Avtor: Avtor Objavljeno: 28. 01. 2024

4. nedelja med letom,

Leto B – 28. 1. 2024

Valerij

Ubeljsko ob 18 h: za + Nada Grossi (po namenu kof.)

Peter Bolgarski

Razdrto ob 18 h: za + Rudi Čelhar, Razdrto 17

Janez Bosko

Fara ob 18 h: v zahvalo M. Božji, za zdravje, Landol 43

Ob 18.30 h srečanje katehistinj

Brigita Irska

Fara ob 18 h: za + Alojz Rupnik in Marija Pavlovčič, Landol 21a

Jezusovo darovanje - svečnica

Prvi petek – dopoldne obisk starejših in bolnih na domu

Ubeljsko ob 17 h: za + Bojan, Kristina in Leopold, VU 25a

Fara ob 18 h: v dober namen

Blaž; b.slu. J. Gnidovec

Ob 9 h na ŠGV srečanje izrednih delivcev obhajila

Fara ob 18 h: za + Angela Mozetič, Landol 41

Oskar

Ubeljsko ob 9.00: za žive in pokojne župljane

Fara ob 10.30: v dober namen, Hruševje 78

• MISEL TEDNA – CERKEV KRISTUSOVO TELO: Papež Frančišek v svojih nagovorih vernikom pogosto razlaga temeljne resnice naše vere. V eni od svojih katehez je spregovoril  o Cerkvi, ki je skrivnostno Kristusovo telo:
    »Tudi ti si del Kristusovega telesa! Ko je Kristus šel v nebesa, je svojega Svetega Duha podelil kristjanom. Od takrat dalje smo mi njegovo telo. Jezus sam nas je naredil za svoje telo! Savel (po spreobrnjenju apostol Pavel) je preganjal kristjane. Na poti v mesto Damask mu Jezus reče: »Jaz sem Jezus, ki ga ti preganjaš.«
    Si povezan s Kristusom? Kajti Cerkev je živo telo, ki ima glavo – Kristusa. Med Cerkvijo in Kristusom je tesna vez (1 Kor 12). Pavel pravi, da so kristjani Kristusovo telo in vsak zase del živega telesa. »Cerkev ni oskrbovalno, kulturno ali politično združenje, ampak je živo telo, ki hodi in deluje v zgodovini. In to telo ima glavo, Jezusa, ki ga vodi, hrani in podpira.« Če glavo ločimo od ostalega telesa, je nadaljeval papež, človek ne more preživeti. In tako je tudi v Cerkvi: »Ostati moramo povezani z Jezusom na vedno tesnejši način… ostanimo združeni z Jezusom, zaupajmo vanj, usmerimo naše življenje v skladu z evangelijem, hranimo se z vsakodnevno molitvijo, poslušanjem Božje besede, udeležbo pri zakramentih.«
    Cerkev ni tam, kjer je uniformiranost, ampak edinost v različnosti. To je Cerkev, v kateri  je bogastvo darov, ki jih razdeljuje Sveti Duh in to vsakemu kristjanu, tudi tebi! Sv. Pavel trdi, da kakor telesni deli, čeprav so različni in jih je veliko, oblikujejo eno samo telo, tako smo vsi mi bili krščeni v enem samem Duhu v eno samo telo (1 Kor 12,12-13).
  • PREPISOVANJE MARKOVEGA EVANGELIJA: Hvala vsem, ki ste se prijavili in ste pripravljeni prepisati en odlomek iz Markovega evangelija. Prosim, da v nedeljo, 28.1.2024 po maši pridete v župnišče, da vam povemo kateri odlomek iz evangelija boste prepisali. Obenem boste dobili tudi okvirna navodila, kako boste to naredili. Prosim, če pridete kar skupaj (ne posamezno).
  • ZGIBANKA – SPORED IN VABILO NA MISIJON: Začetek misijona se hitro približuje, zato je pomembno, da pomnožimo svoje molitve in pripravimo vabila in spored. O tem smo se že pogovarjali na ŽPS in z voditeljem misijona. Vsi člani ŽPS boste v tem tednu po e- pošti prejeli okvirni spored misijona, ki ga je pripravil voditelj g. Pavel Novak, da ga pogledate in pripravite morebitne pripombe in predloge. O tem se bomo več pogovorili na sestanku, ki bo v ponedeljek, 5. februarja ob 18.30 h v župnišču pri Fari.
  • JEZUSOVO DAROVANJE – SVEČNICA: V petek, 2.februrja obhajamo praznik Jezusovega darovanja – Svečnico. Pri maši na Ubeljskem in pri Fari bomo blagoslovili sveče. Prosim, če sveče prinesete k blagoslovu. Kdor bo želel pa bo lahko dobil svečo za 2€, ob prihodu v cerkev.
  • SREČANJE IZREDNIH DELIVCEV OBHAJILA:  V soboto, 3. februarja je ob 9 h v prostorih Škofijske gimnazije v Vipavi škofijsko srečanje izrednih delivcev obhajila. .
  • NAMENI MOLITVE V FEBRUARJU 2024:
  • Papež Frančišek prosi, da molimo: »Molimo, da bi bolniki v zadnjem obdobju svojega življenja in njihove družine bili deležni nujnega zdravstvenega in človeškega spremljanja.«
  • Župnik prosi, da molimo: »Molimo za nove duhovne poklice, za našega škofa Jurija in za bodočega škofa naše koprske škofije.«