Avtor: Avtor Objavljeno: 3. 03. 2024

ZAČETEK ŽUPNIJSKEGA MISIJONA

Ubeljsko ob 8.30 srečanje za strežnike, ob 9.00 maša za župnijo

Fara ob 10.30: za + Erika Počkar in Roman Vidmar, Hrašče 108

Fara po maši: srečanje za strežnike

• KRIŽEV POT IZ GORIČ K FARI: Danes, 3. 3. 2024, se ob 15. uri zberemo pred cerkvijo v Goričah, od koder bomo po poti k Fari molili družinski križev pot. Starši prosim, da povabite in pripeljete tudi otroke.
  • SPORED MISIJONA IN SODELOVANJE V ČASU MISIJONA:
    Na 4. postno nedeljo, 10. marca, bomo v naši župniji začeli misijon. Potekal bo do »tihe nedelje«, 17.3.2024.
    VSAK DAN PROSIMO SVETEGA DUHA ZA BLAGOSLOV IN RAZSVETLJENJE TER SE PRIPOROČAJMO ŽUPNIJSKEMU ZAVETNIKU SV. MARTINU.
    V tem tednu boste vsi dobili zgibanko z vabilom in sporedom misijona za vsak dan v tednu. Vabilo in spored misijona je tudi v prilogi današnjih oznanil (TUKAJ). Ker urnik ni vsak dan enak, morate biti pozorni, da ne boste zamujali, ali spregledali pomembnih srečanj.
    Zelo priporočam, da poleg pisnih vabil, ki jih boste prejeli, drug drugega in svoje bližnje, sosede in znance, povabite  tudi osebno in jih opozorite na misijonsko dogajanje.
    Črka H v sporedu misijona pomeni, da je srečanje pri Fari (Hrenovice), čeka U pa pomeni, da je srečanje na Ubeljskem. Nekaj srečanj je skupnih (H + U).
    Lepo prosim, da si v tednu, ko traja misijon, vzamete čas za udeležbo pri mašah in skupnih nagovori ter za srečanja po različnih skupinah.
    Prosim, da vsak dan misijona poskrbite za petje ter branje Božje besede in prošenj ter strežniki za streženje pri maši.
    Glede na število udeležencev, se bomo odločili ali bo srečanje, ki so predvidena po maši poteklo kar v cerkvi, ali v veroučni učilnici v župnišču.
    Vsak dan misijona bo priložnost za češčenje in molitev pred izpostavljenim Najsvetejšim ter priložnost za sveto spoved. Prosim, da s spovedjo ne odlašate na zadnji dan misijona, ampak se razporedite čez cel teden, drugače ne boste prišli vsi na vrsto.  Ker bo dovolj priložnosti za spoved v času misijona, v naši župniji ne bo še ene priložnosti za spoved tik pred velikonočnimi prazniki, tako kot je običajno.
    Kdor bi se želel z misijonarjem tudi osebno srečati in pogovoriti, naj pokliče na 041 615 838 in se bo dogovoril za termin.
    Med tednom bo misijonar v dopoldanskem času na domu obiskal starejše in bolne, ki boste to želeli. Ker si bo misijonar za obisk vzel več časa, ni mogoče vnaprej napovedati točno uro, kdaj bo prišel k vam, ampak le okvirno. Obiskal bo tiste, ki ste na seznamu in vas obiščem vsak prvi petek v mesecu. Prosim, da tisti, ki bi želeli da vas obišče, pa niste na tem seznamu, čimprej sporočite župniku. Prav tako prosim, da sporočite župniku tisti, ki ne želite, da vas misijonar obišče.
  • MISIJONSKI ZVON IN MISIJONSKA SVEČA: V tednu, ko bo potekal misijon, nas bo vsak večer ob 21 h misijonski zvon povabil k skupni molitvi za vse ljudi v župniji. Ob tej uri ste lepo povabljeni, da se po družinah ali kot posamezniki zberete k molitvi ob misijonski sveči, ki jo boste dobili danes po maši. Če kdo ob tej uri ne more, naj sam izbere primeren čas za molitev.
  • Prosim, če vsaka hiša, ali družina, pa tudi posamezniki vzamete misijonsko svečo in jo pred začetkom molitve vsak večer prižgete. Misijonskih sveč je dovolj, zato jih lahko vzamete tudi za svoje prijatelje ali sosede, ki danes niso pri sveti maši.  Lahko jo boste dobili tudi še med tednom, ko bo potekal misijon. Prispevek za misijonsko svečo je 3 €.
  • NABOŽNI PREDMETI:  Prve dni misijona bo možno naročiti tudi nekatere nabožne predmete (križ, rožni venec…), ki bodo razstavljeni v župnišču. Ob koncu misijona bomo vse te nabožne predmete blagoslovili in jih boste lahko vzeli domov.
  • NAMENI MOLITVE V MARCU 2024:
  • Papež Frančišek prosi, da molimo: »Molimo za tiste, ki na različnih koncih sveta tvegajo življenje za evangelij,  da bi navdihnili Cerkev z lastnim pogumom in misijonskim poletom.«
  • Župnik prosi, da molimo: »Molimo za vse ljudi v naši župniji, da bi odprli svoja srca Kristusu in se z zanimanjem vključili v duhovno prenovo, ki jo prinaša župnijski misijon.«