Avtor: Avtor Objavljeno: 24. 03. 2024

Fara ob 18 h: + Franc Gorjanc in Jure Grossi, Hrenovice 5a

26. MAR.

Evgenija

Ubeljsko ob 16 h: vaje za strežnike (ali v sredo ob 16.30 h ?)

Razdrto ob 18 h: v dober namen  Razdrto

Ubeljsko ob 19 h: za + Herman Debevec, MU 9a; Ofer

Po maši velikonočna procesija

Fara ob 21 h: za + Anton Geržina, Hrašče; Ofer

Po maši velikonočna procesijaPrehod na poletni čas

VELIKA NOČ

Jezusovo vstajenje

Gvido

Ubeljsko ob 8.30: za žive in pokojne župljane

Fara ob 10.00: za + družina Fabčič, Hruševje 39

Pri obeh mašah je ofer - darovanje za cerkev

• CVETNA NEDELJA: S cvetno nedeljo stopamo v veliki teden. Na cvetno nedeljo je Jezus slovesno prišel v Jeruzalem, kjer ga je sprejela navdušena množica in mu s palmovimi vejami mahala v pozdrav ter vzklikala: »Hozana! Blagoslovljen, ki prihaja v Gospodovem imenu!« V bogoslužju te nedelje se Jezusu pridružimo tudi mi, ko se pred mašo zberemo k blagoslovu oljčnih vej, butar in drugega pomladnega zelenja in se v procesiji napotimo v cerkev.
    Na razpolago je še nekaj oljčnih vej. Dar za oljčne veje oddajte v škatlo, kjer se zbirajo prispevki za ta namen.
  • VELIKONOČNA SPOVED: Velikonočno spoved ste povečini opravili v času misijona. Prve tri dni velikega tedna bo še nekaj priložnosti za spoved v Postojni, kjer bomo za spoved na razpolago dekanijski duhovniki med 9 in 11 uro.
    Brez osebnega srečanja z Jezusom in njegovo zmago nad grehom in smrtjo, v zakramentu spovedi in svetega obhajila, so velikonočni prazniki zgolj lepi običaji in priložnost za druženje ob obloženi mizi.
  • VAJE ZA MAŠNE STREŽNIKE: Bogoslužje velikega tedna je duhovno bogato in polno pomembnih življenjskih in verskih  sporočil. Da bomo bogoslužje velikega četrtka, Velikega petka in Velike sobote lepo in zbrano obhajali, je nujno, da se s strežniki pripravimo. Zato jih vabim na vaje, ki bodo na Ubeljskem v torek ob 16h, pri Fari pa v ponedeljek ob 16.30 h.
  • VELIKI ČETRTEK: Bogoslužje Velikega četrtka se začne s krizmeno mašo, ki jo ob somaševanju duhovnikov vodi krajevni škof. Pri tej maši škof blagoslovi krstno olje, bolniško olje in sveto krizmo. V naši škofiji bo letos krizmena maša v konkatedrali v Novi Gorici, ob 10 h dopoldne. Lepo vabljeni tudi verniki.
    Po večerni maši bomo Najsvetejše prenesli v ječo - božji grob. Lepo vabljeni da se po maši nekaj časa zadržite v moliti pri božjem grobu. Na veliki četrtek gredo vaši darovi za potrebe KARITAS.
  • VELIKI PETEK: Ta dan je strogi post. Veliki petek je edini dan v letu, ko v nobeni cerkvi ni svete maše. Ob 15 h se bomo zbrali v cerkvi na Ubeljskem in pri Fari k molitvi križevega pota, zvečer pa k češčenju križa in obredom velikega petka. Darovi na veliki petek gredo za Božji grob – potrebe kristjanov v sveti deželi.
  • VELIKA SOBOTA: Zjutraj ob 7 h je pri Fari blagoslov velikonočnega ognja, ki ga strežniki odnesejo po domovih. Blagoslov velikonočnih jedil bo ob 11 h in 16 h pri Fari, ob 14.00 h v Stranah, ob 14.30 h na Ubeljskem, ob 15 h na Razdrtem.
    Velikonočno praznovanje se začne z velikonočno vigilijo in večernim bogoslužjem, v katerem pojemo hvalnico velikonočni sveči, ki predstavlja Vstalega Zveličarja, poslušamo Božjo besedo, molimo za vse ljudi in Cerkev, obnovimo krstne obljube in se udeležimo  vstajenjske maše. Po večerni maši bo na Ubeljskem in pri Fari velikonočna procesija. Prosim može in fante, da se dogovorite za sodelovanje.
  • VELIKI TEDEN IN ŽUPNIJSKA KATEHEZA: V velikem tednu otroci nimajo župnijske kateheze, razen tisti, ki ste se s katehistinjo  dogovorili drugače. Starše in otroke lepo vabim, da se udeležijo bogoslužja velikonočnega tridnevja.
  • ZAHVALA MATERAM: Pri Fari bo otroški zbor na cvetno nedeljo po maši materam zapel dve pesmi.  Materinski dan obhajamo 25. marca.
  • ZBIRANJE ZA KARITAS: Tudi letos bodo v nedeljo 7. aprila  članice naše župnijske Karitas zbirale hrano in čistila, mila, šampone .... za pomoči potrebne. Zbiranje bo potekalo pol ure pred sveto mašo in po maši, pri Fari.
  • PRAZNOVANJE SV. JEDRTI NA SLAVINJAH: Sv. Jedrt letos goduje prav na tiho nedeljo, ko končujemo misijon, zato bomo letos izjemoma sv. mašo  na Slavinjah prenesli na soboto, 6. aprila 2024, ob 17 h. Hvala za razumevanje!
  • NAMENI MOLITVE V MARCU 2024:
  • Papež Frančišek prosi, da molimo: »Molimo za tiste, ki na različnih koncih sveta tvegajo življenje za evangelij,  da bi navdihnili Cerkev z lastnim pogumom in misijonskim poletom.«
  • Župnik prosi, da molimo: »Molimo za vse ljudi v naši župniji, da bi odprli svoja srca Kristusu in se z zanimanjem vključili v duhovno prenovo, ki jo prinaša župnijski misijon.«