Avtor: Avtor Objavljeno: 21. 01. 2024

Zaroka Marije in Jožefa

Šmihel ob 18 h: za + Gruden in + Jožef Debevec, Šmihel 19

Frančišek Saleški

Fara ob 18 h: za + Igor Gerželj (po namenu družine Verbič)

Fara ob 18.30 h srečanje s starši prvoobhajancev

Spreobrnjenje. ap. Pavla

Fara ob 18 h: za + Pavla in Jernej Kontelj, Hrašče 136

Timotej in Tit

Ubeljsko ob 18 h: za + Nada Grossi  (sorodniki iz  Štajerske)

Angela Merici

Fara ob 17 h vaje za strežnike

Ubeljsko ob 18 h: za + Aleksander Maver, Mala Brda 8

Tomaž Akvinski

Ubeljsko ob 9 h: za župljane

Fara ob 10.30 h: za + Adi Bajc, Hrenovice 23

• NEDELJA BOŽJE BESEDE: Danes, v nedeljo 21.1.2024, bo na Škofijski gimnaziji v Vipavi ob 15 h srečanje bralcev Božje besede, na katerem bo spregovoril dr. Alan Tedeško na temo preroka Amosa. Vsi ljubitelji Božje besede lepo vabljeni.
  • MOLITEV ZA EDINOST KRISTJANOV:
    Gospod Jezus, na večer preden si umrl za nas, si molil, da bi bili vsi tvoji učenci popolnoma eno, kakor Ti v Očetu in Oče v Tebi. Daj da bomo živo začutili, kako velika nezvestoba do Tebe je naša razdeljenost. Daj nam iskrenosti, da bomo priznali in obžalovali ravnodušnost, nezaupanje in medsebojno nenaklonjenost, ki se morda skrivajo v nas. Daj nam poguma, da bomo vse to izkoreninili. Nakloni nam, da se vsi zedinimo v Tebi, da bi se iz naših src in ustnic neprestano  dvigala Tvoja molitev za edinost kristjanov, kakršno ti hočeš. V tebi, ki si popolna Ljubezen, naj najdemo Pot, ki vodi do edinosti v poslušnosti Tvoji Ljubezni in Resnici. Amen.
  • NAROČANJE MAŠ IN DAROVI:  Lepo prosim, da mi pri naročanju maš ali oddaji različnih darov vedno napišete: 1. KDO naroča oz. daruje in 2. za kakšen NAMEN naroča ali daje dar. Vsako leto se zgodi, da v kuverti dobim dar  (denar) brez vsakega pojasnila, kdo ga daje in za kakšen namen ga daje. Tudi letos se je to že zgodilo. Hvala za upoštevanje in razumevanje.
  • SREČANJE STARŠEV PRVOOBHAJANCEV:  V sredo 24. januarja vabim starše letošnjih prvoobhajancev na srečanje, na katerem se bomo pogovorili o tem kako poteka priprava na prvo spoved in obhajilo in kdaj bodo otroci prejeli ta zakramenta.
  • TEČAJ PRIPRAVE NA ZAKON IN PRIPRAVA STARŠEV NA KRST OTROKA: V postojnski dekaniji vsako leto poteka priprava parov, ki se želijo cerkveno poročiti in  priprave staršev na krst njihovega otroka. Pari, ki se želite poročiti, morate tečaj opraviti pred poroko. Tečaj lahko opravite tudi izven dekanije, saj je zato dovolj različnih možnosti.
    Za krst prvega otroka je udeležba staršev na pripravi obvezna.
    Prvi termin priprave na zakon 2024 bo potekala v župnišču v Postojni v dveh vikendih:
    19. - 21. 1.,  in 26. - 28. 1., ob 16. uri. Drugi termin je: 1-2. marec in 8-10 marec ob 16h.  Tretji termin je: 7-8 junij in 13 – 16 junij 2024
    Priprava staršev za krst otroka: 3. februar, 10. februar in 17. februar ob 16 h . naslednji termin je : 4. maj, 11 maj in 18 maj 2023 ob 17 h. Srečanja potekajo v dvorani župnišča v Postojni.
  • ZGIBANKA VERA IN LUČ: Na polici za tisk so na razpolago zgibanke z informacijami o možnostih in pomoči, ki jih Cerkev nudi otrokom s posebnimi potrebami in njihovim staršem. Vzemite in še komu ponudite.
  • NEKAJ PODATKOV O VZDRŽEVALNIH IN OBNOVITVENIH DELIH V LETU 2023:
    Stroški za  2x popravilo hrenoviške kapelice so znašali 470 €. Kapelica je bila poškodovaa ob vetrolomu lip ob kapelici. Zaplinjenje lesenih delov orgel in kipa sv. Martina je stalo 900,00 €. Popravilo in uglaševanje orgel v župnijski cerkvi pri Fari: 946,24 €. Pozlata kovinskih svečnikov pri tabernaklju v cerkvi pri Fari: 400,00 €. Obnova kamnitega podstavka in postavitev novega križa na pokopališču pri Fari: 8.309,42 €. Avans za novo elektroniko in sistem zvonjenja v župnijski cerkvi pri Fari: 16.445,67 € . Z generalno obnovo zvonjenja naj bi začeli po velikonočnih praznikih.
    Popravilo zidu pod cerkvijo sv. Barbare na Studencu: 700,00 €. Nov fotokopirni stroj za potrebe župnije: 758,90 €.
    Opravljenega je bilo tudi precej ur prostovoljnega dela in popravil, zlasti pri čiščenju in popravilu peči za ogrevanje župnišča in cerkve pri Fari. Za vso pomoč in opravljena popravila in vzdrževalna dela se vsem, ki ste sodelovali, najlepše zahvaljujem.
  • DAN ODPRTIH VRAT V ZAVODU SV. STANISLAVA: Škofijska klasična gimnazija in Jegličev dijaški dom, v Šentvidu pri Ljubljani, vabita na dan odprtih vrat, ki bo 27.januarja 2024 in na informativni dan, ki bo 16. in 17. februarja 2024. Kogar zanima najde več informaciji  na: vpis.stanislav.si
  • NAMENI MOLITVE V JANUARJU 2024:
  • Papež Frančišek prosi, da molimo: »Da bi nam Božji Duh pomagal prepoznavati dar različnih karizem znotraj krščanskih skupnosti in odkrivati bogastvo različnih obrednih izročil v katoliški Cerkvi«.
  • Župnik prosi, da molimo: »Da bi med posamezniki, družinami in narodi zmagalo prizadevanje za sodelovanje, odpuščanje, ljubezen  in mir.«