Avtor: Avtor Objavljeno: 25. 02. 2024

Fara ob 18 h: za + Marinšek, Landol 41

Fara ob 18.30 h sestanek ŽGS

Albin, Zorko

Prvi petek – dopoldne obisk bolnih in starejših

Fara ob 18 h: za + sorodnike Milharčič z Dilc, Hrenovice 43

Agnes, Neža

Fara ob 18 h: za + Branko Premru, Studenec 27

3. POSTNA

NEDELJA

Kunigunda

Ubeljsko ob 9.00: za župljane

Fara ob 10.30: za + Ksaverij Pavlovčič, Hruševje 22

Goriče ob 15. uri – družinski križev pot k Fari

• KVATRNA NEDELJA: Druga postna nedelja, 25.2.2024, je kvatrna nedelja, zato gredo vaši darovi za potrebe duhovnih poklicev. Že vnaprej hvala za vašo radodarnost

• KRIŽEV POT Z MALEGA UBELJSKEGA V STRANE:
    Danes, 25. 2. 2024, popoldne ob 15.00 se zberemo na MU od koder bomo po poti v Strane molili križev pot. Starši prosim, da povabite in pripeljete tudi otroke.

• PRIPRAVA NA MISIJON V ŽUPNIJI: V naši župniji bomo imeli po enajstih letih zopet župnijski misijon. Potekal bo od 10.3 do 17.3.2024.
    Namen župnijskega misijona je poglobiti in poživiti svojo vero, upanje in ljubezen, svoj odnos do Boga, ljudi in samega sebe. Misijon je poseben čas milosti za vsakega župljana in priložnost, da se tudi kot župnijsko občestvo bolj zavemo svojega poslanstva, odgovornosti in poklicanosti k svetosti. Odgovorni smo drug za drugega, tako v družinah kot tudi v župniji. Zato je pomembno, da drug za drugega molimo in kličemo na posameznike in župnijsko občestvo Božji blagoslov in navdihe Sv. Duha, ki vodi in spodbuja vsakega človeka k dobremu.
    V času misijona bo med tednom, ko so delavniki, večina srečanj v poznem popoldnevu in zvečer. Celoten spored srečanj bost skupaj z vabilom dobili v pisni obliki.
    Pomembno je, da se zavestno odločite, da si boste v času misijona rezervirali dovolj časa, da se boste čimvečkrat udeležili misijonskih nagovorov, zlasti pa srečanj po posameznih skupinah, oz. stanovih. Dragi župljani, prosim vas, da v času misijona odložite in opustite vsa opravila in dejavnosti, ki niso res nujna. Prednost dajte udeležbi na misijonskih srečanjih. Brez te odločitve bo misijonsko dogajanje šlo mimo vas in vam ne bo prineslo duhovnih darov in sadov.
    V času misijona otroci ne bodo imeli župnijske kateheze (verouka), ker bodo vsi imeli po skupinah srečanja z misijonarji. Misijonarji se bodo potrudili, da jih bodo nagovorili njihovi starosti primerno.
    V času misijona bodo misijonarji na razpolago za pogovor, zlasti pa za dobro velikonočno spoved. Zato v župniji pred velikonočnimi prazniki ne bo običajnega spovedovanja. Misijonarji bodo na domu obiskali tudi vse bolne in starejše, ki bodo to želeli. Poleg tistih, ki jih obiščem vsak prvi petek v mesecu, vas vabim, da povabite in prijavite še nove.

• SESTANEK ŽGS: V četrtek, 29. 2. 2024 vabim na srečanje vse člane ŽGS. Vabilo z dnevnim redom boste prejeli v elektronski obliki.

• DRUŽINSKI KRIŽEV POT IZ GORIČ K FARI: Na 3. postno nedeljo, 3. 3. 2024, se bomo ob 15 h zbrali pred cerkvijo v Goričah in od tam po poti proti Fari molili križev pot za družine. Lepo vabljeni in povabite še koga.

• SKUPINA ŽRV: V naši župniji že nekaj let deluje molitvena skupina živega rožnega venca, v katero je vključenih 43 molivk in molivcev. Zaradi bolezni ali smrti se je lani število zmanjšalo, zato vabimo nove člane in članice. Vsak molivec se obveže, da bo vsak dan zmolil eno desetko rožnega venca po namenu papeža Frančiška in tudi za potrebe župnije.

• NE POZABIMO: Slovenska Karitas nas v postnem času vabi, da po svojih močeh prispevamo za pomoč ljudem iz jugvzhodne Evrope, ki so v stiski (BiH, Srbija, Makedonija, Albanija). V ta namen so na polici za tisk zgibanke z položnico. Hvala za vsak vaš dar.

• NAMENI MOLITVE V MARCU 2024:

• Papež Frančišek prosi, da molimo: »Molimo za tiste, ki na različnih koncih sveta tvegajo življenje za evangelij, da bi navdihnili Cerkev z lastnim pogumom in misijonskim poletom.«

• Župnik prosi, da molimo: »Molimo za vse ljudi v naši župniji, da bi odprli svoja srca Kristusu in se z zanimanjem vključili v duhovno prenovo, ki jo prinaša župnijski misijon.«