Avtor: Avtor Objavljeno: 31. 03. 2024

2. APR.

Frančišek Paolski

Fara ob 19 h: za + Marija Bole, Hrašče, 8 dan

za žive in pokojne Slivar, VU 12 (oddana)

Rihard, Riko

Šmihel ob 19 h: za + Anton Mejak, Šmihel 23a, 8 dan

za zdravje in v zahvalo, Fara 35 (oddana)

Izidor Seviljski

Fara ob 19 h: v zahvalo Materi božji, Hrenovice 24

Vincencij Ferrer

Razdrto ob 19 h: za + Jože Vadnjal, Razdrto 26

Irenej iz Srema

Slavinje ob 18 h: za žive in pokojne vaščane

za + družina Novak in Ludvik Golob, Hrenovice 8 (oddana)

BELA NEDELJA

Nedelja božjega

usmiljenja

Razdrto ob 8.30: za + Danijel Žagar, Razdrto 11, 30 dan

Fara ob 9.30 zbiranje za Karitas

Fara ob 10.00: za + Marija in Stanko Kuštrin, Šmihel 6a

• VELIKONOČNA VOŠČILA: »Do velikonočnega jutra so se človeški koraki končevali ob grobu, nepreklicno so se iztekali v smrt, v grob, v konec. Pa tudi koraki živih, ki so žalovali za pokojnimi so vodili do groba. Tam so obstali pred neizprosnim »zakaj in pred bolečino ob izgubi, brez upanja in brez prihodnosti.
    Tudi v velikonočnem jutru so koraki  žena in učencev vodili do groba. Tam so obstali. Zbegani. Prestrašeni. Tako kakor je človek prestrašen pred smrtjo in še bolj pred praznim grobom.
    Potem pa so zaslišali vprašanje:  Kaj iščete živega med mrtvimi ? Ni ga tukaj, temveč je obujen…Povabljeni so, da gredo v Galilejo. Tam, kjer se je vse začelo.
    Jezus tudi nas vabi, naj ne ostanemo ob svojih grobovih, naj se ne pogovarjamo o teži kamnov, naj se ne predajamo obupu nad življenjem, nad seboj, nad Bogom.
    Tudi mi se napotimo v svojo Galilejo, kjer smo prvič slišali klic: Hodi za menoj! In smo šli za Njim. Ker je v njem življenje, ker je življenje luč ljudi in  ker luč sveti v temi!
    Dragi dobri ljudje! Ob letošnji veliki noči vam želim skupaj s slovenskimi škofi, da bi prepoznali Boga, ki hodi z vami  in vas vabi k polnosti življenja. Vsak dan hodite za Njim  in skupaj z brati in sestrami veselo pojte: ALELUJA!
  • VELIKONOČNO BOGOSLUŽJE V VAŠI DRUŽINI: Kristjani praznujemo skupaj! Kar doživljamo v svojem srcu in duši  si podelimo v krogu domače družine in nato v župniji.
    Starši ste poklicani, da ste otrokom in mladim v vaši družini duhovni očetje in matere, ki jim prvi posredujete vero, upanje in ljubezen do Boga in sočloveka.
    Ob vseh prazničnih pripravah poskrbite, da se boste v miru, velikonočnem veselju in povezanosti z Vstalim Gospodom zbrali pri velikonočnem zajtrku, skupaj molili in se zahvalili za odrešenje in večno življenje ter s hvaležnim srcem zaužili blagoslovljena velikonočna jedila.
    Pri blagoslovu velikonočnih jedil boste dobili podobico z predlogom za molitev.
  • PREHOD NA POLETNI ČAS: V noči med Veliko soboto in Veliko nočjo bomo ure premaknili na poletni čas, zato se spremeni tudi urnik tedenskih in nedeljskih maš.
  • VELIKONOČNI PONEDELJEK – EMAVS: Na velikonočni ponedeljek, bomo imeli nedeljski urnik svetih maš. Ob 8.30h bo maša v Stranah, ob 10 h pa v Šmihelu. Lepo vabljeni v Emavs.
  • MAŠE OB POGREBU TER ZA 8. IN 30. DAN: Zelo priporočam, da je, kadar je le mogoče na dan pogreba za pokojne tudi sveta maša. S sveto mašo lahko pokojnim najbolj pomagamo, kolikor še potrebujejo Božje usmiljenje in našo molitev.
    Svete maše ob pogrebu ter za osmi in trideseti dna imajo prednost pred drugimi mašnimi nameni, čeprav so bili naročeni pred tem. Svete maše po mašnih namenih, ki bodo zaradi pogrebne maše ali maše za 8 in 30 dan »odpadle«, bodo zagotovo opravljene: opravil jih bom v času dopusta ali pa jih bom oddal duhovnikom, ki nimajo dovolj mašnih namenov.
  • MAŠNI NAMENI OB PRAZNOVANJU ZAVETNIKOV NA PODRUŽNICAH: V naši župniji se je uveljavila dobra praksa, da večino zavetnikov podružnih cerkva obhajamo na soboto po njihovem godu.
    Vsak župnik je dolžan vsako nedeljo darovati eno sveto mašo za žive in pokojne župljane, zato predlagam, da takrat ko je maša na podružnicah naročite mašo po osebnem namenu. Če takega naročila ne bo, bom maševal za žive in pokojne vaščane, kamor spada tista podružna cerkev.
  • PRAZNOVANJE SV. JEDRTI NA SLAVINJAH: God sv. Jedrti je bil letos prav na tiho nedeljo, ko smo v župniji imeli zaključek misijona, zato bo letos sv. maša v podružni cerkvi na Slavinjah v soboto, 6. aprila 2024, ob 18 h. Lepo vabljeni na Slavinje.
  • ZBIRANJE ZA KARITAS: Tudi letos bodo v nedeljo 7. aprila  članice naše župnijske Karitas zbirale hrano in čistila, mila, šampone .... za pomoči potrebne. Zbiranje bo potekalo pol ure pred sveto mašo in po maši, pri Fari.
  • ŽIVI ROŽNI VENEC: V prilogi teh oznanil je posodobljen razpored molivk in molivcev ŽRV. Hvala vsem molivkam in molivcem v župniji.
  • NAMENI MOLITVE V APRILU 2024:
  • Papež Frančišek prosi, da molimo: »Molimo, da bi v saki kulturi prepoznali dostojanstvo žena ter njihovo bogastvo in da bi se končale diskriminacije, ki jih doživljajo na različnih koncih sveta.
  • Župnik prosi, da molimo: »Molimo za mir, končanje vonj in sovraštva med narodi.
  • NAŠI POKOJNI: Na Veliki petek je bil ob 16 h v Šmihelu pod Nanosom pogreb + Antona Mejaka, Šmihel 23a. Pokojnega in domače priporočam v molitev.