Avtor: Avtor Objavljeno: 17. 03. 2024

5. POSTNA – TIHA – PAPEŠKA NEDELJA

Leto B – 17. 3. 2024

Ciril Jeruzalemski

Fara ob 16 h spoved v okviru verouka za 4., 5. in 6. r.

Fara ob 18 h: za + Srečko in Boris Štoka, Hrenovice 24

Fara ob 18.30 h vaje za pasijon

CVETNA ali OLJČNA NEDELJA,

Katarina Švedska

Pred mašo na VU in pri Fari blagoslov oljčnih vej, butar in zelenja

Ubeljsko ob 9.00: za župljane

Fara ob 10.30: za + Jožefa in Jožef Šturm, Landol 41

• ZAKLJUČEK ŽUPIJSKEGA MISIJONA IN PAPEŠKA NEDELJA: Hvala misijonarjem Pavletu, Stanku, Tonetu in Borutu, za ves trud pri pripravi in izvedbi misijona.
    Molimo za papeža Frančiška, ki danes obhaja 11. obletnico, od kar je sprejel to službo.
    Hvala vsem, ki ste v tednu misijona na različne načine pomagali, sodelovali, skrbeli za postrežbo, zlasti pa velik Bog lonaj in blagoslov vsem, ki ste se potrudili in prihajali na srečanja ter se z Jezusom osebo srečali v molitvi, zakramentu spovedi in svetega obhajila.
    Hvala vsem za pripravo družabnega srečanja in postrežbo ob zaključku misijona.
    Naj dobri Bog blagoslovi in pomnoži vsa semena, spodbude in navdihe Sv. Duha, ki so bila posejana v naše duše, da bo iz teh gorčičnih zrn, zrastlo veliko lepega in dobrega za vsakega izmed vas in še za naslednje generacije.
    Nabožne predmete, ki ste jih naročili, bo misijonar blagoslovil ob zaključku misijona in jih boste odnesli domov. Stroške poravnate župniku.
  • RADIJSKI MISIJON: Na radiu Ognjišče bo pred velikonočnimi prazniki potekal radijski misijon, od 19. do 23. marca 2024, pod geslom: MOLITEV, UTRIP ŽIVLJENJA.
    Osrednje nagovore je pripravil br. Štefan Kožuh. Lepo vabljeni, da si,če le morete vsak dan vzamete nekaj minut časa in prisluhnete kakšnemu nagovoru ali drugi misijonski spodbudi. Zagotovo vsa bo nagovorila in duhovno obogatila.
  • ŽUPNIJSKA KATEHEZA IN SPOVED PRED VELIKONOČNIMI PRAZNIKI: Kolikor sem utegnil spremljati dogajanje v tednu misijona, je kar nekaj otrok in mladih, ki v času misijona niste utegnili priti k sveti spovedi. Zato bo ta teden pred cvetno nedeljo še nekaj priložnosti v okviru župnijske kateheze.
    Bistvo velikonočnih praznikov je osebno srečanje z vstalim Jezusom v zakramentu spovedi in svetega obhajila.
  • OLJČNE VEJICE IN CVETNA NEDELJA: Danes, na tiho nedeljo boste  po maši lahko v župnišču vzeli oljčne vejice, ki so jih pripravili in razvozili predstavniki župnij iz Slovenske Istre. Darovi, ki jih boste dali za oljčne vejice gredo za potrebe teh župniji in za njihovo vzdrževanje. Že vnaprej hvala za vaše darove.
    Na cvetno nedeljo bomo pred cerkvijo blagoslovili oljčne vejice, butare in drugo zelenje in nato v procesiji prišli v cerkev. V primeru slabega vremena bo blagoslov v cerkvi.
  • VAJE ZA BRANJE PASIJONA: Pri bogoslužju na cvetno nedeljo in na Veliki petek beremo in premišljujem Jezusovo trpljenje in smrt, kot so ga opisali evangelisti. Da bo branje pasijona tudi oznanjevanje, so potrebne vaj. Na Ubeljskem bodo v petek po maši, pri Fari pa v soboto po maši. Prosim, da se vaj udeležite vsi bodoči birmanci in birmanke, lepo vabljeni tudi drugi mladi. Veseli bomo pomoči  in sodelovanja odraslih bralcev in bralk.
  • TEDEN DRUŽINE: Od 19. do 23. marca bo potekal Teden družine pod geslom »Velikonočna skrivnost v družinskem življenju«. Vsaka družina se skozi življenje vedno znova srečuje s skrivnostjo trpljenja in radostjo vstajenja.
    Radi molimo drug za drugega, zlasti še za dobre družine, ki so nosilke življenja, ljubezni, vere in upanja za prihodnost v župniji, v našem narodu in v Cerkvi.
  • GOSPODOVO OZNANJENJE: Ker letos pade praznik Gospodovega oznanjenja na cvetno nedeljo, so naši škofje določili, da praznik obhajamo v soboto 23. marca.
  • PRAZNOVANJE SV. JEDRTI NA SLAVINJAH: Sv. Jedrt letos goduje prav na tiho nedeljo, ko končujemo misijon, zato bomo letos izjemoma sv. mašo  na Slavinjah prenesli na soboto, 6.aprila 2024, ob 17 h. Hvala za razumevanje!
  • PRIPRAVA STARŠEV NA KRST OTROK: Starši, ki prosijo za krst prvega otroka, se pred krstom udeležijo priprave. V naši dekaniji poteka priprava staršev na krst otrok v Postojni. Priprava obsega 3 srečanja po eno uro. Prvi termin v letošnjem letu je bil v februarju, naslednji pa je 5.5, 11.5. in 18.5. ob 17 h.
  • SPREMEMBA ŠTOLNIN IN DAROV: Slovenski škofje so odločili, da se s 1.3.2024 spremenijo štolnine in priporočeni darovi za svete maše in podeljevanje zakramentov in zakramentalov: Dar za navadne maše ostaja 23,00 €, dar za posebne maše, kot so: poročna maša, maša ob krstu, maša ob pogrebu ter maša za 8. in 30. dan, znaša 25,00 €. Za opravljen pogreb prejme duhovnik 60,00 €. Če pogreb ni z mašo in se ne pobira miloščine, dobi župnija 30,00 €. Za vsako zvonjenje ob pogrebu pripada župniji dar 10€, vsak strežnik pri pogrebu dobi 10 €, cerkovnik 15 €.
  • NAMENI MOLITVE V MARCU 2024:
  • Papež Frančišek prosi, da molimo: »Molimo za tiste, ki na različnih koncih sveta tvegajo življenje za evangelij,  da bi navdihnili Cerkev z lastnim pogumom in misijonskim poletom.«
  • Župnik prosi, da molimo: »Molimo za vse ljudi v naši župniji, da bi odprli svoja srca Kristusu in se z zanimanjem vključili v duhovno prenovo, ki jo prinaša župnijski misijon.«