Avtor: Avtor Objavljeno: 10. 03. 2024

ZAČETEK ŽUPNIJSKEGA MISIJONA

Ubeljsko ob 8.30 srečanje za strežnike, ob 9.00 maša za župnijo

Fara ob 10.30: za + Erika Počkar in Roman Vidmar, Hrašče 108

Fara po maši: srečanje za strežnike

Sofronij,

Konštantin

Ubeljsko ob 17.30 h: za + Muha in Brezec, VU 8a (VL)

Fara ob 19 h: za + Srečko in Boris Štoka, Hrenovice 24 (PN)

Fara ob 19 h:   v dober namen (SG)

12. MAR.

Inocen I., Justina

Fara ob 17.30 h: za zdravje, Hrenovice 4 (VL)

Ubeljsko ob 19h: v zahvalo in dober namen, VU (PN)

Kristina,

Evfrazija

Ubeljsko ob 17.30 h: za + Nada Grossi, (družina Bertok)  (PN)

Fara ob 19 h: v dober namen,  Hruševje 39 in (VL)

Fara ob 19 h: v dober namenu, Dilce 23 (SG)

Matilda,

Pavlina

Ubeljsko ob 17 h: za + Tomaž Bittner, VU 29 a (VL)

Fara ob 19 h: za + Franc Mejak, Goriče 21 (PN)

Fara ob 19 h: za + Klara Tornič, Hrašče (SG)

Ludovika de Marilac

Klemen M. Dvoržak

Ubeljsko 17.30 h: za sodelovanje, odpuščanje in mir (VL)

Fara ob 19 h: za + družina Žgur, Hruševje 39 in (PN)

Fara ob 19 h: za dobro vzdušje v župniji, Hrenovice 4 (TK)

Hilariji in Tacijan,

b. sl. Danijel Halas

Šmihel ob 10 h:  za + Premrl ( mašuje g. Vid Premrl)

Ubeljsko ob 16 h: + Tominec (Šuštarjevi iz Stran), Hren. 43 (VL)

Fara ob 18 h: za + Justina Skočir, Hruševje 87 (PN)

6. POSTNA,
TIHA NEDELJA, papeška

Jerica, Jedrt

Ubeljsko ob 8.30: za župljane

Fara ob 10.30: za+ Angela in Franc Ucin in + Ucin, Studenec 3

Fara ob 10.30: za pokojne sošolce  in prijatelje, Hrenovice

• MISIJONSKO DOGAJANJE V ŽUPNIJI: Spored misijona (.pdf) je TUKAJ.
    V času misijona, med 10. in 17. marcem 2024, bo v župniji tudi na delavnik več svetih maš, ker bodo poleg župnika maševali tudi misijonarji. Hvala vsem, ki ste naročili svete maše.
  • Bodite pozorni in vsak dan poglejte spored misijonskega dogajanja, ker termini  maš in srečanj niso vsak dan enaki. Določene informacije bodo misijonarji povedali sproti.
  • Potrudite se in v tem tednu radi prihajajte k sveti maši, misijonskim nagovorom in srečanjem. Bodite misijonarji tudi vi in prijazno povabite drug drugega, zlasti družinske člane, svoje sorodnike, prijatelje in sosede. Hvala vsem, ki ste se potrudil, da so vabilo in spored misijona dobili vsi župljani.
  • Misijon bo potekal na Ubeljskem in pri Fari. Sami izberite tisti temin in kraj srečanja, ki vam bolj odgovarja.
    Za vso župnijo bodo tri skupna srečanja:
    ponedeljek, 11.3. je po maši pri Fari skupno srečane za zakonske pare;
    torek, 12.3. je po večerni maši na Ubeljskem skupno srečanje za ovdovele;
    v soboto, 16.3. je od 9 h do 11 h, v župnišču pri Fari, skupno srečanje otrok 1. in 2. triade.
  • Vsak dan misijona se bo ob 21 h oglasil misijonski zvon, takrat se v družinah zberite k molitvi, ob prižgani misijonski sveči. Če vam ta ura ne odgovarja, se dogovorite za molitev ob tistem času dneva, ki vam najbolj ustreza.
  • Kdor bi še rad dobil misijonsko svečo, jo lahko dobi pred ali po maši, v cerkvi oz. župnišču.
  • Misijonar Pavle Novak bo v času misijona bival v župnišču na Ubeljskem, ostali bodo prišli tisti dan, ko imajo srečanja. Za prehrano misijonarjev je poskrbljeno, razen za večerjo. Hvala vsem, ki ste izrazili pripravljenost, da za to poskrbite. Če bo potrebno, vas bomo o tem obvestili.
  • Ob zaključku misijona, na tiho nedeljo, bo na Ubeljskem in pri Fari, po maši družabno srečanje. Gospodinje prosim, da pripravite in prinesete pecivo.
  • SV. SPOVED V ČASU MISIJONA bo letos v naši župniji tudi velikonočna spoved, zato vas vabim in prosim, da se potrudite in izkoristite to možnost.
    Starejši, ki slabše slišite, boste imeli možnost za spoved v zakristiji ali župnišču.
  • NABOŽNI PREDMETI: Prve dni misijona lahko pri župniku naročite nabožne predmete:
    (križi, podobo, rožni venec…). Predmete si lahko ogledate in izberete pred ali po maši.  Ob koncu misijona jih bomo blagoslovili in jih boste lahko vzeli domov.
  • PRAZNOVANJE SV. JEDRTI NA SLAVINJAH: Sv. Jedrt letos goduje prav na tiho nedeljo, ko končujemo misijon, zato bomo letos izjemoma sv. mašo  na Slavinjah prenesli na soboto, 6.aprila 2024, ob 17 h. Hvala za razumevanje!
  • PRIPRAVA STARŠEV NA KRST OTROK: Starši, ki prosijo za krst prvega otroka, se pred krstom udeležijo priprave. V naši dekaniji poteka priprava staršev na krst otrok v Postojni. Termini priprave, so objavljeni na oglasni deski, pred vhodom  v cerkev.
  • KATEHUMENAT: Katehumenat je priprava odraslih na prejem krsta in drugih zakramentov. Priprava traja eno leto. V naši dekaniji katehumenat poteka v Pivki. Prvo srečanje bo letos 22.3.2024 ob 19 h, v župnišču v Pivki.
  • SPREMEMBA ŠTOLNIN IN DAROV: Slovenski škofje so odločili, da se s 1.3.2024 spremenijo štolnine in priporočeni darovi za svete maše in podeljevanje zakramentov in zakranmentalov: Dar za maše ostaja 23,00 €, dar za posebne maše, kot so: poročna maša, maša ob krstu, maša ob pogrebu ter maša za 8 in 30 dan znaša 25,00 €. Za opravljen pogreb prejme duhovnik 60,00 €. Če se pri pogrebu ne pobira miloščine pripada župniji 30,00 €. Za vsako zvonjenje ob pogrebu pripada župniji dar 10€, strežniki pri pogrebu dobijo 10 €, cerkovnik 15 €.
  • NAMENI MOLITVE V MARCU 2024:
  • Papež Frančišek prosi, da molimo: »Molimo za tiste, ki na različnih koncih sveta tvegajo življenje za evangelij,  da bi navdihnili Cerkev z lastnim pogumom in misijonskim poletom.«
  • Župnik prosi, da molimo: »Molimo za vse ljudi v naši župniji, da bi odprli svoja srca Kristusu in se z zanimanjem vključili v duhovno prenovo, ki jo prinaša župnijski misijon.«
  • ZAHVALA: Hvala vsem, ki ste se letos v lepem številu udeležili križevega pota iz MU v Strane in iz Gorič k Fari.