Fara ob 18 h: za vse pokojne dobrotnike župnije (ustanovna)

Presveto Jezusovo ime

Ubeljsko ob 18 h: za žive in pokojne sorodnike

Angela Folinjska

Fara ob 18 h: za + Silva Gril, po namenu cerkvenih pevcev

Emilijana,

Milena

Prvi petek: dopoldne obisk bolnih in starejših na domu

Hrašče ob 18 h: za + Franc Bizjak, Hrašče 55, 30 dan

Tretji sveti večer

Gospodovo razglašenje

Gašper, Miha, Boltežar

SV. TRIJE KRALJI; Prva sobota

Ubeljsko ob 17 h: za + Sergej Stegel, MU 11

Fara ob 18 h: za + Jožef Cej, Hrenovice 12

NEDELJA JEZUSOVEGA KRSTA

Valentin,  Zdravko

Ubeljsko ob 9.00: za + Suša, Strane 25

Fara ob 10.30: za župljane;  Krst Ajde

Dekanijska božičnica ob 16 h v Šmihelu

• DRUGI  SVETI  VEČER: Kristjani na silvestrovo obhajamo drugi sveti večer, ko se Bogu in drug drugemu zahvalimo za vse prejete dobrote preteklega leta in prosimo za blagoslov in varstvo v novem letu. Pri družinskem bogoslužju je primerna ta molitev:
    Bog naš Oče, ob sklepu starega leta se ti iz vsega srca zahvaljujemo za vse prejete milosti in vsak trenutek življenja: srečen in manj srečen. Vse to darujemo tebi in te prosimo, blagoslovi nas, naše življenje in naš dom, da nas bo vse, kar se v njem dogaja in se bo dogajalo, vodilo k tebi. Po Kristusu, našem Gospodu. AMEN
  • NOVO LETO 2024: Vsem župljanom in ljudem dobre volje voščim zdravo, blagoslovljeno, milosti, razumevanja in dobrega sodelovanja polno novo leto 2024.
  • TRETJI SVETI VEČER IN PRAZNIK GOSPODOVEGA RAZGLAŠENJA. V naših krajih imenujemo praznik Gospodovega razglašenja tudi praznik Svetih treh kraljev. Praznik nas spominja, kako so modri z Vzhoda po dolgem iskanju našli in počastili novorojenega Odrešenika Jezusa in mu prinesli svoje darove: zlato, kadilo in miro. Pred tem praznikom obhajamo po naših domovih in družinah tretji sveti večer.  Pri družinskem bogoslužju in blagoslovu doma vam predlagam to molitev:
    Dobri Oče, rojstvo tvojega Sina nam je vlilo novih moči za vsakdanje življenje. Z zaupanjem zremo v prihodnost, saj verujemo, da nas spremlja tvoja ljubeča roka.
    Vodi nas, da te bomo iskali in ljubili z vsem srcem. Naj te naše besede, misli in dejanja slavijo in častijo.
    Prosimo te, blagoslovi naš dom, da bo naša vera trdna in močna, naša srca pa odprta vsem, ki nas potrebujejo.
    To te prosimo po Kristusu, našem Gospodu. AMEN.
  • OTROCI ZA OTROKE – ADVENTNA AKCIJA: Prosim otroke in starše, da otroke spomnite, da v soboto, 6.1.2024 pridejo k sveti maši in prinesejo svoje darove, ki so jih zbirali v adventnem času. Zbrani darovi so namenjeni za pomoč otrokom v različnih deželah po svetu, ki živijo v pomanjkanju. Že vnaprej iskrena hvala za vse vaše darove.
  • PRVI PETEK: Na prvi petek v januarju bom dopoldne obiskal bolne in starejše na domu. Vedno lahko prijavite še koga, ki želi, da ga obiščem.
  • ŽUPNIJSKA KATEHEZA: Po novoletnih praznikih začnemo v sredo z rednimi srečanji in župnijsko katehezo. Dobro je, če mladi in otroci prej pogledajo, če so naredili vse, kar je bilo dogovorjeno pri zadnjem srečanju pred božičnimi prazniki.
  • DEKANIJSKA BOŽIČNICA V ŠMIHELU: V nedeljo, 7. januarja 2024 je ob 16 h v Šmihelu pri Pivki dekanijska božičnica. Iz naše župnije bo sodeloval otroški zbor z Ubeljskega., ki ga vodi Zala Stegel. Lepo vabljeni.
  • NAMENI MOLITVE V JANUARJU 2024:
    • Papež Frančišek prosi, da molimo: »Da bi nam Božji Duh pomagal prepoznavati dar različnih karizem znotraj krščanskih skupnosti in odkrivati bogastvo različnih obrednih izročil v katoliški Cerkvi«.
    • Župnik prosi, da molimo: »Da bi med posamezniki, družinami in narodi zmagalo prizadevanje za razumevanje, sodelovanje in mir.«
  • VAŠI DAROVI: Na Božič ste pri polnočnici in dnevni maši darovali pri ofru za potrebe župnije: na Ubeljskem: 1509,50 €, pri Fari: 2427,16 €.
  • Koledniki so na Ubeljskem z vašo pomočjo in radodarnostjo zbrali za pomoč našim misijonarjem 739,24 €.  Vsem darovalcem in dobrotnikom iskrena hvala in Bog povrni!
  • ZAHVALA:  Iskrena hvala vsem, ki ste pomagali in sodelovali pri pripravi in postavitvi jaslic in božični okrasitvi v cerkvi na Ubeljskem in v župnijski cerkvi pri Fari. Hvala tudi kolednikom na Ubeljskem: Gregorju, Jakobu Matevžu, Jaku, Binetu in Luku ter njihovim staršem.