Avtor: Avtor Objavljeno: 6. 01. 2024

Nedelja verskega tiska

Ubeljsko ob 9.00. za župljane

Fara ob 10.30: za pokojne duhovnike

• ŽUPNIK JE BOLAN: Zardi okužbe s covidom ne bom maševal za vernike 6. 1.2024, na praznik Gospodovega razglašenja, na nedeljo Jezusovega krsta in v prihodnjem tednu, oz. dokler bom pozitiven.
    Na praznik Gospodovega razglašenja je maševal škofov tajnik, g. Blaž Lapanja, na nedeljo Jezusovega krsta (7. 1.) pa bo na Ubeljskem in pri Fari maševal generalni vikar, g. Slavko Rebec.
    V prihodnjem tednu bom maševal zasebno, brez prisotnosti vernikov, po namenih, ki so navedeni v oznanilih. Hvala za vaše razumevanje.
  • OTROCI ZA OTROKE – ADVENTNA AKCIJA: Prosim otroke in starše, da otroke spomnite, da v soboto, 6.1.2024  ali pa najpozneje v nedeljo 7.1.2024 prinesejo k sveti maši in položijo k jaslicam v cerkvi darove, ki so jih zbirali v adventnem času. Zbrani darovi so namenjeni za pomoč otrokom v različnih deželah po svetu, ki živijo v pomanjkanju. Že vnaprej iskrena hvala za vse vaše darove.
  • DEKANIJSKA BOŽIČNICA V ŠMIHELU: V nedeljo, 7. januarja 2024 je ob 16 h v Šmihelu pri Pivki dekanijska božičnica. Iz naše župnije bo sodeloval otroški zbor z Ubeljskega., ki ga vodi Zala Stegel, od Fare pa mladinski zbor, ki ga vodi Veronika Čuk. Lepo vabljeni
  • MESEC VERSKEGA TISKA: Januar je mesec verskega tiska, ko ste verniki naprošeni, da obnovite svojo naročnino na verski tisk. Zelo vam priporočam Družino in Ognjišče. Za duhovno poglobitev in rast pa Beseda med nami in Božje okolje.
  • NAROČILO MAŠNIH NAMENOV: V mesecu januarju 2024 je še kar nekaj prostih dni, ko nimam nobenega naročila za svete maše, zato vas prosim, da mi tisti, ki želite naročiti sv. maše v januarju to sporočite oz. napišete na e-naslov: vincencij.lapajne@rkc.si
  • NAMENI MOLITVE V JANUARJU 2024:
  • Papež Frančišek prosi, da molimo: »Da bi nam Božji Duh pomagal prepoznavati dar različnih karizem znotraj krščanskih skupnosti in odkrivati bogastvo različnih obrednih izročil v katoliški Cerkvi«.
  • Župnik prosi, da molimo: »Da bi med posamezniki, družinami in narodi zmagalo prizadevanje za sodelovanje, odpuščanje, ljubezen  in mir.«